Tradfri LED Ikea

Moze takie banalne pytanie ale czy idzie podłaczyc zarowke zigbee z Ikea do cc2531 bez bramki z Ikea?

Oczywiście. Bez problemu:

A mogę poprosić o instrukcje jam to sie robi?

Rozumiem, że masz zainstalowane i skonfigurowane Mosquitto broker i Zigbee2MQTT ? Sparujesz żarówkę tak jakbyś sparował z oryginalną bramką - czyli włączając i wyłączając zasilanie. Oczywiście musisz włączyć w Zigbee2MQTT “Permit join”.
Film jak parować żarówki Tradfri - How to reset a TRÅDFRI light bulb - YouTube

Ok, udało mi się sparować żarówkę z zigbee2MQTT i co teraz?



No to możesz używać w HA, sprawdź sobie jakie encje masz dostępne i wykorzystuj do czego potrzebujesz, automatyzacje, itp.

Problem jest taki ze żadnych nowych encji nie widzę. A po drugie powinienem chyba widzieć nowe urządzenie w MQTT?

Zrobiłeś restart HA ?

Oczywiście restart zrobiony.

A jakich encji szukasz? Sprawdź w Integracjach w dodatku MQTT jakie masz encje

Nie ma nic.

W takim razie proces sparowania nie przebiegł pomyślnie. Dlaczego używasz Z2M Assistant, zamiast Z2M? Czy Mosquito Broker jest poprawnie skonfigurowany?

Mosquito Broker skonfigurowane.

Sparowane urządzenie jest w Z2M.

Spróbuj zrobić restart całej maszyny, jeśli to nie pomoże to musisz spróbować sparować jeszcze raz, a jak to nie pomoże to musisz zweryfikować czy masz poprawnie skonfigurowany Mosquito Broker.

A jak zweryfikować czy mam poprawnie skonfigurowany Mosquito Broker?

Powrócić do ustawień z tego tematu Zigbee2MqttAssistant - #26 przez Raddii

Polecam film Artura tam jest pokazane jak sprawdzić czy działa poprawnie

@rafkan nie zmieniałem żadnych ustawień od naszej konfiguracji - jedynie doinstalowałem Zigbe2MQTT Assistanta @pawelwaz robiąc test z filmu Artura mam takie coś:

Zmieniałeś i przekombinowałeś.