Włączanie i wyłączanie urządzenia na podstawie napięcia w sieci 230V

Cześć Wszystkim.
Pracuję właśnie nad kolejnym zadaniem Node RED.

Koncept jest taki:
Odczytuje dane z licznika energii wyjściowo 230V, gdy napięcie w sieci wzrasta, pod wpływem instalacji PV np. do 245V, ma włączyć boiler i grzać wodę.

Gdy wartość napięcia spadnie poniżej 230V (słońce zachodzi na chwile za chmurke) węzeł normalnie wysyła informacje OFF i urządzenie się wyłącza.

Chciał bym zrobić tak, że jak wartość spada poniżej 230V powiedzmy przez 5 minut i np. po 3 minutach wróci do wartości powyżej 245V, to żeby polecenie OFF zostało zresetowane.
Dopiero jak wartość napięcia utrzymuje się poniżej 230V dłużej niż 5 minut, czyli albo jest duże zachmurzenie albo noc, to ma wyłączyć i czekać aż wartość napięcia wróci do stanu powyżej 245V.

Założenie jest takie, żeby bolier nie włączał i nie wyłączał się od razu, bo mam duże skoki napięcia.

Rozumiem, że już użyłeś opcji szukaj i zapoznałeś się z podobnymi tematami …

Niestety, sugerowałem się podpowiedziami przy edycji postu.
Dzięki zobaczę czy coś mi się przyda.

edit:
Nie ma interesującego mnie zagadnienia, w tych tematach, czyli odwołania wysłanego komunikatu wyłącz, gdy wartości napięcia w sieci wrócą do zadanego poziomu.

Kiepsko szukasz Załączanie grzałek przy nadprodukcji i "przewoltowaniu" pv

Nie chcę sterować obwodami, na podstawie produkcji z solarów, tylko na postawie napięcia w sieci.

I w żadnym z omawianych tematów i flow nie ma interesującego mnie noda, którego mógł bym użyć, do zbierania informacji przez 5 minut czy napięcie jest wyższe czy niższe od zadanego 230V za nim wyłączy obwód.
W moim przypadku nie interesuje mnie ile instalacja PV produkuje, tylko czy obwód za nim się wyłączy poczeka 5 minut i odczyta mi, czy sieć się ustabilizowała czy nie.

Skoro tak twierdzisz to szukaj na własną rękę :wink:

Ok dzieki, szukam na własną rekę.