Włącznik czasowy

Jest szansa na na włączenie sekundowe bo nie zabardzo wiem jak to zrobić.

nie wiem jak to napisać jest gdzieś poradnik gdzie informacje takie wziąć.

@szybki946 Poprawię i dodam sekundy ale to najwcześniej jutro. Sorki ale permanentny brak czasu.

1 polubienie

dodaj jeszcze wyłączanie sekundowe i będzie super.

ok postaram się na jutro :slight_smile:

Znalazłem coś takiego jak to zastosować w HA chodzi żeby ustawiać w HA a nie NodRed

@szybki946 przepraszam ale nie dałem rady tego ogarnąć w zeszłym tygodniu postaram się do jutra

Aktualizacja
Zrobię o tym dzisiaj odcinek “szybkich porad” postaram się poruszyć jak najwięcej przypadków mam nadzieje, że to wszystko wyjaśni i wyczerpie temat.

1 polubienie

Zrobiłem w node red i działa ale ustawianie godziny razem z sekundą w HA to nie bardzo wiem jak

@szybki946 Zrobiłem już sterowanie w ha gdzie możesz włączać wyłączać harmonogram i on działa
image
Problem w tym że nie ma input_datetime, który z interfejsu pozwala podać sekundy. Pytanie więc do Ciebie co potrzebujesz z tymi sekundami bo muszę wymyślić jakieś obejście.
To ma się uruchamiać co ileś sekund czy o dokładniej godzinie co do sekundy?

Arturze nic na siłę zrobiłem sekundy w node-red i to działa do instalowałem dodatek to co wyżej i działa więc dziękuję za pomoc.

@szybki946 Spoko to ja dzisiaj zrobię filmek o tym co ja wymyśliłem i jak coś to sobie porównasz rozwiązania.

@szybki946 zobacz czy to Tobie w czymś pomoże https://youtu.be/d_6WMYdoWuo

Arturze, pisałem na YT ale fajtycznie tutaj lepiej.
Niestety w polu HA/konfiguracja/pomocnicy jak podaję input_datetime nic się nie wyświetla zatem jak i skąd pobrać harmonogram i czas?

Co znaczy że jak podajesz? Nie rozumiem tego co robisz.
Pomocnik to tak naprawdę zdefiniowana “pusta” encja w systemie. Jak chcesz żeby tam się coś pojawiło to musisz ją zasilić jakąś wartością.

Też szukam jakiegoś rozwiązania w temacie harmonogramu. Po bólach i mękach udało mi się uruchomić Sonoffa 4ch do sterowania piecami akumulacyjnymi (przez stycznik). Teraz chciałbym opracować jakiś ładny harmonogram. Nie bardzo kumam jeszcze Node-Reda, dopiero zaczynam w te klocki. Myślę czy by jeszcze nie dołożyć do tematu odczytu z czujników temperatury powietrza (aqara). Założenie jest następujące:
Praca w zadanych godzinach, przykładowo dla II taryfy:
22-6 oraz 13-15 lub inne zdefniowane lub praca w godzinach:
22-6 oraz 13-15 lub innych zdefiniowanych ale tylko gdy temp. w danym pomieszczeniu spadnie do zdefiniowanej (XX). Czy ktoś pracował już na takim harmonogramie?

Rozwiązanie bez NR to 2 gotowce dostępne w HACS


+

niestety nie obsłuży to dodatkowych warunków

Finalnie może to wyglądać np tak:
0_Screenshot_2020-11-23 Przegląd - Home Assistant

1 polubienie

Dzięki. Pierwszy komponent zainstalowałem, “card” nie chce mi się wyszukać w dodatkach, muszę powalczyć z tematem. Spróbuję, może jeszcze coś gdzieś znajdę.
@szopen walczę i nie wychodzi :frowning: Przy dodawaniu harmonogramu mam błąd " Nie udało się wywołać usługi scheduler/add. Service not found." Jak to naprawić, nie mam pojęcia. Pls Help.

@Sosnaone
“Card” jest w rozszerzeniach lovelace (interfejsu) - druga zakładka (z 3) w HACS.

Po instalacji dodatku custom component (obojętnie czy za pomocą HACS czy ręcznie, ale sugeruję używanie “sklepu” HACS jeśli jest to możliwe) musisz zrestartować HA.

1 polubienie

Do instalacji card już doszedłem, resetowałem HA oczywiście, nawet kilka razy, niestety nie chce wstać. Znajduje się w katalogu gdzie jest plik configurations.yaml/custom_components/scheduler

EDIT:
Cofam, wszystko działa. Ja go w ogóle nie uruchomiłem z menu konfiguracja => integracje :frowning: Na świeży umysł doczytałem to w dokumentacji.

Jak do poradnika Artura dodać żeby włączał sie po zachodzie słońca przydał by się do włączania choinki