Zasilanie Wemos D1 Mini w rozdzielni

Są (a w każdym razie kiedyś były, bo nie widzę w aktualnej ofercie) produkowane też w wersji bez obudowy - w środku jest całkiem zwyczajna przetwornica (zasilacz impulsowy) oparty na takiej zasadzie działąnia jak zwykłe zasilacze “komputerowe” tylko odpowiednio bardziej uproszczony i mniejszy.
edit - jednak w oficjalnym sklepie na Ali mają taką wersję

Generalnie tu masz posta z linkami

gdybym wiedział że będzie takie zainteresowanie to bym wtedy stworzył z tego osobny wątek.

Nie mam praktyki, wiem, że są dostępne - patrz linki wyżej, tam gdzie miałem mus stosowałem zwykłe regulatory na bazie regulatorów AMS1117 lub podobnych, ale faktycznie przy tych cenach takie rozwiązanie może mieć sens.

Są certyfikowane, można kupić też ich rebrandy na europejskim rynku (flaki mają te same, ale mogą mieć certyfikacje, które Cię interesują).

ESP32 też jest zaprojektowany do zasilania 3.3V i większość płytek umożliwia wpięcie się z zasilaniem o tym napięciu za regulatorem LDO, więc o ile nie ma specyficznych peryferiów to sensowniej użyć od razu zasilania 3.3V

PS Oprócz Shenzhen Hilink Electronics Co., Ltd. takie przetwornice produkuje wiele innych firm jak: Mean Well, myrra, Traco Power, vigortronix (ale zawsze odstraszały mnie ceny tych rozwiązań).