Ok, temat zjechał na AI, ale to właśnie pokazuje, że system local, bez łączności z zewnętrznymi podmiotami ma jak najbardziej sens. Na githubie gdy ogląda się sentencje w PL widać jak na dłoni dlaczego w PL lokalny asystent konwersacji działa miernie. Tam prawie nic nie ma (dobrze rozumuje, że HA korzysta z tych zasobów?). Ja się nie poddaje, będę dawał znać. Na razie uruchomiłem zmianę programów w moim LG za pomocą VA, bo to ma sens. Teraz pracuje na wpisywaniem zdarzeń do kalendarza. Jako, że programista ze mnie żaden i czasu mało, idzie mi to słabo, ale bawi mnie to samo w sobie, wiec OK.