Żarówki Awox - problem po aktualizacji softu

Kupiłem żarówki GU10 Awox w Castoramie. Cena zacna, a potrzebowałem 8 sztuk. Sprawdziłem wcześniej, że integrują się przez Zigbee2MQTT i tak było z pierwszą żarówką. Dodałem ją w apce i HA (widziana jako model AwoX 33943/33946). W międzyczasie została zaktualizowana do najnowszej wersji oprogramowania przez apkę, a mnie podkusiło sparować ją jeszcze z pilotem awoxa. Po tym zabiegu nieodpowiadała mi w HA. Usunąłem ją i sparowałem od nowa. Niestety pojawiła się w HA jako model AwoX 33951/33948. No nic myślę sobie - mam jeszcze parę żarówek to niedopuszczę do aktualizacji i tyle. Niestety samo podłączenie do napięcia nie spowodowało wejścia w tryb parowania i HA jej nie wykrywał. Podpiąłem druga żarówkę pod apkę i z automatu złapała aktualizację. Po aktualizacji HA wykrył ją jako AwoX 33951/33948.
Szukałem info w necie i na fejsbukowej grupie HA opisywany był podobny przypadek, ale dla innej żarówki. Próbowałem dołączyć wskazany tam plik do HA, ale nic to nie dało.
Może ktoś z Was ma pomysł jak te żarówki ze zaktualizowanym softem podłączyć do HA tak by działały opcje zmiany koloru?

Problem po ostatniej aktualizacji Zigbee2MQTT został naprawiony, ale tak jakby nie do końca. Żarówki są widoczne, w Zigbee2MQTT mam podgląd na kolory, jasność, mogę nimi sterować. Jednakże po dodaniu encji do karty światło mogę tylko rozjaśniać. Karta nie rozpoznaje żarówki jako rgb i nie mam palety kolorów.