Głowica termostatyczna MOES TS0601 (Zigbee)

Czy ktoś spotkał się z takim problemem ze wybieram jakiś tryb a po chwili głowica wraca do tego co bylo?


wybieram tryb pracy wyłącz a po chwili status wraca do automatycznego

To znaczy ze głowica nie odebrała tych danych z jakiś powodów a HA nie odebrał zmiany stanu i wrócił do poprzedniego stanu. Problem może być z polaczeniem lub złym połączeniem.
Spróbuj wyciągnąć baterie na chwile i włóż ponownie

Wyjąłem baterię nawet i dodalem na nowo.Na razie jest oki.
Glowice mam w tym samym pomieszczeniu 2 metry obok więc zasięg raczej zawsze powinien być dobry

Cześć, ma ktoś sprawdzoną metodę zarządzania tymi głowicami?
Potrzebuję rozwiązania, które poprawi logikę działania tych głowic. Głowica pokazuje 24,5C, wracam do domu, ustawia się preset na komfort (ustawia się na 17C temperatura) i głowica zaczyna od 100% zgrzania i tak schodzi po 5% co 15 minut… nie wiem po co w ogóle grzeje skoro jest różnica aż 7,5 stopnia :open_mouth: każdemu tak to działa? trzeba swoją logikę dorobić?

EDIT

Właśnie znalazłem jeszcze opcję “A8 Heating start/stop Temperature hysteresis” potestuję zaraz ale i tak jestem ciekawy Waszej opinii.

Tez mam problem z ogarnięciem tego systemu sterowania bo już dostałem po głowie od zony po co to grzeje.Ja planuje sterować przez zamkniecie zaworu ale muszę nauczyć się jak zrobić automatyzacje pod moje potrzeby. Dobrze ze nie ma jeszcze zimy to mam czas

Instrukcja w linku, trochę lepiej pracuje jak ustawiłem “A8 Heating start/stop Temperature hysteresis” na 0,5.
Wygląda na to, że bierze histerezę w wadze 0,5 po prostu. Trochę eliminuje mój problem ale nie wiem jak będzie teraz z progiem uruchomienia. Zobaczymy :wink:

PS nie wiem czy linki można wrzucać na forum, w razie czego proszę usunąć i przepraszam za kłopot :wink:

Cześć,

głowica ustawiona na auto z harmonogramem, w nocy powinno być 15 w pomieszczeniu około 20, a głowica w równych odstępach się otwiera i zamyka, w czy może być problem ?

Kontynuując dyskusję z Procesy z życia wzięte - Ogrzewanie:

następny problem nie mogę zmusić głowicy TS0601 aby ustawiła temperaturę zgodna z tym co wyklinam na dashboardzie, ale otwieranie głowicy działa czyli ten ostatni proces po wyczyszczeniu payload



Zły serwis wybierasz. turn_on wlącz “grzanie” czyli otwarcie zaworu na maxa.
Jak chcesz włączyć w tryb auto to ustawiasz set_hvac_mode, w danych podajesz {“hvac_mode”: “auto”}, a preseta ustawiasz przez set_preset_mode, a w danych {“preset_mode”:“comfort”}.

Wtedy wskoczy na automatyczny tryb, z ustawioną temperaturą preset comfort.

ja też się naciąłem na _TZE200_cwnjrr72 , kupowałem tutaj (allegro). Linka polecającego znalazłem na Hejdom. Na opakowaniu natomiast jest jak wół, że jest to HY368

Szlag by to trafił, teraz trzeba bawić się w odsyłanie

Edit: po aktualizacji do zigbee2mqqt 1.22.0-2 głowica integruje się bez problemu

A jaką masz wersje z2m? Ja mam ten sam model i u mnie działa…

Zigbee2mqtt
Current version: 1.18.1-1

I to może być przyczyna. U mnie tez nie chciał się parować w starszej wersji. Po zaktualizowaniu do 1.22 wszystko jest OK

a jak zaktualizować do 1.22?? W supervisor nie mam żadnego info o nowej aktualizacji

Zmienił się adres repozytorium tego dodatku. Musisz skopiować swoją konfigurację, usunąć dodatek, dodac nowe repozytorium, zainstalować i odtworzyć swoją konfigurację. Chyba było to gdzieś na forum opisane.

właśnie znalazłem topic na forum
hihi a już w allegro kliknąłem zwrot towaru ;-))

Edit:
mam pytanie, jak wejść w tryb kalibracji?? W tej chwili position mam na 0% a kaloryfer grzeje bardzo mocno??
Jak zakładałem pierwszy raz to przechodziłem tryb kalibracji (pojawiło mi się AD). Teraz jednak nie mogę za chiny wejść w tryb kalibracji

@lolekanabolek edytuj Swoje posty - nie pisz jednego pod drugim!

Wyjmij baterię i wtedy przeklikaj do AD + mrugająca ikonka zaworu :slight_smile: u mnie za każdym razem po wyjęciu baterii jest taka możliwość, a nawet chyba konieczność :wink:

1 polubienie

albo źle ją założyłem (chociaż to trudno byłoby zrobić) albo moja sztuka nie domyka mi zaworów. Ustawione jest na tryb eko a kaloryfer grzeje

ustawienie na eko nie oznacza, że zawór będzie zamknięty. Wszystko zależy od temperatury preseta eko i temperatury jaka jest aktualnie w pomieszczeniu. Jeśli logika zaszyta w urządzeniu uzna, że musi podnieść temperaturę lub powinien zamykać zawór stopniowo, to zawór będzie dostatecznie otwarty nawet w trybie eko.

Dodatkowo jesli masz otwarty zawór i ustawisz eko to też nie oznacza, że różnica 5-6 stopni od razu pozwoli zamknąć zawór do końca. Może tak być, że będzie stopniowo zamykał zawór po 5% co pare minut.

EDIT:
Mogę się podzielić moją logiką ale nie daję jeszcze na nią gwarancji :wink:
Ja używam presetów komfort, eko i away. Komfort 22C, eko 12C, away 8C.
W dzień ustawiam komfort, w nocy eko, i away kiedy w mieszkaniu nikogo nie ma przez minimum godzinę (w sypialni odwrotnie, komfort w nocy i eko w dzień).
Dodatkowo żeby zapewnić, że duże pomieszczenia ogrzewają się w całości to dynamicznie zarządzam korekcją temperatury. Co 15 minut sprawdzam czy różnica temperatury z czujnika (w pomieszczeniu) i temperatury z termostatu jest większa niż 0,5C, jeśli tak to ustawiam nowe parametry korekcji temperatury w termostacie. Dzięki temu głowica ma skorygowaną temperaturę w pomieszczeniu.
Czujnik temperatury na głowicy nie sprawdza się przy dużych pomieszczeniach, a nawet i przy małych czuć różnicę pomiędzy dogrzewaniem, a wychładzaniem.

Jak na razie sprawdza się to prawie idealnie :wink:

Temperatura w pomieszczeniu jest ok 22C, eko jest ustawione na 15C. Głowica pokazuje position 0% więc zakładam, że w tym ustawieniu powinna być zakręcona. Jak podejdę blisko kaloryfera to słyszę, że on pracuje. Odgłos ten mi jest znany z dotychczas manualnego ustawiania głowicy. Jak ją odkręcałem to słychać było, że woda krąży i tak jest też i teraz. Wnioskuje więc, że głowica niestety nie dokręca do końca zaworów