Xiaomi Mi Smart Wireless (WXKG01LM)

play_media.json (981 bajtów)

Tego playera mam ogarniętego w moim flow. Brakuje mi prawdopodobnie dobrze napisanej funkcji (tu gdzie jest skomponowana wiadomość o wysyłce komunikatu na telegram, która spowoduje, że zagra dźwięk.

Chyba o to pytałeś . Na telegram to chyba raczej powiadomienie a nie dźwięk.

https://flows.nodered.org/node/node-red-contrib-telegrambot

Artur jeszcze raz. Zależy mi na tym aby po wciśnięciu przycisku dzwonek:

  • pojawił się dźwięk na głośniku - po podpięciu do timestampa działa (nie działa po podpięciu do funkcji) - do napisania zakładam jest funkcja. Obecnie jest:
    image
    oraz
  • otrzymać powiadomienie na telefon (telegram) - to działa w 100% - czytaj po wciśnięciu przycisku

I co ta funkcja miałaby robić ? Do odtworzenia dzwonka ta funkcja jest zbędna dlatego masz API Error

1 polubienie

Królu złoty, działa. Sorry za gnębienie 4 liter i jednocześnie dziękuję za pomoc. To dopiero początek, ale będzie lepiej.

Możesz tez wykorzystać node cast
https://flows.nodered.org/node/node-red-contrib-cast

Screenshot - 19.11.2021 , 17_12_37

Flow: cast_dzwonek.json (895 bajtów)

1 polubienie

Najważniejsze, że działa to. Teraz będę chciał to rozbudowywać o zakres głośności w danych godzinach, jak się dorobię kamery przed drzwiami to dołączenie zdjęcia itp. Dużo zabawy przede mną :wink:

Witam ponownie po długiej nieobecności, sponiewierały mnie choróbska wszelakie a do tego przypentał się wyczekiwany remont kuchni i łazienki. Remont trwał dłłłługo na czas jego trwania zgromadziłem urządzenia a konkretnie włącznik wirtualne [WXKG01LM] w jednym miejscu. Dziś zabrałem się za ich rozmieszczanie i o zgrozo przestały działać oprócz jednego. Usunąłem je z Zigbee2MQTT i u puli urządzeń Home Assistant i nie mogę ich dodać. Coś się w ich materii zmieniło? W Zigbee mam 19 urządzeń z czego 2 to wzmacniacze.

Zacznij od sprawdzenia/wymiany baterii. Jakiego koordynatora używasz, jaka wersja Z2M?

Na moje oko tu leży problem - więcej routerów powinno rozwiązać problem (lub eliminacja tego routera, do którego one nie chcą się łączyć) u mnie ten model (WXKG01LM) chętnie się łączy z żarówkami z Ikei.

Wzmacniacz to IKEA E1746, drugi to HEIMAN HS1CG_M. Poprzednio też były i działały nic nowego nie dokładałem. Włączniki są z tego samego okresu i tylko jeden działa? więc bateria to chyba nie ale sprawdzę.

Ja bym ten wywalił z sieci (dla eksperymentu)

ale przede wszystkim podokładał więcej sprzętu zasilanego sieciowo (żarówki są dobrym posunięciem, o ile nie będziesz ich odcinał od zasilania).

Wymiana baterii nic nie dała. Jaką macie procedurę dodawania parowania tego ustrojstwa, ta ze stronki “mówi” że wcisnąć reset i czekać aż się skończy seria szybkich błysków. Jak nie zadziała to nacisnąć szybko raz. Nie dział. Na stronie Xiaomi podają info o trzech krótkich błyskach, to też nie działa.
Cytując klasyka z dnia świra “Ja p, k mać”, co się dzieje? Czeka mnie instalacja HA od nowa? :cold_face:

Powtórzę pytanie, jakiego koordynatora używasz, jaka wersja Z2M?

W/g instrukcji - to jest właśnie sztandarowy przykład źle napisanej instrukcji - długie przytrzymanie to “factory reset” uruchamiający parowanie, a krótki przyciśnięcia mają zapobiegać uśpieniu, jeśli standardowe parowanie nie daje rady, to najpierw wciskasz długo, a potem w trakcie wywiadu krótko, raz na jakiś czas by nie dopuścić do uśpienia.

Sprawdź czy nie wyrzuciłeś go z sieci z czarnolistowaniem.

Eee Czym? Jeżeli masz na myśli opcję nie pozwalającą dodać go ponownie to jej nie zaznaczałem.

Niestety nic nie pomaga :thinking: Żaden z trzech włączników nie chce się sparować hmmmm

Tak, to jest czarnolistowanie :stuck_out_tongue: - wyrzucasz wtedy wraz z dodaniem do czarnej listy (to wbrew pozorom jest użyteczne jeśli ktoś ma więcej niż 1 sieć Zigbee, listę można edytować - nie trzeba reinstalować wszystkiego).
PS odpowiedz też na pytania @rafkan (coś czuję że to może CC2531?)

Włączników?
Przecież WXKG01LM to bateryjne piloty, a nie żadne włączniki (przez chwilę zwątpiłem czy piszę we właściwym wątku).

Bramka Zigbee Zigbee2MQTT CC2531zigbee2mqtt. generalni jakoś to wszystko zamula, niby działa ale z lagiem i to czasami sporym.

A wersje firmware i Z2M?

Ja np. byłem bardzo zadowolony z 20190619 delault (pod ZHA), a właśnie w “szale flaszowania” i z ciekawości wrzuciłem 20211115 default (czyli wersję sprzed paru tygodni), ale jeszcze nie wiem jak działa.