Zmiana hasła Mosquitto broker

Witajcie!

Jak zwykle sprawa trywialna. Mam HA na dockerze z zainstalowanym Mosquitto brokerem - działa świetnie. Oraz integrację MQTT - też działa świetnie. Przy instalacji daaawno temu Mosquito wygenerowało usera (homeassistant) oraz hasło (65 znaków). Hasło znam :slight_smile:

Teraz próbuję podłączyć urządzenie, które pozwala na wprowadzenie hasła do MQTT tylko 32 znaki. Stąd też pytanie: jak zmienić hasło Mosquitto brokera?

https://forum.arturhome.pl/t/esp-easy-mega-sonoffch4pror2-mqtt-na-ha-2022-8/6217/3

Dzięki! Wydawało mi się że musi być sposób na tak prostą rzecz jak zmiana hasła inna niż założenie drugiego użytkownika :wink:

Możesz nadać sobie nowego użytkownika w HA i wykorzystać go w konfiguracji MQTT

Tak też zrobiłem - dokumentacja mówi że to nawet niepotrzebne, bo stworzenie nowego użytkownika daje to samo. Tak więc - problem rozwiązany, choć jestem ciekaw czy w ogóle domyślne hasło Mosquitto da się zmienić.

Jakiego drugiego? Przecież homeassistant to konto systemowe i go nie zakładałeś…

Nie jestem pewien ale chyba jest zablokowane bo wiele dodakow pobiera właśnie to hasło bez konfiguracji polaczenia typu user: pass:

OK, wydawało mi się że homeassistant to konto zakładane przez mosquito tylko na cele mqtt.

Napewno nie może tego robić dodatek Mosquitto broker bo nie ma do tego żadnych uprawnień w HA, co najwyżej to podczas procesu dodawania integracji MQTT w HA może być tworzony user homeassistant, akurat w żadnym moim HA nigdy nie miałem takiego usera o takim loginie.

Jest to standardowy user przy pierwszej konfiguracji MQTT, można to sobie sprawdzić w urzadzenia oraz usługi MQTT re-configure MQTT

Zawsze jak robię integracje to używam loginu i hasła, ktore zawsze mogę zmienić dlatego nigdy nie skorzystalem z tego standardowego usera.

W mojej integracji podpowiadany jest login, którego podałem wcześniej, nie homeassistant.