FUJITSU Q920 dla HA

Jestem przekonany, że Esprimo Q920 spełnia wszystkie wymagania potrzebne dla natywnej instalacji HAOS, nie jestem pewien tylko jednego - czy karta sieciowa onboard będzie działała OK, na podstawie tej specyfikacji sądzę że będzie, ale gwarancji nie dam

Nie wiem czy to komplikacja, skoro zdecydowana większość użytkowników używa przynajmniej jednej z tych technologii.
Jednak są pewne ograniczenia - dongle musi być wspierany - przykładowo archaiczny Aeotec Z-stick gen 2 nie jest już wspierany wcale, Z-stick gen 5 działa OK, ale nie na każdej platformie (akurat na x86 problemów nie ma, ale np. na RPi trzeba używać ostatniej jego wersji, a w handlu jest nierozróżnialna, bo różne wersje wydano z tym samym oznaczeniem modelu), natomiast najnowszy Z-Stick 7 jest niezalecany bo sprawia problemy (przynajmniej póki co, ale czy zostanie to poprawione i kiedy - nie wiem).
Przypomnę o ograniczeniach geograficznych z-wave - na każdym kontynencie (i w wybranych krajach - przykładowo Rosja i Izrael mają oddzielne odmiany, sprzęt amerykański nie jest zgodny z europejskim itd.) występują różne wersje pracujące na różnych częstotliwościach - u nas sprzęt MUSI być w wersji europejskiej.