Głowica termostatyczna MOES TS0601 (Zigbee)

Nie macie problemu, że te głowice bardzo szybko rozładowują baterie ? A ściślej - już po niedużym rozładowaniu stwierdzają, że bateria jest od wymiany ?

Ja w pół sezonu grzewczego zużyłem już w każdej dwa komplety baterii. Gdy mierzę baterie to napięcie spadło z początkowych 1,5V do powiedzmy 1,4V a w zwarciu baterie spokojnie dają nadal 3A a głowica już pyskuje, że bateria słaba. W popularnych EQ3 jeden zestaw działał mi 2-3 lata i głowica odmawiała działania dopiero gdy napięcie baterii spadało do granicznych 1,2V.

Macie tu jak sterować zaworkiem bezpośrednio z mosquitto z cli. Ja używam tego przy Domoticzu w skryptach:
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“window_detection”: “OFF”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“window_detection”: “ON”}’

mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“valve_detection”: “OFF”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“valve_detection”: “ON”}’

mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“system_mode”: “off”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“system_mode”: “heat”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“system_mode”: “auto”}’

mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“away_mode”: “ON”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“away_mode”: “OFF”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“away_preset_days”: 1}’

mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“preset”: “schedule”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“preset”: “manual”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“preset”: “boost”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“preset”: “complex”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“preset”: “comfort”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“preset”: “eco”}’

mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“auto_lock”: “MANUAL”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“auto_lock”: “AUTO”}’

mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“child_lock”: “LOCK”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“child_lock”: “UNLOCK”}’

mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“boost_time”: 300}’

mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“current_heating_setpoint”: 20}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“comfort_temperature”: 21}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“eco_temperature”: 19}’

mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“local_temperature_calibration”: -4}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“max_temperature”: 35}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“min_temperature”: 5}’

mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“week”: “5+2”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“week”: “6+1”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“week”: “7”}’

mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“away_preset_temperature”: 15}’

mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“force”: “normal”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“force”: “open”}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set’ -m ‘{“force”: “close”}’

mosquitto_pub -h localhost -t ‘bridge/request/device/ota_update/check’ -m ‘{“id”: “termostat_w_pokoju”}’

mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set/schedule’ -m ‘{“workdays”: [{“hour”: 6,“minute”: 0,“temperature”: 20},{“hour”: 8,“minute”: 0,“temperature”: 21},{“hour”: 11,“minute”: 30,“temperature”: 21},{“hour”: 12,“minute”: 30,“temperature”: 21},{“hour”: 17,“minute”: 30,“temperature”: 21},{“hour”: 21,“minute”: 0,“temperature”: 19}]}’
mosquitto_pub -h localhost -t ‘zigbee2mqtt/termostat_w_pokoju/set/schedule’ -m ‘{“holidays”: [{“hour”: 6,“minute”: 0,“temperature”: 20},{“hour”: 8,“minute”: 0,“temperature”: 21},{“hour”: 11,“minute”: 30,“temperature”: 21},{“hour”: 12,“minute”: 30,“temperature”: 21},{“hour”: 17,“minute”: 30,“temperature”: 21},{“hour”: 21,“minute”: 0,“temperature”: 19}]}’

nasłuch:
mosquitto_sub -v -t ‘#’|grep zigbee

Używam bokera bez hasła i na domyslnym porcie 1883 wiec w razie potrzeby trzeba komendy uzupełnic o parametry loginu i portu.

Jak wczesniej pisałem jest zjebka w zigbee2mqtt dotycząca obsługi window_detect

Zakupiłem głowicę jak w temacie. Mam już kilka sztuk i każda parowała się bez problemu. Ta nowa przedstawia się jako unsupported. Usuwałem ją i dodawałem ponownie, jednak bez powodzenia. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Po drodze był upgrade firmware Conbee II, ale podejrzewam, że jakby model wyleciał z obsługiwanych, to posiadane też przestałyby gadać z bramką.

@mstefanowicz masz na screnie, że to model TZE200_cwnjrr72 - pewnie kolejny klon oryginału. Jeśli kupowałeś ją jako TS0601 odeślij sprzedającemu.

1 polubienie

Faktycznie, dopiero teraz zwróciłem uwagę, że to inny model. Już spakowałem :slight_smile:

Jeśli kupowałeś w Polsce to zastanów się nad zwrotem bo to nie TS0601.

Odesłany :slight_smile: Kupiłem tutaj (podaję konkretny link, aby więcej nikt nikt nie był zdziwiony):
MOES GTZ04

Możecie sprawdzić czy podczas sprawdzania OTA też macie błąd?

obraz

Też. Coś zepsuli widocznie.

I to bardzo :slight_smile: Czekamy.

Witam. Dzisiaj przyszła mi głowica. Dodałem ją do HA bez problemu na mqtt, używam conbee2, problem jest z trybem automatycznym, nie zmienia ustawien głowicy (otwarta/zamknięta) jakieś pomysły?

hvac_modes:
  - heat
  - auto
  - 'off'
min_temp: 5
max_temp: 35
target_temp_step: 0.5
preset_modes:
  - none
  - away
  - schedule
  - manual
  - boost
  - complex
  - comfort
  - eco
current_temperature: 21.5
temperature: 30
preset_mode: schedule
auto_lock: AUTO
away_mode: 'OFF'
away_preset_days: 1
away_preset_temperature: 14
battery_low: false
boost_time: 300
child_lock: LOCK
comfort_temperature: 35
current_heating_setpoint: 30
eco_temperature: 8
force: normal
holidays:
  - hour: 6
    minute: 0
    temperature: 21
  - hour: 8
    minute: 0
    temperature: 20
  - hour: 14
    minute: 47
    temperature: 20
  - hour: 14
    minute: 48
    temperature: 20
  - hour: 17
    minute: 30
    temperature: 21
  - hour: 22
    minute: 0
    temperature: 19
linkquality: 255
local_temperature: 21.5
local_temperature_calibration: -1
max_temperature: 35
min_temperature: 5
position: 0
preset: schedule
system_mode: auto
valve_detection: null
week: '7'
window_detection: 'ON'
window_detection_params:
  minutes: 100
  temperature: 60
workdays:
  - hour: 5
    minute: 0
    temperature: 22
  - hour: 7
    minute: 0
    temperature: 17
  - hour: 15
    minute: 2
    temperature: 35
  - hour: 16
    minute: 0
    temperature: 17
  - hour: 16
    minute: 45
    temperature: 30
  - hour: 23
    minute: 2
    temperature: 17
friendly_name: Termostat Salon
supported_features: 17

Głowicę skalibrowałeś na zaworze?

Oczywiście, dodam że na bramce tuya automatyzację działają, tutaj widać że się automatyzacja zmienia ale nie otwiera zaworu

Nie pisałeś, że korzystasz z automatyzacji - może w niej masz jakiś błąd?

ustawiłem automatyzację na głowicy, widać że automatyzacja działa bo zmieniają się temp zgonie z harmonogramem (widzę to w HA) ale nie otwiera/zamyka zaworu

Edit:
Coś chyba jest nie tak z ta głowicą, podłączyłem do tuya i jest też problem. u was też otwierają się jeśli temperatura jest powyzej ustawionej i nie powinny grzać?

@Widmotm edytuj Swoje posty i nie pisz jednego pod drugim.

U mnie 5 sztuk działa prawidłowo. Głowica ustawia atrybut position w zależności od temperatury ustawionej i zmierzonej. Zobaczy czy jest zmiana pozycji głowicy pomiędzy ustawieniem heat i off.

Jest zmiana, chodzi mi o to że jest np 23 stopnie w pokoju, ustalona temp jest 21 a głowica jest otwarta na 50%…, wg mnie powinna być już zamknięta

Jak głowica jest w trybie auto, to działa jej zaprogramowana logika, dochodzi jeszcze histereza. Moim zdaniem nie ma tu błędnego działania.

Witam
Mam pytanie ustawiam na karcie termostacie w HA temperaturę 21 klikam tryb pracy grzanie wybrane ustawienia predefiniowane manual ,głowica grzeje tylko ze nie reaguje na docelowa temperaturę cos gdzieś mam ustawić ?

Żonie wgrałem apke i mówiłem ustaw sobie temperaturę i wciśnij grzanie to temperatura zrobi się jaką ustawić a tu dupa.
Jak widać koło 22 wyłączyłem grzanie i zawór się zamknął

@ropian Parametr grzanie jest to FORCE: OPEN
czyli obojętnie ile masz ustawione ma być cały czas open
Ma być normal żeby działał termostat

@Widmotm Zmień parametr AA w zaawansowanych opcjach, teraz masz PID, jak zmienisz to będzie tylko on/off
zobacz instrukcję obsługi