Włącznik czasowy akwarium

Witam, podpowiedzcie proszę jak w najprostszy sposób ustawić automatyczne włączenie/wyłączenie akwarium każdego dnia o tej samej godzinie.Zrzut ekranu 2021-02-16 202948

Wykorzystując np. inject noda

Kolega mnie uprzedził, ale ja dorzucę jeszcze zdjęcie, żeby Ci było prościej:

Niestety nie działa.

Zamiast Inject użyj np. noda schedule

@Waldi napewno dalej “walczyć” bo chcesz się nauczyć Node-REDa, brawo TY!, ja niestety nie znajduję na to czasu dlatego używam prostych dodatków - Harmonogramy automatyzacji - do prostych rzeczy.

Musisz zrobić dwie automatyzacje 1. nod inject-> nod call service włączenie, 2. nod inject-> nod call service wyłącznie.

Dziękuję, działa tak jak chciałem.

użyj noda big timer, sparój z oświetleniem zewnętrznym i rybki będa miały już pory roku, bo będzie się zmieniał automatycznie zakres pory dziennej, a później zostanie ci tylko rozwiązać problem z przypływami odpływami wg faz księzyca :stuck_out_tongue_winking_eye:

A to też jest w HA - Moon - Home Assistant :

image

podpowiesz gdzie szukać tego noda?

Nodered manage palette instal i wpisujesz to czego szukasz , potem install
Screenshot - 01.03.2021 , 16_45_09

sprawdzałem tak już, ale nie widzę nigdzie tego schedule który został podlinkowany

A zainstalowałeś tego noda tak jak napisał Ci @artpc?

tak jest, po prostu nie potrafię znaleźć tego konkretnego którego podlinkował Marek

image

Wydaje mi się, że to jest ten Light schedule - być może teraz tak wygląda.

Aby zainstalować konkretnie tego noda, którego podałem poszukaj thingzi-logic-timers, ale możesz też użyć Light schedule. Znajdziesz go pod nazwą node-red-contrib-light-scheduler.

1 polubienie