Włącznik dotykowy szklany WIFI TUYA

Zakupiłem takie włączniki które powinny działać z linią N jak i bez niej:
1/2/3 gang TUYA WiFi Smart Touch Switch Przycisk ścienny do Alexa i Google Home Assistant Overesas | Shopee Polska
Jednak majfrend zapomniał dodać kondensatora

Więc mam włączniki które potrzebują lini N i czekają na montaż.
Planowałem przy najbliższym remoncie przerobić instalację elektryczną

Znalazłem taką aukcję na aledrogo która również zakłada pracę tych włączników bez lini N
WŁĄCZNIK DOTYKOWY WIFI TUYA 2G SZKLANY WYPRZEDAŻ 11470950375 - Allegro.pl

Czy ktoś stosował lub wie jak to wszystko jest podłączone oraz jakie parametry powinien mić ten led adapter (kondensator)
Parametry na zdjęciu

Parametry kondensatora masz przecież na zdjęciu 2,2 μF 400V, ma on być wpięty równolegle do LEDówki na pierwszym wyjściu, można go umieścić np w oprawie/kostce żyrandola itp. (L1, ale najlepiej sprawdzić to w załączonej instrukcji , w jednokanałowych jest prościej, bo żarówka jest tylko jedna i wtedy kondensator jest w wiadomym miejscu).
Na dobry początek możesz użyć zwykłe oldschoolowe żarówki (takie z żarnikiem od którego pochodzi ich pierwotna nazwa :stuck_out_tongue: P lub halogeny 230V) - będzie działać, to możesz dołożyć kondensator i zmienić żarówkę na LED.

PS Pamiętaj - przy takiej instalacji oprawka pierwszej żarówki zawsze jest pod napięciem, a w szczegołnych przypadkach (zależy od budowy modułu - mogą być i wszystkie), więc żarówki wymieniasz BEZWZGLĘDNIE TYLKO po zrzuceniu bezpiecznika.
Zasadniczo gwint żarówek powinien być podpięty pod N (warto sprawdzić okablowanie oprawy miernikiem).

Dla uściślenia, we włączniku “N” pozostaje niepodłączone

1 Like

Przecież pytałeś o konfigurację “bez N” to jest chyba oczywiste, że nie masz w puszce tego przewodu (jeśli masz to podłącz go w konfiguracji “z N”, a bez kondensatora, bo to zdecydowanie lepsze rozwiązanie).

PS Taka ciekawostka - dla modułów Z-wave wystarcza kondensator 22nF czyli moduły WiFi zużywają 100x więcej energii w standby niż z-wave.