Wideodomofon z jakich elementow

Czesc.

Wiem ze ten temat pojawiał sie wiele razy ale pozwole go zadać go jeszcze raz.

Zaczynam wiec nic technicznie mnie nie trzyma.

Chcialbym zbudowac wideodomofon ktory bym chcial aby skladal sie z nastepujacych funkcji (mam mozliwosc pociagniecia skretki do furtki)

  • mozliwosc otworzenia furtki z telefonu (3 telefonów)
  • jak kurier dzwoni to aby kamerka z furtki pokazala obraz oraz umozliwila rozmowe wraz z przeslaniem dzwieku.
  • jak nikt nie odbierze aby zostalo zdjecie osoby ktora dzwonila.
  • również dodatkowo chcialbym aby za każdym krazem robione było zdjecie z 2 pomockiczej kamery.
  • wszystko ma dzialc w obrebie domowego wifi.

Jak macie propozycje innych fajnych funkcji to mowcie do chetnie dołożę do systemu.

Nic na ta chwile nie mam. Wiec potrzebuje pomocy przy doborze wszystkich elelemtow aby do dobrze pracowalo z HA.

Dziekuje za pomoc.

Obsługi głosu nie zintegrujesz w HA. Osobiście nie widzę sensu budowania domofonu DIY.

2 polubienia

Też “jestem na nie”. Obsługa audio duplex pewnie kiedyś się pojawi w HA, ale póki co do wykorzystania jedynie istniejące gotowe systemy (które nie integrują się pełni).

A jaki domofon byscie polecili. Ktory dobrze interguje sie z HA.

Aby zbudowac całość.

Poszukaj co ludzie używają, jeśli sam nie używam, to nie będę polecał
https://forum.arturhome.pl/search?q=domofon

ewentualnie po tagach wideodomofon domofon kamera-ip

Dzieki za odpowiedzi.

Biore sie za szukanie integracji.

A jak bym zrezygnowal z audio.

Zachęcam do głosowania:

Osobiście używam Dahua i prawie wszystko co sobie wymarzyłeś jest do zrealizowania z wyjątkiem rozmowy dwykierunkowej w HA. Ale nie widzę takiej konieczności skoro rozwiązania producenta działają, a integracja z HA tylko poszerza możliwości.
Nie mam porównania z innymi rozwiązaniami…

1 polubienie

Czy znacie domofy aby aplikacja dzialala bez potrzeby kominikacji z chmurą.

A jak sobie wyobrażasz działanie takiego systemu?

Tak, Dahua czy Hik to umożliwiają we współpracy z dedykowanym monitorkiem. Rozwiązanie takie działa wówczas po SIP.

@RobinI30 przerabiał temat SIP

1 polubienie

Za pomoca aplikacji na telefonie lacze do sterownika zaintalowanego w domu. (A wszystkie pozostale funkcje takie jak w clodzie)
A do domu lacze sie za pomoca tunelu vpn co powoduje ze moge korzystac z tego w kazdym miejscu na Świecie.

No OK, ale jak to realizujesz bez clouda, skoro wszyscy liczący się producenci wycofali się z rozwiązań bazujących na połączeniu bezpośrednim…

A tego to nie wiedzialem.

Szkoda. Ze producenci wycofuja sie z takiego podejscia.

W domofonie tak naprawdę nie potrzebujemy dupleksu - kwestia przyzwyczajenia i umiejętności obsługi.
Z wideodomofonem jest z reguły tak. że jak widzisz znajomego to mu otwierasz i nic nie trzeba mówić. Jak jest ktoś obcy to wystarczy, że automat mu odegra “proszę”, albo “słucham” i potem obcy się tłumaczy… i znowu najczęściej otwierasz i tyle. Ewentualnie można wcisnąć PTT i coś dopytać albo ewentualnie zasugerować mu żeby się oddalił.

1 polubienie

A przy tych założeniach to dało by się wszystko oprzeć o HA