Wznawianie odtwarzania

Często używam głośnika Google do słuchania radia.
Chciałbym aby po komunikatach głosowych głośnik powracał do poprzedniego stanu:

  • głośniości,
  • odtwarzania (jeżeli radio faktycznie grało).
    Próbuję zapisać odtwarzaną stację w zmiennych flow:
    image
    Wzoruję się trochę na przykładzie Artura jak z Node-RED wystartować z odtwarzaniem danej, wybranej stacji:
    Streaming muzyki na GoogleHome
    Pewnie przekombinowane ale cały proces wygląda następująco:

    Oczywiście to także na wzorcu od Artura.
    Próbuję pobrać poprzednie stany poprzez:
    image

Lecz na końcu wyskakuje API Error. Ktoś ma na to pomysł?

Edit: Udało się! Okazało się, że powinienem dodać kolejne wywołanie, osobne na głośność a osobne na stację radiową :wink:

Podzielisz się gotowym procesem?

Też bym poprosił, bo walczę z tym od jakiegoś czasu.

A zaglądliście tutaj Procesy z życia wzięte - Powiadomienia, typy powiadomień
Tam w dyskusji powstał proces przywracający głośność i chyba odtwarzanie

Poniżej proces, który przywraca głośność i odtwarzanie.
flows.json (10,6 KB)

@artur na pewno ja tam zaglądałem i proces który udostępniam jest rozbudowaniem Twojego procesu :wink: Oczywiście gdyby nie Twoja pomoc to sam bym do tego nie doszedł.

2 polubienia

@dan0031 spoko to ogarnąłeś, a ogarniałeś w przypadku grania muzyki z innego źródła, np. Spotyfy?

@dan0031 jeden problem widzę, że jak się słucha muzyki z innego źródła (w moim przypadku spotify) to komunikat głosowy się nie pojawia tylko ustawia stację radia z przed uruchomienia muzyki na spotify.

Nie jestem ekspertem ale w wolnej chwili spojrzę na to :wink:

Ja próbuje, ale nie wychodzi mi to, wszystko jeszcze zrobiłem w skrypcie, żeby wykorzystać to w innych powiadomieniach.

@dan0031czy działa Ci ten proces? Bo ja po aktualizacji mam w przywracaniu głośności Error API

I drugie moje pytanie gdzie masz wstawiony ten flow, bo ja próbowałem utworzyć subflow i wstawić tylko w odpowiednie miejsca, w sumie nie wiem czy dobrze zrobiłem:
Subflow:

I tutaj przykładowe powiadomienie:

Cześć @pawelwaz
rozwiązałeś może ten problem z error Api?, wzoruję się na twoim ostatnim poście i mam ten sam bład, tyle że jest w przypadku zaimplementowania flow do subflow, bo w normalnym flow działa prawidłowo, a niczym się nie różnią, tyle że jest głębiej względem normalnego flow.

@luki25 niestety nie udało mi się rozwiązać problemu. Cały czas mam pro
blem z ustawieniem głośności (w logach HA też mi się wyświetla ten błąd). Podejżewam, że jest banalny, ale nie mam pomysłu już. Może nam ktoś z forum pomoże, albo główny specjalista NR @artur :blush:

dla chętnych prośba o pomoc…
jest error API w ustawiam głośność po zaimplementowaniu procesu do subflow - jako flow to normalnie działa
flows.json (21,6 KB)

@luki25 Co ma być podprocesem a co procesem?

to jest podproces

@luki25 a w którym miejscu go wywołujesz? Rozumiem, że po tym nodzie Warsztat chcesz dać podproces? próbuje zrozumieć jak to działa. Daj mi chwilę.

Tak ale chyba już wiem w czym problem, mam kilka głośników google, i na tym, na którym nie idzie radio pojawia się problem, bo wychodzi na to że nie przywróci poprzedniej głośności, bo takiej nie ma skoro radio nie chodziło

@luki25 Musisz dać jakąś defaultową czyli jak mu się nie uda pobrać to ustaw na default

a czemu to jest takie oderwane?
image

racja, ten błąd jest nawet w normalnym procesie, zrobienie z niego podprocesu nie ma nic do rzeczy