Zmiana przycisków otwierania/zamykania okien

Cześć,
Nie mogę doszukać się czy i jak mogę zamienić przyciski otwierania i zamykania rolet w dashbordzie. Obecnie jak wciskam “zamknij” to się otwierają i na odwrót. Jak zamieniłem przewody w przełączniku wifi i pracę silnika na “reverse” to nic nie zmieniło. Jest dobrze w HO jeśli zamienię przewody LUB zmienię tryb pracy ale wtedy w aplikacji Tuya jak i na fizycznym przełączniku Close=Open a Open=Close.
Rolety zewnętrzne z silnikami INEL do tego sterowniki “Sterownik Tuya T Przełącznik rolet WiFi + RF433 TUYA SERIA EM” z alledrogo. Całość wciągnięta standardową integracją z TUYA.
Dzięki!
image

Uzupełnij pytanie, jakie to rolety/model. Przez jaki dodatek masz je skonfigurowane.

Jak zamienisz przewody i dasz reverse to jak byś nic nie zmienił. Daj tylko reverse.

Szczegóły już uzupełniłem.
Co do samego reverse to już niestety wywnioskowałem ale jak zrobię tylko to lub tylko przewody to z kolei w apce Tuya jak i na przyciskach na ścianie mam odwrotnie.

Odłącz przewody od silnika, ustaw TUYA SERIA EM normalnie jak powinno być i bez silnika zobacz jak zachowuje się pozycja na kartcie. Jakiej karty używasz? Wrzuć kod karty.

Niestety bez zmian. Karta “type: entities”.
Wystarczyłaby zmiana poleceń pod tymi przyciskami. Nie wiem tylko czy się da to zrobić i jak?
Dopiero raczkuję w HA…
Przechwytywanie

Dobrze masz podłączony silnik? Silnik z krańcówkami czy jeszcze ma jakiś wewnętrzny sterownik? Samo wysterowanie silnika be z Tuya działa dobrze ?

Silnik zwykły, z krańcówkami, bez sterownika, tu bym się raczej nie doszukiwał problemu. Podłączyć źle też raczej się tego nie da;) N do sieci, sterownika i silnika, L do sterownika i dwa przewody kierunkowe od rolety do sterownika. Jeśli je przełączę odwrotnie to mogę to skorygować w apce Tuya reversem. Jakbym nie przekładał to Tuya działa dobrze, Google Assistant (głosowo) działa dobrze tylko do HA coś idzie odwrotnie.

Jeżeli masz tryb normalny w sterowniku tuya to daj na reverse ale zrestartuj HAi wtedy sprawdz stan karty czy się zgadza, silnikiem zajmiesz się później .

Nic sie nie zmieni bo jednocześnie, dwa razy zmieniasz to samo czyli masz stan sprzed zmiany :slight_smile: .

To też się zgadza, najważniejsze to na początek podpiąć przewody z silnika bezpośrednio do przycisków i podpiąć tak aby dobrze działało z przyciskami (prawidłowe kierunki), wtedy oznacz sobie przewody z silnika i z przycisków, rozłącz wszystko i poprawnie podłącz do modułu Wi-Fi i musi działać poprawnie :slight_smile:.

Zrobiłem jak wyżej i ciągle bez efektów:( Było przez chwilę ok ale przed restartem HA. W Tuya się przestawiło na reverse ale HA tego jeszcze chyba nie chwycił i było ok. Po restarcie powrót do tego samego.
Zauważyłem, że jak wywołuję usługę “cover.cover_close” to się otwiera i na odwrót:( Może to wina przełączników? Mam w sumie trzy różne rodzaje ale dwa z nich od tego samego sprzedawcy, a pozostałe bardzo podobne patrząc z tyłu, od strony puszki. Na wszystkich 10 roletach ten sam problem.

Podłącz tak jak powinno być według schematu i wtedy przyciski fizyczne muszą działać tak jak są opisane (reverse nieaktywny). Zrestartuj HA jeżeli jest inaczej to zamień ze sobą kable od silnika i TAK ma zostać. Sprawdź po restarcie czy reverse nie powróciło.

Niestety tym uzdrowię tylko HA ale zmieni się sterowanie w fizycznych przyciskach na ścianie i w aplikacji Tuya… Coś za coś:(

Z tego co czytam, nie ma prostszego rozwiązania dla odwrócenia logiki działania tej encji w HA niż użycie szablonu. Czyli tworzysz nową encję na bazie tej ze stanami rolety, która odwraca logikę działania otwierania/zamykania.

Aż dziwne, że do tej pory nie pojawiła się taka funkcjonalność HA z UI przy dostosowywaniu urządzenia cover invertet.

Można to zmienić w karcie type: custom:shutter-card z HACS
invert_percentage: true

entities:
  - entity: cover.tasmota_cover_1
    invert_percentage: true
style: |
  ha-card {
    font-size: 11px !IMPORTANT;
  }
  .sc-shutter-label {
    font-size: 15px !IMPORTANT;
  }
  .sc-shutter-top {
    text-align: left !IMPORTANT;
  }
  .card-header {
    font-size: 20px !IMPORTANT;
  }
  .sc-shutter-selector-slide {
    width: 54% !IMPORTANT;
  }
  .sc-shutter-selector-picture {
    background-size: 100px 100% !IMPORTANT;
    background-repeat: no-repeat !IMPORTANT;
  }
  .sc-shutter-selector-picker {
    width: 54% !IMPORTANT;
  }
type: custom:shutter-card

Nie wie co daje zmiana klasy urządzenia.

1 polubienie

Trochę to dla mnie jeszcze trudne do ogarnięcia bo dopiero zaczynam ale wypróbuję te dwa sposoby.
Dzięki za pomoc!

A jak wejdziesz w integracje tuya Ustawienia ⇾ Urządzenia oraz usługi
Screenshot - 31.01.2023 , 10_42_26

Klikniesz devices i w twój sterownik, to jak wygląda sterowanie z tego poziomu i czy nie ma tam innych specyficznych ustawień?

Nie widzę nic podejrzanego. Zastanawiam się jeszcze czy w Tuya Platform nie można czegoś zmienić na “wyjściu” do HA?

Ten drugi panel to z chmury ?

Tu masz kontrolę kierunku
Screenshot - 01.02.2023 , 01_14_19
A co masz pod JSON Editing

Pierwszy z HA a drugi z chmury Tuya. Poniżej screen JSON i Standard Instruction Set.
Nie widzę by coś tam można było zmienić i zapisać.
JASON