Tuya login error response: code 500 - problem z logiwaniem w nieoficjalnej integracji Tuya v2

Jeden z użytkowników pisał do mnie na PW w tej sprawie (jakbym był jakimś specem od Tuya? :stuck_out_tongue:)
W logach mamy wtedy coś w tym guście

"Tuya login error response: {'code': 500, 'msg': 'system error,please contact the admin', 'success': False, 't': 1634386363393}"

lub nieco więcej z loga

Source: custom_components/tuya_v2/__init__.py:153
Integration: Tuya v2 ([documentation](https://github.com/tuya/tuya-home-assistant))
First occurred: 23:08:24 (2 occurrences)
Last logged: 23:16:20

* Tuya login error response: {'code': 500, 'msg': 'system error,please contact the admin', 'success': False, 't': 1634764103780}

Rozwiązanie jest w issue (niestety nie zostałem poinformowany, które z nich zadziałało, jakkolwiek podejrzewam, że chodzi o modyfikację pliku const.py):

Jako alternatywę można spróbować deinstalacji integracji, usunięcia jej z poziomu HACS, restart HA lub lepiej reboot hosta - w tym czasie czyścimy cache przeglądarki.
Po restarcie dodajemy wersję 1.6.0 z HACS (lub najświeższą stabilną gdyby problem wystąpił w przyszłości) oraz instalujemy świeża wersję tej integracji - powinno działać.

PS nie można mieć równocześnie oficjalnej i nieoficjalnej integracji, więc tą której nie chcemy używać należy usunąć w menu integracji.

To ja nie umiałem sobie poradzić ale dzięki pomocy dotarłem do rozwiązania.
w pliku const.py linia 40 należy zmienić na

nowy wpis
TUYA_APP_TYPES = {"TuyaSmart": "tuyaSmart", "smartlife": "Smart Life", "SmartLife": "smartlife"}

stary wpis
TUYA_APP_TYPES = {"TuyaSmart": "tuyaSmart", "SmartLife": "smartlife"}

i to pomogło.
Pozdrawiam i dziękuje koledze Szopen-owi :slight_smile:

Post został podzielony na nowy temat: Tuya błąd logowania (1106): permission deny