Xiaomi Mi sensor RTCGQ01LM

Mam pytanie, czy ta czujka ma sensor “światła” ?

Nie. Aqara ma - ten o który pytasz od xiaomi nie ma.

Co do sensora światła w tej czujce to słabo działa.

To korzystając z sposobności, mam problem z automatyzacja w nodered. Zrobiłem identyczne flow jak @artur, niestety nie działa tak jak w filmie. Pierwszy cykl jest ok, wchodzę do łazienki, światło się zaświeca. Cykl trwa 120sek. Ale dalsza część już jest losowa, i nawet trudno mi dokładnie spisać cykle bo są totalnie różne. Oczekiwałem, że czujka widząc ruch cały czas podtrzyma świecenie, tymczasem ona po 120 sek. gaśnie po czym uruchamia światło na 10 sek. i znowu gaśnie, następnie jak jej się chce po sekundzie, 5 (losowo) załącza, gasi itd…
Zamieszczam flow:

flows.json (3,1 KB)

ale w której ? bo już nie wiem czy ma czy nie? z tego co widzę w HA to nie ma czujnika światła ;/

Aqara ma

Co do światła nie potrzebny ten nod delay i API wystarczy tak
flows (15).json (627 bajtów)
ale to nie będzie dobrze działać. Ja rozwiązałem to w ten sposób Inteligentne oświetlenie w łazience (Podsumowanie)

u mnie odpada, nie mogę zamykać łazienki na stałe bo mam tam kuwetę dla kota ;/

edit:
jakiś problem dziwny z twoim flow :
image

Skorzystaj z hacka do tej czujki:

1 polubienie

Kliknij “import copy” stworzy się kopia.

W moim rozwiązaniu nie musisz zamykać łazienki.

@rafkan

Też o tym myślałem ale jest to nie potrzebne. Chyba że komuś zależy aby światło wyłączyło się od razu po wyjściu z łazienki (5 sekund).

Ten model nie ma czujnika światła.

Czas ustawiasz taki jaki Ci potrzebny w przedziale 5-60 sekund.

Sorki za wprowadzenie w błąd faktycznie ten nie ma. Ma RTCGQ11LM

Znam ten mod tyle że w tym momencie chyba on nic nie wniesie do obecnej sytuacji :wink:

Fakt że jak usunąłem nody API i DELAY to działa to stabilniej niż wcześniej, teraz przynajmniej przy ciągłym ruchu, czujka nie robi co chce tylko cały czas podtrzymuje stan ON.

Korzystając z noda “API” zmieniasz tylko stan czujki w HA a nie fizycznie w czujce dlatego miałeś takie disco :slight_smile: