Wznawianie odtwarzania

aaa, myślałem że to będzie jeszcze potrzebne, bo zapożyczony proces zawierał to i mi nie chciało z tym działać, więc zostawiłem w razie czego, bo od rana nad tym siedzę

znaaaaaaalazłem byka, tego tam nie powinno być, dzięki Artur za podpowiedź :sweat_smile:

@luki25 No faktycznie pomogłem :smiley:

Dla potomnych, żeby nie czytali całego posta… subflow do dodania za głośnikiem i będzie działać

Przywrócenie poprzedniego stanu.json (14,1 KB)

No to super, czyli jedno połączenie za dużo. Zaraz będę sprawdzał czy działa też w subflow.

Pozostaje tylko jedno przewrócenie grania i głośność przy odtwarzaniu muzyki z np. spotyfy.

Przywraca mi głośność jak jest włączone radio, ale w przypadku gdy nie gra radio, podwyższa mi głośność do odtworzenia tts i zostaje na tym samym poziomie.

Ja mam przed każdym głośnikiem ustawienie odpowiedniej głośności, wiec nie istotny jest ostatni stan głośności jak generowany jest nowy komunikat, myślę że to dobre rozwiązanie, oczywiście korzystam z rozwiązania Artura - typy powiadomień

Nie mogę zaimportować tego procesu do Node Reda, pisze że wykonał import 20 nodów ale nie pojawiają się na panelu. Masz jakiś pomysł why? może input dodatkowego procesu jest przyczyną?

Jak zaimportowales subflow to go nie zobaczysz na panelu tylko pomiedzy innymi nodami.

Właśnie problem w tym, że nigdzie nie widzę zaimportowanych rzeczy…

to jest podproces, normalnie go nie widać, ale jest po lewej, jak go klikniesz 2 razy to się otworzy

OK, jest! Dzięki za pomoc… tylko jak dalej to ustawić, w sensie w prostym procesie jak na załączonym screennie na przykład, aby grające radio wracało do odtwarzania po komunikacie o otwieraniu bramy?

ja to dodawałem na końcu głośnika, i działało tylko teraz zastanawiam się, czy rzeczywiście to dobrze robiłem, czy ten subflow nie powinien być zamiast głośnika lub czy też jak wcześniej samo set.powadomienie na końcu głośnika. Na razie zrezygnowałem z tego, bo mam jakąś pętle, pamięć mi się cały czas rozrasta na ha i tylko restart przywraca stan prawidłowy.

No niestety nie działa u mnie ani jeden ani drugi przypadek… radio nie wraca do grania.

Tak Łukasz - edytowałem encje na swój głośnik, ale nie wraca do grania radia. Sorry ale nie mogę już napisać więcej odpowiedzi, bo mam limit 3 jako nowy user formu.

a, że tak zapytam… w tym subuflow, trzeba go otworzyć i w środku też są encję, które wymagają zmiany na twoje konfiguracje. Zrobiłeś to?

Tak Łukasz - edytowałem encje na swój głośnik, ale nie wraca do grania radia.

Sprawdź jeszcze czy nie utworzyło Ci dodatkowego serwera:
Sprawdź w configuration nodes:
Zrzut ekranu 2020-11-09 o 15.17.49

Czy masz więcej niż jeden serwer Homeassistant:
Zrzut ekranu 2020-11-09 o 15.17.59

Jeśli masz więcej niż jeden, to usuń ten w którym jest mało Nodów i dodaj je klikając na te nody które są nie dodane (pojawi się na nich czerwony mały trójkąt)

Rzeczywiście w 3 miejscach jeszcze był inna instancja serwera, ale już poprawiłem. Niestety nie działa… nadal…

Kilka postów wyżej masz mój przykład.
Ja subflow daję przed powiadomieniem głosowym i mi działa. Puść jeszcz screena z subflow.

w załączeniu screeen z subflow.