Wybór urządzenia łączącego wejścia wyjścia z HA

Witam,
chciałbym się zapytać o poradę dotyczącą urządzenia odczytującą wejścia/wyjścia z mieszkania i przesyłającą informację do HA.
Moje wyjścia to przekaźniki SSR, przekaźniki bistabilne do niektórego oświetlenia. Wejścia to włączniki monostabilne dwuklawiszowe, czujniki temperatury, kontaktrony, czujniki ruchu. Wszystkie te elementy połączone przewodami. Moją pierwszą myślą i procesem realizacji było wykorzystanie Arduino mega i komunikacja z HA przez MQTT. Czytając fora niektórzy pisali, że lepszym rozwiązaniem jest esp8266. Tylko wydaję mi się że nie ma tam tylu wejść i wyjść ilu potrzebuję.

1.Czy można zwiększyć liczbę wejść wyjść w esp8266?
2.Które rozwiązanie będzie waszym zdaniem lepsze?
3.Czy da się programowo zrobić dwuklik z wykorzystaniem włącznika monostabilnego?

1 polubienie

To przedstawione urządzenie ma jakąś nazwę i można się z nim jakoś skomunikować, bo z opisu wygląda, że chcesz zbudować coś równoległego. O ile z In/Out binarnymi nie byłoby pozornie problemu, to już z czujnikami DS już tak.

urządzenie to arduino mega z nakłądką ethernet shield. Komunikacja przez MQTT tak jak napisałem w opisie

Trochę się pogubiłem, chcesz przesłać do HA istniejące, czy rozbudować o nowe?
Skoro masz stany mqtt to dodaj encje przez integrację mqtt.

No mam tak zrobione na razie czujniki ds18d20 ponieważ czasu brakuje, ale chciałem się dowiedzieć czy można wykorzystać inne urządzenia do tego.

Jeśli możesz je odczytać i nimi sterować po mqtt to dodanie tego do HA nie stanowi problemu.

7 postów zostało podzielonych na nowy temat: Lustro pogrzewane DIY