Tuya sterowanik rolet z Wifi

Witam
Chciałbym kupić sterowniki rolet Tuya i zastanawiam się czy będzie możliwe sterowanie roletami z centralnego punktu. Mam taki przełącznik co zamyka lub otwiera mi wszystkie rolety - i chciałbym by ta funkcjonalność została.
4 okna, kupić 4 sterowniki a ten piąty da się podpiąć czy kupić 5 sztuk ?? czy wgl taka opcja z zamykaniem centralnym pozostanie po zmianie tych modułów.
W tej chwili wszystko działa na sterownikach ZAMEL SRP-01

Jeżeli są to sterowniki WIFI i działają tylko w chmurze to daruj sobie takie rozwiązanie, opóźnienia w działaniu on/off często brak potwierdzeń czy jest on czy off . Nie wiem jak działa integracja Tuya Local, nigdy tego nie używałem może ktoś się wypowie kto korzysta z LocTuya.

Tuya :
Mam kilkanaście urządzeń Tuya
Potwierdzam że są opóźnienia w działaniu ale tylko te urządzenia które są poza siecią domową .
Odświeżanie można dostosować
HA poza moją siecią
ScreenShot_20210624214157
Natomiast w lokalnej sieci, przynajmniej moje urządzenia działają natychmiastowo.
LoclTuya :
Mam kilka, działają natychmiastowo ale zauważyłem że jak co sekundę zmieniałem stan ( on off) to się rzeczywiście gubią z potwierdzeniem.
Odczyt poboru prądu przez gniazdko ( Local Tuya)

no ok, a coś rozsądnego jako sterowanie z wifi ?? nie chodzi o budżetowe produkty, chciałbym coś co nie będzie generowało problemów. No i ten centralny przełącznik, czy da się to jakoś spiąć wszystko ??

Rozumiem, że chcesz fizyczny, niezależny od Wi-Fi centralny przełącznik do sterowania wszystkimi roletami? Też analizowałem podłączenie takiego przycisku, w końcu dałem sobie spokój, zrobię to z wirtualnego przycisku w HA, logikę takiego przycisku można również “przypisać” pod fizyczny smart przycisk, moje rozwiązanie będzie jednak na Zigbee (Jaki sterownik do rolet (Zigbee)?).

To sprawdź produkty firmy Blebox - shutterBox - Blebox (sterownik rolet), do tego “centralny” wirtualny przycisk inBox - Blebox (bezprzewodowy przycisk do sterowników BleBox) i masz gotowe rozwiązanie, oczywiscie do weryfikacji.

1 Like