Templates - zmiany od wersji HA 2021.12

Z chwilą opublikowania wersji HA 2021.10 zostały zapowiedziane zmiany w template które wejdą “w życie” w wersji 2021.12.

4 polubienia

@rafkan czy możesz mi podpowiedzieć gdzie szukać tego ostrzeżenia lub jak namierzyć co generuje to ostrzeżenie. Właśnie sprzątam przed aktualizacją do wersji 2021.12 i nie mam pojęcia jak to zlokalizować.

Logger: homeassistant.helpers.template
Source: helpers/template.py:1706
First occurred: 20:00:06 (12 occurrences)
Last logged: 20:00:06

Template variable warning: 'dict object' has no attribute 'action' when rendering '{{ value_json.action }}'
Template variable warning: 'dict object' has no attribute 'operation_mode' when rendering '{{ value_json.operation_mode }}'
Template variable warning: 'dict object' has no attribute 'linkquality' when rendering '{{ value_json.linkquality }}'

Przycisku nie mam ale od XIaomi mam Oczyszczacz powietrza i odkurzacz.

Edit: dodam że jak kupowałem ten sprzęt nie miałem jeszcze HA. A gdy już poszedłem w tym kierunku okazało się że żaden z tych sprzętów nie był jeszcze wspierany przez oficjalne integracje więc dodane są przez HACS.

@rafkan kurcze właśnie nigdzie nie mam takiego wpisu. Ale wracając do tego włącznika mam:

2x WXCJKG13LM Aqara (xiaomi) - włącznik Xiaomi WXCJKG13LM control via MQTT | Zigbee2MQTT

2x WXCJKG12LM Aqara (xiaomi) - włącznik Xiaomi WXCJKG12LM control via MQTT | Zigbee2MQTT

1x WSDCGQ11LM Aqara (Xiaomi) - czujnik temperatury Xiaomi WSDCGQ11LM control via MQTT | Zigbee2MQTT

Wersja Z2M: 1.18.1-1
Wersja HA:
Core: 2021.11.5
Supervisor: 2021.12.2
Host: Home Assistant OS 6.6
Koordynator: Conbe 2

Hmm głupie pytanie ale jak. Z2m nie krzyczy o aktualizację :frowning:

Sprawdź czy masz w sklepie dodane aktualne repozytorium z instrukcji

W sklepie wygląda to tak

EDIT:
dzięki Panowie za pomoc. Myślę że w tej chwili zostanę przy tym co jest i odpuszczę wszystkie aktualizacje ponieważ chcę wykonać ten krok Instalacja Home Assistant na Proxmox w 2021 roku - #103 przez Mariusz_Kuciński
:beer: :beer: