Xiaomi Mi Smart Wireless (WXKG01LM)

Zrobiłem swój pierwszy proces w Node-Red, tak wiem jaram się jak dziki blaszką :laughing:, niby nie ma czym a jednak.

Jak powszechnie wiadomo potrafi on więcej tylko kompletnie nie wiem jak to na nim wymusić?
Interesuje mnie wyłączenie światła podwójnym kliknięciem, od czego zacząć, w trakcie czytania i szperania to już jestem.

Ja zrobiłem w ten sposób, co prawda mam podwójny więc usuń niepotrzebne.
I pamiętaj zamienić na swój serwer HA.
aqara.json (1,8 KB)

Musisz przefiltrować to co dostajesz z klikacza .

Dzięki chłopaki za podpowiedź, działa wyśmienicie z takim lekkim “lagiem” co jest sympatyczne jak stwierdziła żona “takie miękkie”.
Wygląda to tak

Z inicjatywy mojej żony wynikło kolejne zadanie / komplikacja a jak zrobić żeby przytrzymując “klikacz”
zmieniać temperaturę barwową z 4000 na 5000 kelvinów i z powrotem.?
Wykombinowałem toggle z property kelvin (i tu parametr) tylko nie mogę znaleźć przykładu jak to wpisać.
Hmm toggle to raczej zmiana stanu on/off, więc raczej to nie tak :thinking:


W tym miejscu masz przycisk załaduj pole Data przykładowymi danymi. Pobaw się tym

Hmmmm, nic się nie dzieje, :face_with_monocle:

kelvin,br,tran.json (2,5 KB)


Screenshot - 13.07.2021 , 21_59_35

Funkcja

msg.payload = {};
msg.payload.data = {};

msg.payload.data["transition"]=3;
msg.payload.data["kelvin"]=3000;
msg.payload.data["brightness_pct"]=20;

return msg;

wybierasz która potrzebujesz ( transition, kelvin, brightness) resztę jeżeli nie potrzebne usuń

Witam ponownie, pragnę wszystkim podziękować. Dzięki Waszej pomocy udało mi się zrobić to, ale najważniejsze zrozumieć jak to działa.


A oto wzór do modyfikacji, Xiaomi Mi Smart Wireless (WXKG01LM).json (5,0 KB)

Jedno kliknięcie zapala światło o zdefiniowanym kolorze i jasności.
Dwa kliknięcia gaszą światło
Przytrzymanie przycisku około 2 s, zapala światło o drugim zdefiniowanym kolorze i jasności.

PS
U Was też występuje taka lekka zwłoka w reakcji na wyzwolenie akcji?

Możesz pokazać co masz w switchu single double i hold, że przy podwójnym kliknięciu nie wykonuje single i double?
PS. Przy zabawach na join i shitch też miałem taki lag

Cześć, zamieściłem pliczek, zaimportuj go i tam masz wszystko, tylko uwaga na serwer. Jak co to mogę podesłać wycinki grafiki.

Dzięki, zastanawiam się jak zrobić to bazując na GPIO, Mam GPIO z Arduino po USB mam stan albo wciśnięty albo nie (on/off), myślałem że jest jakaś funkcja która sprawdza stan.

@Farenza nieudolnie próbuję przerobić Twój flow. Niestety mi nie wychodzi :stuck_out_tongue: Możesz zerknąć co zrobiłem źle? To mój pierwszy flow w NR. dzwonek.json (3,3 KB)

Podłącz nod debug, będziesz wiedział co masz nie tak.

Jeżeli chcesz mieć pełna wiadomość z debug node musisz to zmienić tutaj
Screenshot - 19.11.2021 , 09_29_59

Dzięki za odpowiedź. Pewnie tak :slight_smile: Sprawdzam też info w debug. Niestety sam nie wiem jak to naprawić :wink: Stawiam pierwsze kroki z NR. Muszę przejść szkolenie od @artur. Obecnie trochę to przerobiłem pod trzy różne akcje (pojedyncze naciśnięcie, podwójne naciśnięcie i długie naciśnięcie). Zaprogramowane mam pojedyncze póki co. Potrzebuję wskazówki (najlepiej gotowca) jak oprogramować funkcję aby wysłała powiadomienie na głośnik.
Obecnie wygląda to tak:
dzwonek.json (3,6 KB)

Dzwonek jaki ? Wifi / Zigbee

Dokładnie ten WXKG03LM_rev2 Zigbee

Co ci nie działa w twoim flow?

Działający po MQTT Zigbee2mqtt
dzwonek_2.json (7,7 KB)

W moim nie działa powiadomienie na głośnik. Powiadomienie na tel udało mi się uruchomić.

A lokalnie w przeglądarce możesz ten plik odtworzyć ?
http://192.168.0.132:8123/local/dzwonek.mp3

1 polubienie

Tak jest, w przeglądarce się odpala plik.