Tuya Local - problem z Gate zigbee

Cześć, posiadam TYGWZW-01N (zigbee Gateway), przestawiam wszystko z tuya - cloud na local, nie mogę dodać tej bramki, mam jej kod tak jak wszystkich innych sprzętów z chmury, wyskakuje komunikat:
Connection to device succeeded but no datapoints found, please try again. Create a new issue and include debug logs if problem persists. co może być przyczyną ?

Nie dodasz bramki zigbee do Local Tuya. Nie jest wspierana.

Nie dodasz jej także bezpośrednio do Home Assistanta.
Większość urządzeń zigbee Tuya bez problemu można dodać do HA używając jakiejkolwiek multibramki Zigbee, wykluczając je tym samym całkowicie z chmury Tuya

Ok to w jaką bramkę do zigbee teraz warto zainwestować, bo CC2531 co kilka dni gubi czujniki.
Sonoff Zigbee Bridge / Gateway będzie ok ?

Polecam Conbee2 lub CC2652P od Grzegorza Sterniczuka. Sam używam tej drugiej i jestem bardzo zadowolony.
Warto zapoznać się z poniższym tematem:

Witam,
To mój pierwszy post tutaj. Odkopię temat bo wydaje mi się że mój problem jest podobny. Jestem początkujący w temacie automatyzacji za pomocą Home Assistanta, możliwe że próbuję zrobić coś dziwnego lub niedopuszczalnego ale utknąłem i nie mam pojęcia co dalej, nie mam kogo zapytać i dla tego postanowiłem napisać tutaj z nadzieją że ktoś mi pomoże. Mam mały zestaw do sterowania dwoma roletami który składa się z elementów Zigbee Tuya: bramka Tuya Zigbee ethernet v3, 2 sterowniki rolet, przycisk poczwórny. To oczywiście na początek bo dość dobrze to działa ale… jak działa chmura Tuya. Jak nie działa chmura to nie działa funkcjonalność przycisku (tydzień temu chmura nie działała dla tego postanowiłem “przejąć kontrolę”), poza tym dość wolno to wszystko reaguje na wspomniany przycisk, z telefonu jest OK - opóżnienie mniej niż 0.3s ale z samego przycisku opóźnienia sięgają już 1 sekundy. Wymyśliłem sobie że postawię HA i spróbuję przez niego zrobić automatyzację za pomocą Local Tuya z użyciem bramki a nie dongla. I tu właśnie pojawia się pytanie - czy to możliwe?
Mam zainstalowany HACS oraz repozytorium Local Tuya, wyciągłem wszystkie metryki urządzeń które są podpięte do mojej bramki, HA wykrywa mi bramkę przez integrację z HACS na poprawnym adresie IP i z poprawnym ID, nie mogę jej jednak dodać - z poprzednich odpowiedzi wynika że HA jej nie obsługuje. Nie wiem jak i czy się da dodać same elementy systemu bez obsługi bramki przez HA. Oglądałem plik configuration.yaml, patrzyłem na przykład z repozytorium Local Tuya ale nie wiem jak to ugryźć…

Sławek

Jak już uruchomiłeś HA to nie prościej i bez niepotrzebnych nerwów skorzystać z uniwersalnej bramki zigbee. Jeśli jeszcze nie przeglądałeś poniższego wątku to polecam: