Termostat - jak zacząć?

Opentherm gateway w homeassistant jak i również otmonitor ale narazie wyłączyłem sobie otmonitor

Nie masz podwójnych nazw encji, z dopiskiem bojer i druga z thermostat?

Cześć, podpowiedziałbyś co to za karta ?

image

Dziękuje za info, instalować ją z HACS-a

Tak z HACS Screenshot - 03.09.2021 , 15_43_27

Super. dziekuję za pomoc.

czesć ,
Mam taki problem.
Kupiłem opentherm bramkę na nodo.
Wpiąłem między kocioł a termostat. Nic nie działa. Nawet termostat. Czy coś zle skonfigurowane mam? Zworki przestawiłem.
Mój kocioł to dietrich amc25 termostat smart tc. W instrukji jest informacja , że kociol obsluguje opentherm. Termostat wpiety w kociol w port rbus.

@zomo88 Czy przewód łączący piec z termostatem został rozcięty i w to miejsce została podłączona bramka, oczywiście z zachowaniem odpowiednich stron dla boiler i thermostat (polaryzacja nie ma znaczenia)?
Spróbuj połączyć się otomonitorem http://otgw.tclcode.com/download/otmonitor.exe, w konfiguracji podajesz IP bramki.

Tak podłączyłem jak piszesz. Nie działa mi nawet termostat… Na ESP w złączu thermostat 24v , złącze boiler nie ma zasilania. Czy nawet jak odłącze ESP od prądu to złącza na płytce działają jak przelotka i powinien działać termostat nawet bez softu w nodomcu?

W takim razie może to być problem kompatybilności sterownika (termostatu). Twojego SmartTC nie ma na liście kompatybilności. W najgorszym przypadku będziesz sterował piecem tylko za pomocą HA.

a jakbym podpiął bramkę do innego portu rbus?

Zrób zdjęcie przyłączy w piecu i podaj dokładny model pieca.

https://dedietrich.pl/wp-content/uploads/2018/09/Evodens-AMC-15253525-28MI-IT.pdf

Kocioł obsługuje OpenTherm, więc powinno to działać:

Nie masz równolegle podłączonej ochrony przed zamarzaniem?

Mam podłączone tak jak na pierwszym schemacie. Termostat TC do R-BUS. Nic więcej. Teraz pytanie. Czy ESP steruje gniazdami ich zasilaniem itp. Możliwe, że coś skopane w konfiguracji mam.

I drugie pytanie. Czy te złącza działają jak przelotka i nawet na wyłączonej bramce powinno działać

Bramka musi mieć zasilanie. Wtedy, nawet przy wypiętym module bramka jest przeźroczysta.

No właśnie, więc nawet bez softu a z zasilaniem bramki powinien mi działać termostat :frowning:

W takim razie musiałeś coś źle połączyć, chociaż biorąc po uwagę poziom skomplikowania, to raczej nie możliwe :slight_smile:
Termostat coś pokazuje, czy całkowita padlina?

Nic nie pokazuje. Wpialem nawet bramkę do innego portu rbus na płycie w piecu, ale też nie działa, nie mam pomysłu już co to może być :frowning:

Mam pewne obawy ze to chyba nie będzie działać, oglądając ten filmik jak podłączyć smart Tc to jest tam bramka która ma dwa wejścia ot i r bus, niby oba standard opentherm a jednak jakieś różnice chyba są, ja mam piec z wyjściem ot i u mnie bramka z nodo shop śmiga
De Dietrich SMART TC - Instalacja - YouTube