Dopuszkowy włącznik Zigbee z łącznikiem świecznikowym

Cześć, przeszukałem forum i teraz widzę błędy w moim myśleniu.

Po pierwsze nie wiedziałem, że mając włącznik monostabilny mogę sterować właśnie w sposób jaki oczekuję, czyli pojedyncze naciśnięcie włącz lub wyłącza, a przytrzymanie ściemnia lub rozjaśnia:

Czyli jestem zainteresowany ściemniaczem, a nie przełącznikiem.
Moje wymagania stąd zmieniają się na:

  • współpracuje z łącznikiem świecznikowym, bo chciałbym sterować dwoma źródłami światła - widzę, że są takie dostępne
  • dobrze by było gdyby działał jako router i rozszerzał sieć - gwarantowane, bo jest zasilany z puszki
  • monostabilnym w trybie, szybkie naciśnięcie włącza lub wyłącza źródło światła, a przytrzymanie ściemnia lub rozjaśnia - to jest domyślny sposób dla ściemniaczy
  • opcjonalnie możliwość zapamiętania ostatniego stanu

W wątkach na forum znalazłem następujące urządzenia, które mogą spełniać te wymagania:

Pewnie są jeszcze inne urządzdenia spełniające te kryteria, znacie jakieś?
Czy jest coś co konkretnie możecie poradzić lub odradzić?
Z tego co widzę, to są rożne implementacje sprzętowe ściemniania i jednak jest różnica w urządzeniach - Moduł OXT SWTZ22 mini przekaźnik 2 obwody ZigBee Tuya - #13 przez macek - zresztą @macek o tym napisał w poście powyżej.

Ponieważ jestem na etapie planowania instalacji w nowo budowanym domu, mam jeszcze dużą swobodę. Chcę pójść w Zigbee, do tego zrobić puszki 80mm, a cały sprzęt będzie do zamówienia, więc mam sowbodę wyboru systemu. Jak myślicie, w jakim system pójść: Xiaomi, Ikea, Philips, Sonoff, Tuya?