Wznawianie odtwarzania

@AdamG mając głośniki sonosa pojawiają się Tobie nowe usługi: snapshot i restore. Wystarczy je wywołać w nodzie call service. Nie mam jak tego sprawdzić teraz ale to powinno być w domenie sonos o ile dobrze pamiętam a nie media player.

@artur Przy wznowieniu odtwarzania, kiedy używam noda call service a w nim z domeny Sonos i restore - mam taki komunikat… i nie do końca wiem co zrobić?

@AdamG nie mam teraz dostępu do żadnego sonosa aby podać gotowe rozwiązanie. Więc tak trochę z głowy i domysłów. Z komunikatu wychodzi że wysyłasz message w sekcji data przed wywołanie sonos.restore. Według mnie wystarczy wywołać tylko sonos.restore aby przywrócić działanie. Oczywiście wcześniej musi być sonos.snapshot.
Możliwe że tobie zostaje jakiś obiekt msg.data.massage z wcześniejszych sekcji procesu to przed samym wywołaniem musisz wyczyścić obiekt .msg aby nie było w nim zbędnych danych które powodują ten błąd.
Adam. Niestety to wszystko tak z głowy na sucho bo nie mam dostępu do sonosa. W razie jak będziesz miał jakieś wielkie problemy możemy w przyszłym tygodniu spróbować sesji teamviewer to wtedy postaram się to ogarnąć bezpośrednio u Ciebie.

@artur wielkie dzięki… wiem, że to pytanie wyda Ci się banalne, ale jak wyczyścić obiekt msg.data.message przed wywołaniem sonos restore?

@AdamG możesz użyć nodu change i tam z lewej strony wybrać delete a z prawej wpisać msg.payload (to chyba wystarczy). Jak by nie pomogło to daj znać.

@artur teraz jest tak, że odtwarza radio, robi na chwilę przerwę, ale nie pojawia się komunikat w głośniku… tylko wraca radio…

@AdamG kurde znowu tak na sucho ale to co mi przychodzi do głowy to problem z tym, że wysłanie wiadomości jest poza kontrolą procesu. Czyli proces wysyła wiadomość do tts google i idzie dalej. Proces nie wie kiedy ta wiadomość się odtworzyła.
Więc możemy to sprawdzić w prosty sposób. Daj na razie nod delay za nodem wysyłającym komunikat tym “powiadomieni głosowe” ustaw go na 1 minutę (to na 100% wystarczy aby odtworzyć komunikat)
Zobacz czy wtedy to zadziała.

Teraz pięknie działa… DZIĘKI! pytanie przyszłościowe… bo różne komunikaty mają różną długość… jak mogę powiadomić proces że komunikat został odtworzony na głośniku i proces może iść dalej czyli można wrócić do odtwarzania radia?

No właśnie na ten moment nie ma eleganckiego sposobu. Musisz ustalić najdłuższy możliwy czas :slight_smile: Jak coś wymyślę to dam znać.

Panowie jest opcja :wink: media duration podaje czas wiadomości !

1 polubienie

Rozkminiłem to jakiś czas temu :slight_smile:
Da się prościej bez cudowania.
Po wyslaniu komunikatu czeka 3 sekundy i potem co 500milisekund sprawdza czy jest idle, jak nie ma to się zapętla, jak ma to leci dalej i radio po 1 sekundzie gra dalej:)

@bartik22 media_layer.lazienka jak to technicznie wygląda (głosnik, Google Home, system audio)? Łazienka to pomieszczenie o dużej wilgotności stąd dopytuje o techniczne rozwiązanie.

Też tak myślałem…
Home mini bezpośrednio w kontakcie na zawieszce wydrukowanej :slight_smile:
Działa już 5 miesięcy także może jeszcze podziała…

@bartik22, możesz załączyć cały ten flow ? nie bardzo mogę zrozumieć jego logiki, było by mi łatwiej

W łazience mam czujnik Aqara więc wiem jaka jest wilgotność. Też rozważałem GH i jak widać działa, nawet jak podziała tylko rok i tak bedzię prościej niż widziwiać z “jakimś system audio”. Muszę tylko uwględnic w nowej instalacji elektrycznej dodatkowe gniazdko na to :grin:.

co do łazienki, mam tv i tv box, już 3 lata i nic się im nie dzieje, a dzieciaki kąpią sie codziennie

Bazą był Twój post z 20 listopada :slight_smile:

Ja mam tak,
nawet nie rzuca się w oczy

1 polubienie

fajny ten uchwyt, z drukarki? masz może projekt gdzieś?

to był chyba ten: https://www.thingiverse.com/thing:3232567
jak pamiętam drukowałem 102-104% a mozesz dac wiecej, bo wtyczka ciasno wchodzi a trzeba ją przekrecić żeby przewod wszedl…
i przy wtyczce gdzie kabel trzeba wcisnąć trochę trzeba podpiłować żeby kabla nie pofatygować.
Wkłada się go od przodu delikatnie ściskając w elipsę tą obudowę.