Bramka Sonoff iHost Smart Home Hub

iHost Smart Home Hub to prywatny lokalny serwer dla Twojego systemu inteligentnego domu. Może nie tylko realizować lokalne połączenie i kontrolę urządzeń oraz łączenie scen, ale także ustawiać inteligentne zabezpieczenia zgodnie z różnymi scenami, a dane urządzenia pozostają lokalne i prywatne.

Recenzja: Sonoff iHost could change smart homes forever - YouTube

Na bramce działa Docker co bardzo rozszerza możliwości urządzenia.

P.S. Ciekawe czy urządzenie uruchamia się bez dostępu do internetu? :thinking:

iHost Smart Home Hub is a private local server for your smart home system, It can not only realize the local connection and control of the devices and scene linkage, but also set smart security according to different scenes, and device data stays local & private.

Chyba tak można przyjać?

HA też można “przyjąć”, że działa bez internetu ale bez dostępu do internetu się nie uruchomi, diabeł tkwi w szczegółach.

2 Likes

Na wideo z recki kolesiowi wypadło ogniwo CR2032, więc podejrzewam, że jest tam lokalny RTC (na którego braku wykłada się większość SBC na których może działać HAOS, jakkolwiek może przypomnę - HAOS wraz z HA swego czasu mógł pracować w pełni offline na sprzęcie z RTC podtrzymywanym bateryjnie, dopiero później to “poprawiono”), co daje nadzieję na pracę offline, jakkolwiek gość do recki dostał “wypasa”, który nie występuje w sprzedaży (też ciekawe posunięcie producenta… który do recenzji daje sprzęt, w konfiguracji która nie występuje w sprzedaży wcale, a to co jest sprzedawane ma ostro okrojone zasoby).