Włącznik czasowy

Witam jak zrobić automatyczne On Off o danej godzinie jestem nowy,przesiadka z domoticza tam było prosto to zrobić tutaj to czarna magia.

Do automatyzacji używasz systemu Node-RED czy wbudowanych mechanizmów w Home Assistant?

Arturze chodzi że nie wiem jak to zrobić a u ciebie niema takiego poradnika chodzi mi o prosty wyłącznik żeby żona dała sobie rade bez programowania.np. takie coś:
on off

Ciekawy pomysł. Faktycznie na ten moment u mnie w poradnikach nie znajdziesz takiego rozwiązania. Jednak jest to na tyle ciekawe, że zrobię o tym najbliższe “Szybkie porady”.
Jak usiądę do tego i coś wymyślę to dam Tobie gotowy przepis.
Generalnie musisz tu dodać kontrolki w sekcji konfiguracja->pomocnicy do wyboru godziny. Następnie to co jest tam ustawiane trzeba przekazać do jakiegoś nodu z harmonogramem w NR i gotowe :smiley:
Oczywiście o ile używasz NR do automatyzacji. :smiley:

wiec nic innego nie zostaje jak poczekać.

Postaram się w tygodniu coś Tobie podsunąć abyś nie musiał czekać do filmu bo to jeszcze 2 tyg. :slight_smile:

Arturze wymyśliłeś mi coś

@szybki946 najwcześniej w środę/czwartek do tego usiądę. Sorki ale pełno zajęć.

@szybki946 W załączeniu proces, który działa tak:

  1. W HA dodajesz input_datetime i ograniczasz go do godzin i minut
  2. W NR modyfikujesz nod pierwszy tego procesu i podajesz tam input który dodałeś w HA
  3. Gdy podasz nowa godzinę w HA to odpali się załączony proces NR i ustawi się harmonogram na określoną w HA godzinę
  4. Gdy godzina nadejdzie odpali się wszystko co jest za nodem harmonogramu

Aby to działało musisz zainstalować w NR dodatek cronplus robisz to w menu manage palette
wlacznik czasowy.json (1,6 KB)

Jak byś miał jakieś pytania do funkcji która tam jest to dawaj znać

Może głupie pytanie ale nie rozumiem tego punktu:

W NR modyfikujesz nod pierwszy tego procesu i podajesz tam input który dodałeś w HA

@szybki946 Obecnie nod pierwszy sprawdza encję input_datetime jaką ja utworzyłem u siebie i reaguje na zmianę jej wartości. Ty musisz tam podać nazwę swojej encji Input_datetime

Wstawił byś zdjęcie jak u ciebie to wygląda łatwiej jest jak się widzi dzięki za pomoc

W HA mam taką kartę powiązaną z utworzonym przeze mnie pomocnikiem input_datetime (nazywa się start_time)
image

Proces wygląda tak:

a konfiguracja wyzwalacza (pierwszy nod) wygląda tak:
image
I w tym oknie w polu EntityID musisz zmienić moją encję input_datetime na swoją

Zaimportuj sobie mój proces do siebie i wszystko stanie się jasne

1 polubienie

więc mam pytanie co do funkcji jak tam wpisać żeby się coś on off

Musisz za tym nodem harmonogram dać resztę procesu czyli na przykład nod call_service, który włączy lub wyłączy coś. Generalnie wszystko co zrobisz po nodzie harmonogram wykona się gdy nadejdzie ustawiony czas.

1 polubienie

Dziękuje Arturze dział, tylko mały problem włącza się co minute samo.

A masz jakiś harmonogram w konfiguracji nodu harmonogam? Tam powinno być pusto.

U mnie działa bez problemu. Mam pytanie przy dodaniu składnika node-red-contrib-cron-plus pojawia się inforamcja o konflikcie składnika. Co prawda zainstalowałem i nie widzę żadnych problemów.

@Altus To jest standardowy komunikat przy instalacji dodatków do NR można zignorować :smiley:

1 polubienie

Jak zrobiłem w state node tak jak u ciebie to nie włącza się wcale, nie wiem co jest grane.