UPS do domu współpracujący z Home Assistant

Rozglądam się nieśmiało za UPSem do domu. Zależy mi na podtrzymaniu zasilania dla NAS, routera, ew. dwóch kamer (w niedalekiej przyszłości).
Widziałem że @artur ma coś na dashboard. Jaki jest to koszt?

@Sosnaone ja używam tego

Dziękuję za szybką odpowiedź. Ten niestety przekracza mój budżet. Czym się kierować przy wyborze aby współpracował? Zakładam około 450 zł max.

Mój też przekraczał ale niestety z racji lokalizacji zamieszkania często mam chwilowe zaniki napięcia i już się pozbyłem jednego nuca w ten sposób. Dlatego się szarpnąłem.
Może coś takiego będzie dla Ciebie ok. Myślę że da się znaleźć trochę taniej

Tu jest opisany jako technologia offline, to go chyba wyklucza. Czy możesz przyglądnąć się marce Green Cell? Znalazłem coś takiego - tutaj.

Mam taki (ten APC) podpięty do mojego PC i przy wyłączeniu zasilania wszystko działa i praca nie przerwana więc nie wiem na czym polega ten offline :slight_smile:
Co do tego green cell to wszystko wygląda dobrze. Zweryfikuj czy da się go dodać do HA.
Sprawdź czy jest na liście urządzeń, które wspierane są przez NUT.

To ja też się pochwalę
Mam Kemota 700W + Aku samochodowy CaCa 100Ah, co daje mi 100w na 10h pracy teoretycznie - czysta sinusoida i chwilowe obciążenie 700W. Potrzymuje wszytkie switche, Proxmoxa, Pompy C.O. i solary w razie zaników napięcia, + całe oświetlenie poddasza (ledy mało prądu biorą). Tylko pilnuje się, żeby nie przekroczyć 100W obciążenia, żeby to mogło działać wg założenia. Niestety brak podpięcia pod system, za to mam czyste 230V w osobnej instalacji
Są jeszcze opcje z podpiecien paneli Fotovoltaicznych i ustawieniem pierwszestwa ładowania z paneli a później z sieci.

https://diolut.pl/awaryjne-zrodlo-zasilania-kemot-prosinus-700w-przetwornica-z-czystym-przebiegiem-sinusoidalnym-i-f-p-17860.html

1 Like

Bardzo dobra marka jeśli chodzi o zasilacze awaryjne UPS czy listwy antyprzepięciowe jest Armac, polecam,