Tuya TS011F problem z pomiarem

niestety nie sprawdziłem do końca… zamówiłem wtedy i dziś przyszło … gniazdka mają tylko opcję włącz/wyłącz… mi zależało bardziej na pomiarze niż na opcji on/off.
gniazdka do sprzedania :slight_smile: - jak by ktoś chciał.
dokładnie za tyle ile mnie wyniosły: 183,13 PLN, możliwy odbiór Śląsk Tychy

Wpisz sensor. I nazwę encji tego gniazdka. Będziesz miał pomiar. Mam te same, I te opcje mam to Ty też powinieneś mieć :slight_smile:

Zigbee2mqtt zgłasza tylko switch… także zostawie do jutra może ogarnie :slight_smile: dzięki za podpowiedź.
image

Proszę, tu masz w narzędziach developerskich opcje:

a tu w zigbee2qmtt:

dzięki dzięki, chyba trzeba poczekać trochę, bo w narzędziach deweloperskich widać pusto:

a w zigbe2mqtt N/A:

Żeby było śmiesznie, poleciłem Ci tą ofertę, bo sam na niej kupiłem dwukrotnie te gniazdka (ostatni zakup ten 4 pak - tak jak Ty)…

Patrz, kolejne gniazdko (z ostatniego zakupu u nich, wczoraj podpięte…)


A tak mi do glowy przyszło teraz - masz ten sam model gniazdka? (model Zigbee)?

oczywiście zigbe… niestety od wczoraj działa i nic… mam 4 gniazdka, uruchomiłem wszystkie 4 i tylko dostępny switch ON/OFF

widać że nadaje … ale bez danych :frowning:

A jaki masz model? Ten co ja? TS011F?

dokładnie :slight_smile:

Pisz do majrfienda i zakładaj spór na Aliexpress. Masz nawet w opisie info ze wtyczki mają możliwość pomiaru…

znalazłem na różnych formach że gniazdka mają problemy z aktualizacją i pobieraniem danych, jak ręcznie odczytam atrybut


no i pokażą się w zakładce urządzenia… jednak dane te są aktualne z danego momentu odczytania atrybutu… nie odświeżają się :frowning:
image

To jedt bardzo dziwne bo u mnir wszystkie działają bez zarzutów :confused:

pewnie kwestia samej konfiguracji i sprzętu, ja korzystam z Conbee2 no i klasycznie Zigbee2Mqtt, rzuciłem temat na fb, napisałem do majfrenda i zobaczymy.
i tak dzięki @jar87 za pomoc !! :slight_smile:

Może to kwestia aktualizacji Conbee?

miałby ktoś możliwość sprawdzenia u siebie czy ma to samo lub nowszą wersję?
jeżeli ktoś robił update podzieli się manualem lub coś?
z góy dzięki !!

Manual dostępny z linku podanego na stronie Z2M:

Pod tym linkiem index aktualnego oprogramowania:
http://deconz.dresden-elektronik.de/deconz-firmware/?C=M;O=D

Co prawda ja korzystam z prymitywnego 2531 i to wszystko działa bez problemu :smiley:

niestety… zrobiłem update conbee2 do najnowszej wersji i nic z tego :frowning:
już nawet nie zliczę ile razy robiłem ponowne parowanie …
image

Kurde:/ Jest to bardzo dziwne:/