Zigbee2MqttAssistant

Tak to powinno wyglądać?

Jakiego styka?

Nie mam żadnego jeszcze gniazda więc co się może łączyć?

Sticka czy w Twoim przypadku CC2531, informacje o nim znajdziesz w zakładce “Settings” - “About” oczywiście w Zigbee2MQTT.

Tego nie wiem to Twój system.

Czyli nie musze zwracać Zigbee2MQTT?

Pewnie chodzi Ci o CC2531.

Tego nie wiem. Ale poznasz już wkrótce jego zalety.

Na tą chwilę mam tylko sterowniki wifi supli do rolet, licznik energi elektrycznej od supli plus takie sprzety jak tv kino domowe konsole wiec nie mam pojęcia co się łączy z mqtt. Dopiero teraz będę kupowal czujniki temperatury i wilgotności oraz czujniki otwarcia/zamknięcia okien. A nie idzie jakoś dojść do tego co się che połączyć?

Z logów wynika, że próbuje się łączyć. Może któraś supla?
Jeśli masz jakieś urządzenie zigbee to spróbuj je połączyć z HA.

Wszystko z supli mam na wifi wiec to wykluczam. A urzadzen zigbee nie mam jeszcze żadnych.

To, że są na WiFi to nie znaczy że nie korzystają z mqtt.

1 polubienie

Ok rozumiem. Pytanie, nie wiedząc co to jest czy idzie do tego jakość dojść np. Po logach?

Wiecie może czy jest możliwość wyłączenia diody w CC2531?

Tak, w pliku konfiguracyjnym Zigbee2MQTT należy dodać taki wpis:

serial:
  disable_led: true

@macek jak nie mam tego w ustawieniach Zigbee@MQTT to mam dodać?

W repozytorium [Zigbee2MqttAssistant] był błąd który w wielu przypadkach powodował że mimo prawidłowej konfiguracji Coordinator nie był widoczny i właściwie nic się w Zigbee2MqttAssistant nie wyświetlało, zatem jeśli masz z nim taki problem to usuń Zigbee2MqttAssistant, zrestartuj HA i ponownie dodaj Zigbee2MqttAssistant przez Add-on Store

Tak jak sugeruje @rafkan, proponuje zatrzymać Zigbee2MqttAssistant (docelowo usunąć), zrobić upgrade Zigbee2MQTT do najnowszej wersji (wczoraj robiłem z wersji 1.14.4.1 do aktualnej 1.17.1) i korzystać z GUI Zigbee2MQTT, które już posiada mapę sieci Zigbee i wiele innych naprawdę dobrych funkcjonalności. Poniżej mapa mojego poligonu doświadczalnego z Zigbee:

otóż ja korzystam z najnowszych wersji tak Zigbee2MQTT jak i Zigbee2MqttAssistant a opisywany przeze mnie błąd nie został usunięty poprzez nową wersję tylko przez “cichą” poprawkę

Czyli trzeba mieć zainstalowany Zigbee2MqttAssistant czy można sobie poradzić samym Zigbee2Mqtt?

Faktycznie, nie ładnie ze strony autora, zamiast zrobić kolejną wersję, trzeba odinstalować i ponownie zainstalować i dodatek działa poprawnie - przetestowałem to u siebie.

Nie trzeba, nie jest to konieczne, jest opcjonalnym dodatkiem do Zigbee2MQTT.
Zigbee2MqttAssistant is a Web GUI for the very good Zigbee2Mqtt software
ale nowe wersje Zigbee2MQTT już mają Web GUI.

@macek teraz zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości a @Raddii Ciebie namawiam do spokojnego przeczytania Home Assistant | zigbee2mqtt.io

@macek i nagle jest dostępna aktualizacja: Zigbee2mqtt 1.17.1-1 obecna wersja 1.17.1 przyznam że takiego oznaczenia jeszcze nie widziałem :wink:

To o czym piszesz to wersja add-on HA, prawdopodobnie szybkie dostosowanie konfiguracji do konfiguracji “oryginalnej” wersji Zigbee2MQTT od Koenkk Koen Kanters, która nadal ma numer 1.17.1.