Wmbusmeters, nanocul problem z konfiguracją

Też stawiam na to, że diagnoza jest błędna.

Stare repozytorium tego Dodatku nie istnieje od roku, więc @korzeniewski36 nie otrzymywał jego aktualizacji (bo te zmiany należało dokonać właśnie jakoś z rok temu).

Z całą pewnością było to wtedy gdzieś ogłaszane, bo w instalacji w której obecnie nie korzystam z wmbusmeters, a używałem bardzo dawno (z pewnością sporo ponad rok wstecz) jakoś mam zaktualizowane repozytorium.

Natomiast niedawne aktualizacje Supervisora w końcu umożliwiają zajęcie się “porzuconymi” Dodatkami instalowanymi pierwotnie z jakiegoś repo, które dziś nie istnieje.

Zmiana repozytorium projektów które mają się dobrze też się czasami zdarza i to jest rozwiązanie i na takie okazje - przez ostatnie parę lat zmieniano m.in. repozytoria Dodatków takich jak ESPHome (i to co najmniej 2x) czy Zigbee2MQTT (1x).
No i wcześniej o takich zmianach trzeba było samodzielnie się dowiedzieć, a teraz Supervisor ładnie informuje.
(właściwie sądziłem, że w mojej zapuszczonej testowej instalacji zobaczę działanie tego nowego ficzeru a tu niespodzianka - u mnie cisza, a na forum już pierwsza osoba korzysta z nowych dobrodziejstw i nawet o tym nie wie)


Teraz wróćmy do kwestii nanocul - to konstrukcja w postaci dongla USB, więc być może dotknęła go zupełnie inna katastrofa - ostatnie wersje jądra Raspbiana - czy tam RPiOS’a, jak zwał tak zwał, (wykorzystywanego w HAOS dla RPi) mają zwaloną obsługę USB (podziękowania dla Broadcomm’a, fundacji RPi oraz firmy RPi Trading).

Więc tu przyczyną mogła być aktualizacja HAOS, w notatkach do wydania oczywiście jest opisane obejście problemu, bo właśnie powstaje “nowa świecka tradycja”, że w notatkach do wydania w końcu pojawiają się known issues (zupełnie jak w profesjonalnym oprogramowaniu, które podtrzymuje funkcjonowanie współczesnego świata…), no ale w sumie to nie wiemy ani na jakim sprzęcie @korzeniewski36 ma zainstalowany HA, ani w jaki sposób.
No i wcale nie musi to być ten problem - dla większości tych, których dotknął sprawa jest poważniejsza, bo HA się zawiesza.