Włącznik czasowy

Załącz mi proces. W poniedziałek zobaczę.

Jak mam włączyć Ci proces, jak to zrobić.
Czy chodzi o zakładkę po prawej.

@szybki946 Chodzi mi o eksport całego i załącz tutaj jako plik :smiley: bo u mnie wszystko działa więc chcę zobaczyć o co chodzi u Ciebie.

flows (1).json (242 bajty)

Załącz cały proces bo musisz mieć gdzieś błąd skoro Tobie nie działa

To nie jest cały proces.
Jeśli nie to nie wiem jak mam ci to zrobić

Trzymając lewy przycisk myszy rysujesz prostokąt, który pokryje cały proces. Następnie puszczasz LMP. Wszystkie nody procesu powinny być zaznaczone na czerwono. Następnie wybierasz z menu export. Upewniasz się, że jest na górze zaznaczone selected nodes i naciskasz przycisk download. Taki plik załączasz tutaj.

1 polubienie

U mnie po wprowadzeniu godziny raz jest dobrze


raz źle
Teraz próbuję w pomocniku zmieniać godzinę i ciągle w nodzie harmonogram jest “All stopped”.
Nie wiem od czego to zależy

ok zrobiłem jak mówiłeś flows (2).json (1,2 KB)

No ja już chyba sobie poradziłem. W ustawieniach harmonogramu jest parametr limit ustawiony na 1. Pewnie określa on liczbę możliwych ustawień w jakiejś jednostce czasu, może godzina a może doba, tego jeszcze nie wiem. Po zmianie wartości na 5 jestem w stanie ustawić kolejne wyłączenie/włączenie zaraz po zadziałaniu tego flow.

@szybki946 ale czemu w Twoim procesie nie ma nodu funkcji? To główny nod ustawiający harmonogram? Bez niego to nie ma szans zadziałać.

@sztomag z wcześniejszych wymagań wychodziło, że chodzi o jednorazowe uruchomienie procesu o danym czasie. Dlatego w nodzie funkcji “ustawienie harmonogramu” jest parametr limit ustawiony na 1. Oznacza to tylko jedną iterację wywołania procesu. Limit to po prostu ilość wywołań harmonogramu. Jeżeli np ustawisz harmonogram aby uruchamiał się co 15 minut i dasz limit 2 to po prostu uruchomi się 2 razy, a później przestanie działać.
Jeśli ustawisz input w HA na 16:10 i chcesz aby proces uruchamiał się każdego dnia o 16:10 to usuń parametr limit ewentualnie podstaw tam wartość null.
Załączony proces zadziała tylko raz. Jeżeli będziesz chciał aby znowu zadziałał o 16:10 to ponownie będziesz musiał wprowadzić ten czas w input w HA.

2 polubienia

No faktycznie tera działa,ale jest tak że światło się włączy o danej godzinie ale przez daną minute nie idzie zgasić dopiero jak upłynie minuta to jedna sprawa,a druga to jeszcze mi zależy na sekundach że coś właczy na kilka sekund np. 15 seki wyłączy .W domoticzu gdzieś było to łatwiejsze tutaj to czarna magia.

Czarna magia bo jeszcze myślami jesteś w domoticzu, ja też na początku myślałem że to jest straszne ze w domoticzu było jakieś łatwiejsze ale jak tak troche posiedzisz poczytasz to się większość robi jakaś jaśniejsza, przynajmniej ja tak miałem, na HA przeszedłem bo mialo większe możliwości i cześć urzdzen mi samo znalazło w sieci hociazby drukarke brother, TV samsung, router Archer

@szybki946 Jakie masz oświetlenie?

Arturze planuje sterować oświetleniem led w akwarium ale mam tam jeszcze zrobiony dozownik nawozów,dlatego zapytałem o sterowanie sekundowe.

dzięki za rade spodobał mi się HA ale domoticz łatwiejszy.

@szybki946 żeby mieć sekundy to po prostu musisz rozbudować ten mój proces o kolejną pozycję sekund :slight_smile: tak jak minuty i godziny. No i oczywiście w HA ten input musisz zmienić na taki z sekundami. Daj znać jak będę miał pomóc co do wyłączenia przez tą minutę to dziwna sprawa bo harmonogram niczego nie blokuje. Jak wyłączasz procesem czy z UI?

sprawdzałem teraz i nie ma szans wyłączyć przez tą minute,po wyłączeniu ręcznie sama się włącza.

@szybki946 ok czyli daje się wyłączyć tylko się włącza ponownie :slight_smile: Bo harmonogram ma wystartować o danym czasie więc za każdym razem się uruchamia gdy go wyłączysz. Trzeba by to jakość obejść. Rozumiem, że potrzebujesz ją wyłączać poniżej tej minuty. Najprościej chyba dodać opcję stopowania harmonogramu. Jest taka możliwość w tym nodzie croneplus. Nie mam jak tego sprawdzić teraz ale powinno to rozwiązać problem.