Zamykanie rolet + czujnik światła

Zrobiłem flow do automatycznego zamykania rolet kiedy w określonym przedziale czasowym jasność spadnie poniżej ustalonej wartości.
Problem w tym ,że kiedy ciemniej się zrobiło wcześniej niż zakres godzinowy to rolety mimo ,że jest już godzina mieszcząca się we wskazanym przedziale to rolety sie nie zamykają.
Natomiast kiedy jasność spada we wskazanym przedziale czasowym to jest ok.

Co jest nie tak?
flows.json (2,2 KB)

Ponieważ wyzwalaczem jest czujnik światła, gdy jest ciemno to już bardziej nie będzie :slight_smile: i nie ma zdarzenia, które uruchomi proces.
Wyzwalaj okresowo “inject” np.co1 min w oknie czasowym i sprawdzaj current state.
Mniej więcej tak


Oczywiście w tak prostym procesie nigdy w nocy nie otworzysz ich ręcznie ( trochę trzeba to rozwinąć).

https://forum.arturhome.pl/t/sterowanie-zaluzjami/5773


Tutaj możesz zdefiniować dodatkowe sensory

@artpc … za bardzo niebieski jest ten flow :wink: Dajesz duży narzut na transmisję NR<>HA. W kilka minut można go odchudzić o ok 50%. Wrzuć plik

Z góry dziękuje.
zaluzje.json (34,0 KB)

@artpc


flows (25).json (27,5 KB)
Więcej mi się nie chciało, nie instalowałem lub nie znałem ich działania niektórych nodów. W związku z tym nie byłem w stanie przetestować działania całości.
Można by jeszcze usunąć przekreślone nody, a ich funkcję przenieś do wskazanego strzałką noda.

Dlaczego użyłeś unsafe-funktion?

unsafe-function

var weather=msg.payload;

msg.payload = {};

if (weather == 'sunny') {

    var clouds = '0';

} else if (weather == 'partlycloudy') {

    var clouds = '40';

} else if (weather == 'rainy' || weather == 'pouring' || weather == 'cloudy' || weather == 'snowing') {

    var clouds ='100';

}

msg.payload = clouds;

return msg;

Screenshot - 30.11.2022 , 17_20_55

Co jest w środku to wiem :slight_smile: ale dlaczego nie użyłeś zwykłego noda “function”?

Widzę unknown więc podałem co w środku, tak było chyba w oryginalnym flow

Rozumiem - kopiowałeś :slight_smile: …próbowałem doczytać co to jest, ale nie bardzo rozumiem jeszcze sens jej stosowania.

Jest tak, jak opisał RobinI30

Zrób tak jak w załączonym flow (skonfiguruj tylko swój czujnik światła).
flows1.json (3,6 KB)