Wątek archiwalny - Komponent wM-Bus do ESPHome (SzczepanLeon) starsze wersje do 1.5.1 włącznie

Ja CC1101 na Alledrogo kupiłem na 868MHz - tak jest opisana na druku u jednego dostawcy razem z NodeMCU

@_Szczepan zaktualizowałem, wgrałem, nie pomogło.
Dodatkowo wyszyściłem z ESPhome wszystko co znalazłem z wmbus, usunąłem całe urządzenie i stworzyłem nowe, a kluczem api itd. zmieniłem na esp01_1m. nie pomogło.

@Marcin_Domański testowałem tą kombinację z podłączonym CC1101 i bez. nie pomogło.

Na koniec podłączyłem CC1101 do nodeMCU, ale z kodu usunąłem wmbus: i nodeMCU działa poprawnie…

Wydaje mi się że to będzie jakiś głupi błąd, gdzieś u mnie między ESPhome i HA. Odkładam to narazie, spróbuję za jakiś czas, szkoda czasu. Dziękuję za próby pomocy. Pozdrawiam.

1 polubienie

Wygląda ciekawie, ale czy warto dopłacać 5x tyle by mieć CC1101 na PCB pod ładnym ekranem i z gniazdkiem uFL?
Zasięgi chyba są wystarczające.

ESP-01s nie ma wyprowadzonych potrzebnych pinów, jak rozumiem to tylko definicja płytki, a nie faktyczny sprzęt, ale powinieneś użyć zgodną z tą co masz, a skoro to NodeMCu v3 to poprawna jest

esp8266:
  board: nodemcuv2

PS nie ma tu literówek moduł ESP-01s ma 1MB flasha dlatego definicja jest opisana z suffixem _1m (w odróżnieniu od ESP-01 który ma 512kB)
a płytki NodeMCU v1 v2 i v3 (i ich klony) mają wspólną definicję z sufiksem v2, bo są między sobą pin w pin zgodne (i pasują te same aliasy).
Ładny opis wyprowadzeń dla różnych wersji płytek (NodeMCU v0.9 ma inną definicję w ESPHome board: nodemcu)

1 polubienie

Poszło od strzału na nodemcu v3. Jedyne co zmieniłem to jedno GPIO, żeby zgasić niebieską diodę na płytce. BARDZO dziękuję :slight_smile:

2 polubienia

Jak odróżnić niedziałający/źle podłączony cc1101 od braku telegramów w zasiegu? Niebieski stick łapie mi kilka liczników z okolicy choć sygnał nie jest mocny bo około 30. Na nodemcu cisza żadnego telegramu.

@_Szczepan gmerałeś coś w bibliotekach?
Przedwczoraj wszystko ładnie się skompilowało, a dzisiaj:

Nowy projekt esphome, więc żadnych śmieci nie ma

Ustaw sobie na sztywno na wersje @0.9.9

Napisz przykład, bo ja zielony

https://github.com/SzczepanLeon/wMbus-lib@0.9.9

Tak próbowałem, ale podkreśla mi na czerwono,…

A gdzie to konkretnie wpisujesz?

Tam gdzie poprzedni link, w external components:

external_components:
  - source: https://github.com/SzczepanLeon/wMbus-lib@0.9.9
    components: [ wmbus ]

To trochę się nie zrozumieliśmy :wink:
Tam ma być tak jak było. Wywal cały cache z esphome i jeszcze raz spróbuj.

Ok, ale nowy projekt mam, więc cache pusty był

A miałeś wcześniej inny projekt, korzystający z tego komponentu? Z tego co pamiętam to domyślna polityka esphome do trzymania external komponentów odświeża je raz dziennie.

tak, miałem projekt, w którym czytam od przedwczoraj Izara i Apatora z twojego repo.
Dzisiaj chciałem coś podmienić i zonk. Dlatego nowy projekt robię, ale to samo.
Teraz jest tak:

więc usunąłem nowe projekty, został tylko ten główny, który działał i dalej jest błąd tego stringa (wcześniejszy screen)

Podczyść jeszcze raz – puściłem nową wersję z poprawką.

Po wyczyszczeniu głównego projektu, błąd package version, ten co 2 posty wyżej :confused:

EDIT: zapomniałem wywalić katalogi w external components. Teraz poszło dalej

@_Szczepan
Na Twoim repo jest tylko jeden branch (main) i nie robisz wydań, dlatego format jaki próbował użyć @Mariusz_Woszczyński nie zadziała (bo się nie ma dokąd odwołać) ponoć można identyfikować wersje też po numerach PR, ale tam też pusto…

@szopen Założyłem że Mariusz pisał o samej libce a nie o całym komponencie :wink: