Zmiana konfiguracji Mosquitto - błąd połączenia

Cześć Wszystkim,

Raczkując z HA udało mi się połączyć po MQTT moje urządzenia z Supli. Dzisiaj próbowałem podłączyć przez MQTT inny moduł (Sonoff z AFE) i niestety utknąłem. W logach widać, że urządzenie próbuje połączyć się z brokerem:
image

Wydaje mi się, że problemem jest hasło, którego zostało przydzielone przy tworzeniu i konfiguracji brokera (ciąg losowych liter i cyfr), a którego ze względu na długość nie mogę przekopiować do konfiguracji urządzenia. Przy próbie jego zmiany dostaję informację o błędzie połączenia, jak poniżej i hasło powraca do pierwotnego:
image

Dodałem w konfiguracji dane logowania, ale nawet po restarcie hasło zostaje bez zmian:
image

Proszę o podpowiedź jak zmienić hasło i czy błąd połączenia przy zmianie w “re-configure” jest normalny? Dzięki z góry! :wink:

Po pierwsze nie używaj nazwy użytkownika “homeassistant” która jest “zarezerwowana” dla HA.
Po drugie napisz jakie czynności wykonałeś konfigurując mqtt.

Dzięki za szybką odp. Podczas konfiguracji brokera, zanim natrafiłem na instrukcje Artura to podpierałem się tym tutkiem: https://hejdom.pl/blog/22-home-assistant/67-home-assistant-mqtt-mosquitto-broker.html Z filmiku Artura robiłem test w konsoli i wszystko śmiga.

Suplę łączyłem zgodnie z tą instrukcją: https://wilde.pl/konfiguracja-supla-dla-home-assistant-przez-mqtt/

A w urządzeniu z AFE mam taką konfigurację (nazwa użytkownika również zmieniona w konfigu Mosquitto na mqttHA):
image

Natomiast nawet po restarcie w config->integracje->mosquitto-> re-configure widnieje cały czas nazwa użytkownika homeassistant i to długie losowe hasło…

To już wiadomo dlaczego nie działa.
Zacznij od utworzenia nowego dedykowanego usera tak jak opisuje w poniższym wątku @macek

usuń dotychczasową konfigurację mqtt i po utworzeniu usera ponownie skonfiguruj mqtt

Krok do przodu, udało się zmienić hasło i nazwę użytkownika - dzięki wielkie! :wink: Jedyna różnica u mnie w configu to customize ze statusem active, bo wymaga tego integracja z cloudem Supla.

Edit: 05.01.2022
Piszę, gdyby inny żółtodziób jak ja miał podobny problem :wink: wykonanie tego, co podpowiedział @rafkan zadziałało - musiałem tylko w całym poleceniu podać usera i password, jak poniżej po -u i -P:

Dzięki raz jeszcze za pomoc!