Gniazdko SmartDGM PP-W162

W zeszłym roku kupiłem

1 polubienie

Ja mam dziwny objaw po wgraniu tasmoty na te gniazdka. Mam dokładnie dwa takie gniazdka i na jednym jest wszystko OK wyświetla wszystkie pomiary prawidłowo a na drugim cały czas wszystkie pomiary mają wartość 0, żadne próby kalibracji nie przyniosły powodzenia. Oczywiście wgrane i skonfigurowane są identycznie. Ma ktoś może jakiś pomysł co może być nie tak z tym gniazdkiem?

Wgraj najnowszą Tasmote 8.5.0
Soft ze strony tasmoty:
http://ota.tasmota.com/tasmota/release/

Możliwe że jest podobny błąd jak w moim przypadku żarówki, który opisałem tutaj

Już to zrobiłem jak również reset do ustawień domyślnych. Próbowałem również innych wersji tasmota i cały czas jest bez zmian tzn. wszystkie pomiary równe są 0.

To sprawdź jeszcze, czy w “Configuration->Configure other” masz prawidłowo skopiowany template z postu @rafkan

i czy masz zaznaczony ptaszek przy Activate
image

jeśli masz wersje Tasmota 8.5.0 i po tym nie ruszy to trzeba by przywrócić oryginalny flash i sprawdzić na podłączonym do niego obciążeniu, czy na nim działa pomiar, może masz fizycznie uszkodzone gniazdo.

po wgraniu poprzez TUYA-CONVERT domyślnego w aktualnej wersji 9.2.0(lite) (opcja 2)…
próbowałem wgrać PL …okazywał się za duży (>512kB), o co chodzi z …flash2 i flash3 ??

zaciekawiony flash’nąłem Sonoff-Tasmota v6.5.0 - sonoff-PL.bin, i już połączyć sie czy też z’resetować nie da
…cegła ?, bez wybebeszenia uratować nie da się ??

Tak duże skoki pomiędzy wersjami Tasmota nie przechodzą. Więc pozostaje młotek, szmatka i delikatnie opukiwać obudowę aby klej puścił.
Dalej to już chyba się domyślasz…

hhmmm…ciekawe dlaczego…poza clocks, vector-table …może WDT, a może fifi stack…
wykonałem power-cycles reset, nie próbuje już połączyć się z AP, ale do niego (ESP-xxxxxx) również
przyłączyć nie da się :persevere:

młoteczek&ściereczka - tak do-okoła ??

dlaczego ? - co to zmieni ??, wejdzie flash>512kB ??
jaka jest geneza segregacji tych flash(2,3) ??

Moim zdaniem od wersji Tasmota 8.2 zmieniał się radykalnie plik bin. Przechodzienie poniżej tej wersi sflashowanych modułów przez Tuya Convert z pewnością ucegla go. Sam projekt Tuya Convert to wyścig za zmianami Tuya i koleracja z plikiem Tasmota bin, który również musiał nadążyć za zmianą w samej Tasmota. Z tego co pamiętam to chodzi tam o samą tabelę adresową pliku. Zmiany były, bo oprogramowanie rozrasta się a pamięć ESP8285 czy 8266.
Na stronie Tasmota przy ToyaConvert jest zalecenie wykonania reset5.

Tak otwieram te klejone czy dokładniej rzecz ujmując zgrzewane ultradźwiękami.

2 polubienia

Nie zrozum źle - wybierając 2 przy flashowaniu - wybierasz wgrywanie dostarczonego wraz ze skryptem pliku tasmota-lite.bin można wybrać inne np ESP Purma stąd wybór.
Następnie robimy reset5 lub reset2 w konsoli i wgrywamy tasmota.bin np minimal i następnie PL.

Jaką masz wersję TuyaConcert?
U mnie 2.4.5

Niedawno flashowałem jakieś gniazdko i po aktualizacji z przejściowym plikiem minimal.bin mam zaktualizowane po OTA do najnowszej Tasmota 9.5.0. Szło bez problemów…

nie zdążyłem obczaić, pobrałem dwa dni temu z site…

u mie wywalało że do bufora nie mieści się,
obczaj info - max size …

_pyknę następne to wrzucę PrntScrn’y

skoro tobie działa -to i mnie pójdzie,

na razie brak czasy na ESP i czytanie źródeł, może gdzieś na ‘ich’ forum dopytam o user2\flash3

Najpierw musisz wgrać tasmota-minimal.bin przez tuya convert, potem przez OTA (WiFi) możesz wgrać wersję PL

EDIT: UWAGA prawidłowy plik na etapie Tyua-Convert to tasmota-lite.bin
Dotyczy to z pewnością wersji Tuya-Convert dostępnej w 2021 roku oraz Tasmota 9.x

@angler …u mnie nie jest napisane która to wersja

@Marcin_Domański , poprzez tuya convert - zrobił co trzeba, ale wysypał się że brak odpowiedzi…
flash’nąłem więc poprzez:


bez parametryzacji chciał thirdparty… , sądzę więc że skrypt też nie listuje katalogu tylko ma na stałe

teraz mam ESP-XXXXXX do którego mogę się przyłączyć …i nic więcej, brak gui
-sądzę że kolejna cegiełka

ja już podziękuję za porady…

Widocznie Tuya Convert nie dla wszystkich…

2 polubienia

w takim razie podziękuję też za forum…

Przeczytałem:

https://tasmota.github.io/docs/Tuya-Convert/

i wykonałem zgodnie z dokumentacją

Czyli wgrany przez skrypt dołączony plik tasmota-lite.bin , następnie reset5 i wgrany plik tasmota.bin. Działa bez zastrzeżeń i nie krzyczy ani razu o wielkość pamięci.

bravo, pominę intro i postro…

ja też przeczytałem (porady tutaj) …i uwaliłem 2’a

gdybym miał czas poczytać (faq i wątek && źródła) /może teraz to zrobię/
-to treściwie opisałbym co i jak

Porady były OK - tylko pośpiech cię gubi…

Nie miej pretensji do nas, bo zrozumieć twoje wpisy nie jest łatwo. Więc więcej wkładu w teść swych komunikatów i czytania ze zrozumieniem. Twoje wpisy czytam po kilka razy aby zrozumieć co masz na myśli :thinking:.

2 polubienia