TTS powiadomienia - inne głosy

Zdecydowanie lepszy niż standardowy google (ja wybrałem ten głos pl-PL-Wavenet-A, zbliżony do Reverso. Tak to jest ta dokumentacja, płatny jest powyżej 4 mln słów, więc spokojnie się zmieścisz. Ja robiłem instalację wg tej dokumentacji i bez problemu zadziałało.

Na moje oko jakieś 7x-8x mniej (taryfikacja jest w/g ilości znaków), ale chyba i tak wystarczy :blush:

Niby zrobiłem wg dokumentacji ale coś mi nie chce działać.
Co dajesz w key_file ? Ścieżkę do całęgo pliku json pobranego z googla czy tylko klucz ?
Podałem tak:
key_file: !include apikey.json
i mam błąd:
Invalid config for [tts.google_cloud]: value should be a string for dictionary value @ data['key_file']. Got OrderedDict([('type', 'service_account'), ('project_id', 'cloud'), ('private_key_id', 'xyz), ('private_key', '-----BEGIN PRIVATE KEY-----\xxxxxxxxyyyyyyyyzzzzzzzz.... (See ?, line ?).

Tam musisz podać tylko nazwę pliku jaką masz, np. googletts.json - tylko ten plik musisz wrzucić do katalogu config.

Nie wiem dlaczego ubzdurałem sobie, że przed nazwą pliku musi być !include. Teraz zadziałało. Dzięki.
Mam tylko wrażenie, że głos ten nie zwraca uwagi na znaki interpunkcyjne a zwłaszcza na kropki przez co brzmi to gorzej niż oryginał. Załączam plik mp3 i treść komunikatu. U Ciebie tak nie ma ?

tresc.json (569 bajtów)

Wydaje mi się, że mówi normalnie, ale sprawdzę to.

Ale chyba przyznasz, że mój brzmi mało naturalnie. Dodatkowo to “godzina dwudziesta pierwsza dwudziesta druga” mnie rozwaliło. W treści jest 21:28. Jeśli możesz wklej u siebie tą treść i zobacz jak czyta.

U mnie jest podobnie, też nie czyta kropek i przecinków, zobaczę jeszcze czy na coś innego reaguje.
Co do godziny, to nie masz zrobionego zaokrąglenia? Jak wygląda to z innym tts?

Załączam jak to wygląda z oryginalnym ttsem. Ta sama treść komunikatu. Brzmi dużo naturalniej, tylko te dwa różne głosy…

Abstrahując od głosów, bo to się w różnych przypadkach się przydaje, ale powiedzcie mi po co wam info, że pralka nalewa wodę , czy też wiruje? Nie wystarczy komunikat o zakończonym praniu? Oczywiście pyt z czystej ciekawości :wink: nie naśmiewam się, tylko to trochę nie zrozumiałe :wink: I tak wiem jak ktoś jest niewidomy to taka opcja mu się na pewno przyda.

Powiem tak, ja lubię dużo informacji, bo mnie to cieszy, aczkolwiek, jak wstawiłem czujnik na drzwi i mówił na mrozie, że zamknij drzwi wejściowe bo zimno, a czujnik nie zadziałał a OFF, to po którymś razie wyłączyłem to, bo zwyczajnie się nie sprawdziło. Pewne rzeczy cieszą, a inne są uciążliwe, kto jak lubi.

Odczyt temperatur, też jeszcze nie dawno miałem dokładny, i po kilku miesiącach stwierdziłem, że bardziej do domowników przemawia, że jest dużo ciepłej wody do mycia niż “na bojlerze jest 46 °C itd…”

A możesz opowiedzieć coś o tym opomiarowaniu boilera? Też chcę zrobić termometr w środku bo ta wskazówka jest mało dokładna. Z tym że nie wiem jak to ugryźć aby było bez druciarstwa. Chyba że masz jakiś boiler juz z pomiarem wifi, to inna bajka :wink:

luknij, tu, nie mam drogich urządzeń, należę do tych co sami robią coś z niczego.

https://forum.arturhome.pl/t/hydrofornia-koncepcja-piec-c-o-pompa-ciepla-solary-fotovoltaika/1594

Ja u siebie korzystam z tempsensor bleboxa i świetnie się sprawdza. Odczyt temperatury i automatyzacja z powiadomieniami działa jak należy.

Dziś zauważyłem że na Google home tts mam kobiecy głos :slight_smile: nawet spoko brzmi. Czy komuś też się pojawił ? Czy jest to może efekt zasubskrybowania nabu casa ? Bo widziałem że tam też jest jakieś tts po polsku. Po zasubskrybowaniu zmienił by się tts automatycznie na ten z nabu casa?

Cześć, mój REVERSO TTS umarł, dzis robiłem aktualizacje core do 2021.5.5, a jak u was sytuacja?

Mi umarł już wcześniej.

przywróciłem backup i działa, 2021.5.4 mam teraz

U mnie też przestał działać. Wywala taki błąd.

 ERROR (MainThread) [homeassistant.components.tts] ID3 tag error: can`t sync to MPEG frame

coś to nie dobrego się dzieje, nawet w wersji 2021.5.4 nie zawsze działa, chyba trza bedzie wrócić do googla, mam nadzieję, że nie długo to naprawią…