Wmbusmeters i FLOWIS+

A odpowiem sobie. rtl433 bez problemu czyta starsza Flowisy z customowym protokołem. Ja mam niestety nowsze, które nadają standardowym WMBUS, ae za to szyfrowane.
A klucza od sprzedawcy nie udało się uzyskać. Z tego powodu szczerze nie polecam firmy Hydrosystem Krystian Damaschke.

Czy ma ktoś pomysł jak to ogarnąć??
Będę wdzięczny za info.

… również odpowiem sobie:

rtl_433 -v -R 237 -f 868M -s 1000k -F json -M utc -F http -F mqtt://xxx.xxx.xxx.xxx:1883,user=mqtt_user,pass=“pass”,retain=0,events=rtl_433[/model][/id]

1 polubienie

Ja bym to tak wrzucił na forum:

tl_433 -v -R 237 -f 868M -s 1000k -F json -M utc -F http -F mqtt://xxx.xxx.xxx.xxx:1883,user=mqtt_user,pass=“pass”,retain=0,events=rtl_433[/model][/id]

Aby było czytelnie dla porównywania.

Hej, odpaliłem twój komponent z taką konfiguracją:


  - platform: wmbus
    meter_id: <id_z_nakładki>
    type: unknown
    mode: T1C1
    lqi:
      name: "My lqi"
    rssi:
      name: "My RSSI"
    total_water_m3:
      name: "kitchen hot water"

i odbieram telegramy ale nie widzę dla którego miernika. W logach mam

[13:38:04][V][rxLoop:155]: Have 365 bytes from CC1101 Rx
[13:38:04][D][mbus:035]: Processing T1 A frame
[13:38:04][V][mbus:039]: Frame:
<zaszyfrowana ramka ze sporą ilością zer na końcu>
[13:38:04][V][3of6:083]: Decode 3 out of 6 failed..

Dziwi mnie tryb bo zakładałem że to będzie C1. Moje nakładki to Flow Meters PRO Moduł radiowy OMS v1.12.6 dla wody ciepłej i v1.12.7 dla wody zimnej. Wszystkie z datą 03.23. Jak podejść do tematu dalej? Jakieś defaultowe klucze? Próbować zdobyć klucze od administracji osiedla? Instalatora? Producenta? Czy to co łapię to wogle telegramy ze zdefiniowanych mierników? Przy innym telegramie miałem 339 bajtów co też wydaje się dziwne.

Dodaj do konfiga sync_mode: True w sekcji wmbus.

Sprawdz czy coś pomoze na dekodowanie 3z6. Na chwilę obecną to jakieś śmieci odbierałeś - do momentu kiedy klucz będzie potrzebny nawet nie doszło.

1 polubienie

pierwsza przyszła z zerami, potem już kolejne dwie bez zer, ale ciągle 3 of 6 failed.

Cześć! Czy może mi ktoś pomóc z konfiguracją rtl_433, tak żeby czytał nakładkę flowis’a (wersja 2404)?

Odpaliłem rtl_433 oraz rtl_433 MQTT Auto Discovery jako addon w HASOS.

Niestety jedyne co udało się odczytać to ciśnienie z czujników opon sąsiada :wink:

@browerowy Spróbuj z wersją 3.2.x - dodałem obsługę długich ramek - powinno zadziałać.

witam
odczytam dane z tej nakładki?

Czy ktoś ogarnął skutecznie Flowisa ? Mam model 8/2021 V8 i chciałbym go zintegrować z HA. Od czego zacząć, czy ktoś chciałby pomóc w tym temacie ? Może są gotowe rozwiązania w tej kwestii ? Z góry dziękuję