Xiaomi Mi Smart Wireless (WXKG01LM)

oprogramowanie zigbee2mqtt CC2531ZNP-Prod.hex CC2531_DEFAULT_20201127 zigbee2mqtt. z tą wersją działał od początku i nie było problemów, co gorsza nie wiem kiedy one się pojawiły, ponieważ na czas remontu musiałem się wyprowadzić.

Skąd masz taką wersję? edit: spoko źle spojrzałem na rocznik :stuck_out_tongue:
Być może powinieneś przeflaszować to nowsze

Ja w HA siedzę od niedawna i kilka dni temu dodałem kilka takich switch’y bez problemu. Mam Conbee II i nie wydaje mi się żeby to był problem ze switchami. Raczej coś z bramką. Sam męczyłem się niemiłosiernie z Conbee II bo nie chciała działać… zaktualizowałem firmware i było jeszcze gorzej. Dopiero downgrade firmware pomógł.

No cóż rozwój wymaga ofiar, jakkolwiek w przypadku CC2531 nie sugerowałbym downgrade - widziałeś changeloga?

A co sądzicie o tym
Kontroler sonoff zigbee 3.0 usb dongle plus oparty o CC2652P, myślę, a w zasadzie żona :stuck_out_tongue_winking_eye: o przesunięciu całej elektroniki w mniej inwazyjne wizualnie miejsce.
Niestety zasięgi będą tam gorsze (więcej ścian)

19 urządzeń dla tego koordynatora to już spora liczba co prawda masz dwa urządzenia pracujące jako routery.
Edit:

W tej chwili chyba najtańszy, na ali jest po ok. 58 zł

Sugerowałem powyżej, sugeruję jeszcze raz - więcej urządzeń będących routerami Zigbee, to poprawia stabilność sieci nawet jeśli koordynator jest tak biedniutki jak CC2531, zwróć też uwagę na wersję firmware source_routing (na twoją obecną konfigurację sieci odpowiedniejsza jest default), a skoro planujesz wymianę koordynatora to tymczasowo możesz pomyśleć nawet o Z-Stack_3.0.x

Hmm coś zadziałało, nie wiem co ale mam swoje podejrzenia. W przypływie desperacji zmieniłem przedłużacz z 0,5mb na 1mb USB 3.0. i wszystko oprócz jednego termometru zaczęło działać, jest on na liście ale pokazuje głupoty i się nie odświeża. Pokazuje LQI N/A.

PS
Czy ta mapa pokazuje prawdę?

Połączenia są z d… , niektóre “lecą” przez całe mieszkanie, zamiast do najbliższego routera.

Masz dużo urządzeń z niską jakością połączenia.
Wstaw albo więcej wzmacniaczy albo gniazdek. To się samo ułoży.

Mapa jest często nieaktualna - obejrzyj ją za parę dni.

To jest objaw, że “wolą” tamten router (masz na myśli sprzęt z Ikea?) z jakiegoś powodu - np. lepsza jakość sygnału - algorytmy tak rozdają połączenia aby uzyskać optymalny stan sieci (o ile są prawidłowo zaimplementowane) a CC2531 chętnie pozbywa się połączeń bezpośrednich.

PS Po zmianie koordynatora na taki na stacku 3.0.x lub 3.x.0 będziesz musiał odbudować całą sieć na nowo (tj. sparować wszystko od nowa), ale jeśli ilość routerów w stosunku do bateryjnych urządzeń końcowych będzie nadal zbyt małą to cud może nie nastąpić (zabawę w testy z siecią bez routerów a zawierającą same urządzenia bateryjne planuję na styczeń)