Tuya sterowanik rolet z Wifi

Witam
Chciałbym kupić sterowniki rolet Tuya i zastanawiam się czy będzie możliwe sterowanie roletami z centralnego punktu. Mam taki przełącznik co zamyka lub otwiera mi wszystkie rolety - i chciałbym by ta funkcjonalność została.
4 okna, kupić 4 sterowniki a ten piąty da się podpiąć czy kupić 5 sztuk ?? czy wgl taka opcja z zamykaniem centralnym pozostanie po zmianie tych modułów.
W tej chwili wszystko działa na sterownikach ZAMEL SRP-01

Jeżeli są to sterowniki WIFI i działają tylko w chmurze to daruj sobie takie rozwiązanie, opóźnienia w działaniu on/off często brak potwierdzeń czy jest on czy off . Nie wiem jak działa integracja Tuya Local, nigdy tego nie używałem może ktoś się wypowie kto korzysta z LocTuya.

Tuya :
Mam kilkanaście urządzeń Tuya
Potwierdzam że są opóźnienia w działaniu ale tylko te urządzenia które są poza siecią domową .
Odświeżanie można dostosować
HA poza moją siecią
ScreenShot_20210624214157
Natomiast w lokalnej sieci, przynajmniej moje urządzenia działają natychmiastowo.
LoclTuya :
Mam kilka, działają natychmiastowo ale zauważyłem że jak co sekundę zmieniałem stan ( on off) to się rzeczywiście gubią z potwierdzeniem.
Odczyt poboru prądu przez gniazdko ( Local Tuya)

no ok, a coś rozsądnego jako sterowanie z wifi ?? nie chodzi o budżetowe produkty, chciałbym coś co nie będzie generowało problemów. No i ten centralny przełącznik, czy da się to jakoś spiąć wszystko ??

Rozumiem, że chcesz fizyczny, niezależny od Wi-Fi centralny przełącznik do sterowania wszystkimi roletami? Też analizowałem podłączenie takiego przycisku, w końcu dałem sobie spokój, zrobię to z wirtualnego przycisku w HA, logikę takiego przycisku można również “przypisać” pod fizyczny smart przycisk, moje rozwiązanie będzie jednak na Zigbee (Jaki sterownik do rolet (Zigbee)?).

To sprawdź produkty firmy Blebox - BleBox shutterBox - sterownik WiFi do rolet, żaluzje fasadowe (sterownik rolet), do tego “centralny” wirtualny przycisk inBox - BleBox (bezprzewodowy przycisk do sterowników BleBox) i masz gotowe rozwiązanie, oczywiscie do weryfikacji.

1 polubienie

28W/dzień to przy 10 gniazdach 280W. To już coś.
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale przy Zigbee to by było mniej.

28W jest to moc pobierana przez gniazdko “w tej chwili”, czyli tyle pobiera urządzenie które jest podłączone przez to gniazdko.
Samo gniazdku pobiera prawdopodobnie około 1 W

@andrzej_1

  1. Właściwie to nie wiadomo co prezentuje wykres, na którym się oparłeś.

  2. Nie bardzo rozumiem co tu policzyłeś, bo jeśli coś pobiera przeciętnie moc 28W przez cały czas, to zużywa 672Wh=0,672 kWh energii na dobę.

  3. Przeciętne włączone gniazdo Tuya WiFi pobiera moc koło 1W (nieco mniej) w stanie włączonym (i tego nie prezentuje na wykresie obciążenia) oraz koło 0,5W w stanie wyłączonym, kiedyś paru osobom chciało się zmierzyć parę posiadanych smartplugów (to jeden z przykładów, w projekcie wzięło udział trochę więcej osób, ale brak czasu nie pozwalał mi dbać o jakość zbieranych danych, jakkolwiek liczę na to, że jeśli ktoś nie wie co robi to nie wysyła pomiarów, które wykorzystają setki, a może i tysiące osób)
    add smart plugs · Discussion #207 · bramstroker/homeassistant-powercalc · GitHub
    i na podstawie tamtych pomiarów teraz można sobie zbudować sensory rzeczywistego zużycia (sumujące zużycie przez sterowane gniazdko wraz ze wskazaniami tego co ono mierzy) korzystając z tej niestandardowej integracji (trzeba się wgryźć w dokumentację, bo możliwości są ogromne)
    GitHub - bramstroker/homeassistant-powercalc: Custom component to calculate estimated power consumption of lights and other appliances

Obecnie zebrane dane są w bazie danych tego projektu (w zależności od sprzętu mogą być użyte na podstawie autodetekcji bądź po ręcznej konfiguracji) więc można sobie poczytać (większość to żarówki nie raportujące swojej mocy, ale dzięki tabelom LUT na podstawie parametrów światła jest dopasowywana moc w danym momencie - w ten sposób jest tworzona większość wirtualnych sensorów mocy i energii), oto ta baza:

Lista sprzętu w bazie (aktualizowana na bieżąco w trakcie gromadzenia pomiarów)

2 polubienia