Zresetowałem ENERGY z gniazdka zigbee i nie mierzy

hello,
pytanie czy ktoś się już może bawił resetowaniem wartości energy z urządzeń zigbee
zresetowałem wartości gniazdek aby mieć świeży nowy pomiar (z różnych własnych powodów) wg informacji ogólnodostępnych na necie:
gniazdko to TS0121_plug

no i po uruchomieniu mogę nim sterować bez problemów ale opcje monitoringu są puste…

ktoś miał podobnie i wie co zrobić aby ożywić ? czy może trzeba po prostu poczekać?

Może na pisz co to za gniazdko.

haha faktycznie :slight_smile: TS0121_plug
w sumie to samo jest na tym: TS011F_plug_3

BlitzWolf BW-SHP13 - tego gniazda nie zresetujesz przez Z2M.
Poniżej masz instrukcję resetowania powyższego gniazdka ale musisz mieć jakąkolwiek bramkę z sytemu Tuya:

1 polubienie

no właśnie mi się udało :slight_smile:
znalazłem informację na necie że po wprowadzeniu resetu (tego klasycznego) trzeba zresetować wtyczkę i przy ponownym odpytaniu będzie 0.0… no i było :slight_smile:
aktualnie widzę że pomiar Energy działa bo się pojawiło już 0.47 ale pozostałych parametrów brak

1 polubienie

Skoro tak twierdzisz to pewnie tak jest.

no przesłałem screena wyżej :slight_smile: wszystkie gniazdka u mnie przebyły różną drogę i stąd pomysł aby zresetować i liczyć wszystko od nowa:


niezresetowane gniazdka mają stare pomiary i działają prawidłowo:

Odniosę się do gniazdka BlitzWolf BW-SHP13 - zresetowałeś go “po Swojemu” , po tej czynności nie masz raportowanych trzech parametrów i twierdzisz, że

Jak myślisz co mogło pójść nie tak?

no powiem Ci mistrzowsko pomocna odpowiedź… wiem co zrobiłem i wiem co się stało, jednak uważam że forum do czegoś innego służy… SORY !
mam wrażenie że ostatnio admini/moderatorzy zamiast być pomocni tylko odpychają takimi wypowiedziami…
takiej wypowiedzi spodziewałbym się na grupie na facebooku… ale nie tutaj.

@artpc skąd Ty ich bierzesz :frowning: aż się nóż w kieszeni otwiera

1 polubienie

Napisałem Ci powyżej, że gniazdka blitzWolf BW-SHP13 nie zresetujesz przez Z2M. Odpisałeś, że

Stąd moje pytanie, co Ci się udało?
A Ty masz jeszcze pretensje.
W jaki jeszcze sposób mam Ci wytłumaczyć, że użyłeś złej metody to powyższego gniazdka?

@rafkan stary zawsze szanuję każdego admina bo wg mnie to są ludzie którzy tworzą to forum i mają największą wiedzę z nas wszystkich, osobiście też staram się dorzucać co mogę i rozsiewam wiedzę wszędzie gdzie się da… no ale jeżeli wrzucam pytanie czy ktoś coś podobnego miał i prośbę w rozwiązaniu a otrzymuje taką szyderczą odpowiedź “Jak myślisz co mogło pójść nie tak?” no to sam pomyśl…

udało się zresetować zliczanie energii - jak widać coś poszło nie tak… ale sama wartość zliczania energi się zresetowała, aktualnie po dwóch próbach połączenia gniazdka udało się odzyskać pomiar więc gniazdka TS0121_plug czyli BlitzWolf BW-SHP13 o których mówisz wróciły do życia)

teraz pozostał problem dla gniazdek TS011F_plug_3 ponieważ robiąc dokładnie jak pisze na stronie pomiar napięcia i natężenia nie wrócił… ale pomiar energii już tak (tutaj zmywarka jeszcze nie uruchomiona dziś)


jak widać na tym gniazdku już pomiar leci (gniazdko pieca więc działa cały czas)


—EDIT—

NO I UDAŁO SIĘ.
po usunięciu gniazdek i dodaniu ponownie zacząłem porównywać wszystkie parametry gniazdek niedziałających i działających i zauważyłem że zakładka RAPORTOWANIE się różni. więc przepisałem wszystkie parametry, restart Zigbee2MQTT i poszło:

Mimo wszystko dzięki @rafkan za motywację !! :):slight_smile: nic tak dobrze nie motywuje jak krytyka :stuck_out_tongue:

2 polubienia

3 posty zostały podzielonye na nowy temat: Działania administratorów i moderatorów (dyskusja wydzielona z wątku)