Wideodomofon BCS PAN1300B-S

Cześć,
Mam pytanie czy komuś może udało się powyższe urządzenie skonfigurować z HA?

Może coś podpowiecie jak się do tego zabrać. Przeszukałem internet, ale żadnej dedykowanej integracji z HA nie znalazłem.

Wideodomofon oparty jest o serwer SIP może komuś udało się w ten sposób skonfigurować tego typu urządzenie i może coś podpowiedzieć ?

:thinking:
Może w tym kierunku

Ten BCS to pokrewny sprzęt do DAHUA model dahua vto2111d-p-s2 , integracja z dahua powinna go ogarnąć GitHub - rroller/dahua: Dahua Camera and Doorbell Home Assistant Integration

Dzięki za podpowiedzi. Sprawdzę rozwiązania i dam znać czy się udało :slight_smile:

…tak nie dokońca. Po prostu obsługuje SIP ale wymaga serwera sip/pbx np. w postaci dodatku (taka centrala telefoniczna). Wtedy możliwe są również połączenia z innymi telefonami lub aplikacjami.

oraz integracji proponowanej przez @krskrab

Asterisk sam w sobie nie jest łatwy.

edit… nowa wersja jednak posiada SIP serwer

Cytat 3.4.2 Ustawienia serwera SIP
Jeden wybrany panel zewnętrzny w systemie musi zostać zdefiniowany jako serwer SIP.
Za jego pośrednictwem dodajemy do systemu kolejne panele zewnętrzne, programujemy
listę lokali oraz użytkowników (w tym karty zbliżeniowe) dla pozostałych paneli
zewnętrznych. Serwer SIP automatycznie synchronizuje w pozostałych panelach ww.
informacje oraz odpowiada za komunikację w systemie.

1 polubienie

Hej,
Przejrzałem to co podesłaliście. I rzeczywiście jest to klon Dahua i integracja podesłana prze isom1266 działa. Ale są to tylko czujniki i kamera. Jeśli już chodzi o dźwięk i rozmowy nie bardzo ogarniam jak połączyć się z serwerem sip.

Czy udała się komuś z was taka integracja i mógłby podzielić się kodem lub wyjaśnić jak tego dokonać ?

@RobinI30 podał linka do uruchomienia serwera SIP na HA, tutorial jak zrobic to w 10 minut jest w linki na stronie SIP-HASS · SIP for Home Assistant, potem dodajesz wideodomofon wg Dahua VTO Doorbell | SIP-HASS, łatwo nie będzie bo Asterisk to bardzo zawansowana centralka telefoniczna, “używalismy” produkcyjnie więc wiem ale dla chcącego nic trudnego :wink:.

Zespół AIS próbował uruchomić na swojej bramce SIP serwer (to aplikacja na Androida), poczytaj ☎ AIS SIP (VoIP) Serwer / Broker na Bramce AIS - Projekty - AI-Speaker.

@macek …W instrukcji domofonu jest napisane, że można na nim uruchomić serwer (ma wbudowany). Być może to jakaś uproszczona wersja tylko na potrzeby sieci wewnętrznej. Konfiguracja klientów jest podobna jak w w Asterisk. Nie wiadomo na ile to jest zgodne ze standardem SIP.
U mnie Asterisk się nie sprawdził bo nie łączył wideo z Grandstream GDS3710 i zostawiłem p2p.

W większości rozwiązań (wideodomofonów) jakie analizowałem to monitor wewnętrzny był jednocześnie serwerem SIP dlatego kupno samego panelu/stacji bramowej było niewystarczające bo taki panel nie miał się do czego łaczyć. W rozwiązaniu Hikvision można mieć tylko panel bramowy podłączony do internetu - do chmury producenta i aplikację Hik-Connect na telefonie, wtedy można odbierać połaczenie z wideodomofonu (transmisja idzie przez internet, chmurę dostawcy). W takiej sytuacji można mieć tablet w domu z zainstalowaną aplikacją Hik-Connect gdzie tablet jest jednocześnie panelem do HA.

2 polubienia

6 postów zostało podzielonych na nowy temat: SIP Server dla wideodomofonu (Grandstream)