Termostat - jak zacząć?

Dzięki

Faktycznie chyba mam żle ustawione zworki

@pawror napisz jak ci to działa na tym firmware, jak możesz podeślij też jakieś screeny bo jestem ciekaw i może też bym zmienił

Pewnie podeśle ale dopiero w przyszłym tygodniu przez przypadek zrobiłem zwarcie NodeMCU i chyba się spaliła po nie odpowiada i się grzeje. Właśnie zamówiłem nową.
Ja stosuje openhab, Z czego to są twoje screeny?
Czy możesz sterować piec np. właczyć ogrzewanie do określonej temp.?

@pawror screeny dawałem z integracji opentherm gateway w HA a w espeasy ustawiałem protokół homeassitant(openhab) mqtt

Była wina zworek zapomniałem o tym, a tak na razie to wygląda

1 polubienie

1 polubienie

W EspHome na razie próby trwają z OTG. Ciekaw jestem wyników?..

@on6222 i @pawror - przymierzam się do zakupu bramy OpenTherm na nodo-shop.nl, czy kupując płytkę OTGW pod Ethernet wystarczy, że dokupię moduł USR-TCP232-T2 np. u przyjaciół ze wschodu?
Muszę ją jakoś specjalnie przygotować po zlutowaniu? Czytam, że chip jest już zaprogramowany.

Przy użyciu MQTT jest wiecej danych

Odnośnie moduł USR-TCP232-T2 pewnie możesz kupić gdzieś indziej ja kupiłem w nodo NodeMCU przez przypadek spaliłem i kupiłem na allegro o wiele taniej

Możesz pokazać schemat Twojego połączenia? Bramkę OTGW masz wpiętą szeregowo, równolegle?

Nie mam teraz jak zdiecia zrobić ale wpięte mam tak… Kabel który idzie od pieca do isense jest przecięty i tam jest wpięta bramka, na bramce są oznaczenia który przewód gdzie wpiać w sensie który idzie w stronę pieca a który do isense

Czyli bramka ma już odejście do sterownika i odejście do pieca?
I jak z zasilaniem bramki? Zasilona jest z pieca?

Od października używam takiej bramki do kotła Gateway Premium II (P2) – BBQKees Electronics

Tak wygląda u mnie panel ogrzewania

Poniżej widać co można w HA wyciągnąć z kotła





Można DIY:

@angler zawsze można wszystko zrobić samemu, jednak jak nie masz czasu to kupujesz gotowca :slight_smile:

2 polubienia

Fajne rozwiązanie. Pytanie tylko czy z dedietrich’em będzie zgodne, bo w liście kompatybilności brak tej marki.

Nie będzie, to nie dotyczy Twojego przypadku.
To nie jest OpenTherm.

Będzie Integracja z HA tylko musisz opentherm’a wstawić pomiędzy smart tc a piecem. Oczywiście pytanie czy piec obsługuje protokół Opentherm.
W przypadku innych pieców pomocne może być SMOK Inteligentne Ogrzewanie - Strona główna | Facebook ale też nie jest tanie i chyba brak integracji z HA.

Kolego, z jakiej integracji korzystałeś?