Włącznik dotykowy szklany WIFI TUYA

Zakupiłem takie włączniki które powinny działać z linią N jak i bez niej:
1/2/3 gang TUYA WiFi Smart Touch Switch Przycisk ścienny do Alexa i Google Home Assistant Overesas | Shopee Polska
Jednak majfrend zapomniał dodać kondensatora

Więc mam włączniki które potrzebują lini N i czekają na montaż.
Planowałem przy najbliższym remoncie przerobić instalację elektryczną

Znalazłem taką aukcję na aledrogo która również zakłada pracę tych włączników bez lini N
WŁĄCZNIK DOTYKOWY WIFI TUYA 2G SZKLANY WYPRZEDAŻ 11470950375 - Allegro.pl

Czy ktoś stosował lub wie jak to wszystko jest podłączone oraz jakie parametry powinien mić ten led adapter (kondensator)
Parametry na zdjęciu

Parametry kondensatora masz przecież na zdjęciu 2,2 μF 400V, ma on być wpięty równolegle do LEDówki na pierwszym wyjściu, można go umieścić np w oprawie/kostce żyrandola itp. (L1, ale najlepiej sprawdzić to w załączonej instrukcji , w jednokanałowych jest prościej, bo żarówka jest tylko jedna i wtedy kondensator jest w wiadomym miejscu).
Na dobry początek możesz użyć zwykłe oldschoolowe żarówki (takie z żarnikiem od którego pochodzi ich pierwotna nazwa :stuck_out_tongue: P lub halogeny 230V) - będzie działać, to możesz dołożyć kondensator i zmienić żarówkę na LED.

PS Pamiętaj - przy takiej instalacji oprawka pierwszej żarówki zawsze jest pod napięciem, a w szczegołnych przypadkach (zależy od budowy modułu - mogą być i wszystkie), więc żarówki wymieniasz BEZWZGLĘDNIE TYLKO po zrzuceniu bezpiecznika.
Zasadniczo gwint żarówek powinien być podpięty pod N (warto sprawdzić okablowanie oprawy miernikiem).

Dla uściślenia, we włączniku “N” pozostaje niepodłączone

1 polubienie

Przecież pytałeś o konfigurację “bez N” to jest chyba oczywiste, że nie masz w puszce tego przewodu (jeśli masz to podłącz go w konfiguracji “z N”, a bez kondensatora, bo to zdecydowanie lepsze rozwiązanie).

PS Taka ciekawostka - dla modułów Z-wave wystarcza kondensator 22nF czyli moduły WiFi zużywają 100x więcej energii w standby niż z-wave.

Panowie żeby nie zakładać nowego tematu mam podobny a może nawet taki sam włącznik i teraz interesuje mnie czy jest możliwość zrobienia automatyzacji tak żeby włącznik po włączeniu np. światła u mnie w przedpokoju sam się wyłączył np. po 5 minutach ?? Moje dzieci strasznie zapominają gasić światło i muszę coś z tym zrobić :smiley:

Jeśli go tylko zintegrujesz z HA to każdy wymyślony przez Ciebie scenariusz można “ubrać” w automatyzacje.
P.S. Jaki układ siedzi w tym włączniku?

jaki układ nie wiem bo jeszcze zanim go zamówiłem to wolałem zapytać

to jest ten co chce kupić :
Włącznik TUYA

Pytałem pod kątem wgrania do niego alternatywnego oprogramowania uwalniającego go od chmury tuya.

to chyba dla mnie za wysokie progi , kupie go w ciemno i będę was prosił o pomoc w konfiguracji tego, zaczynam zabawę dopiero z HA ale już coś tam potrafię

OFF TOPIC

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać - to awatarek
user_testxp_awatar_2023-10-20_12-19
chyba wybrałeś nieco na wyrost ;D

no to zmieniłem na inny :smiley:

Ten wręcz fajniejszy :+1:

Przemyśl zakup szklanego, dotykowego włącznika. Są osoby, które się rozczarowały jego funkcjonalnością. Jest podobno upierdliwy na codzień z tym dotykiem w konkretnym punkcie.

1 polubienie

Nie potwierdzam a wręcz dementuję :grinning:

To chyba zależy od konkretnego modelu, jakich Ty używasz?

Modelu Ci nie powiem bo nie pamiętam, ale chodzą na układzie TYWE3S.

Ja kupiłem rok temu włączniki szklane dotykowe w sumie 10 sztuk i powiem wam że chodzą idealnie , też czytałem opinie że z nimi jest różnie ja jestem zadowolony szkoda tylko że wtedy nie kupiłem ich z wi fi ale nie wiedziałem jeszcze że zacznę bawić się w inteligentny dom :slight_smile: na razie zamówię ten 1 z wi fi i zobaczę czy to da się ogarnąć, jak tak to powymieniam resztę.

Jeden pole dotykowe to nie problem ale już 3-4 to męka, czułość pól dotykowych zjechana do minimum i celowanie w konkretne pole jak dla mnie to porażka, dlatego został mi tylko jeden do wymiany, cała reszta to klawisz/mikro styki. Mogę też śmiało dać 5* na zakupione sonoff TX Ultimate i wgrane ESPhome.

Na Alletanio można znaleźć wiele ofert wgrania innego oprogramowania za dopłatą.

1 polubienie

Ma takie tylko z zigbee
.https://allegro.pl/oferta/dotykowy-wlacznik-swiatla-zigbee-tuya-1k-bez-n-11507463563
Urządzenia bez N są to urządzenia end device
Miałem skonfigurowane z z Z2M ale z ZHA sprawują się lepiej .