Gniazdko SmartDGM PP-W162

Ja przy okazji takiej rozbiórki dołożyłem pod GPIO2 trzy czujniki DS18b20 na przewodzie na zewnątrz i powstało coś nowego :crazy_face:

fajny pomysł, mam ze dwa - też tak zrobię (ale po jednym na … :laughing:),
można by na obudowę jeszcze zarzucić DHT22, może jeszcze czujnik światła na 1W

obudowa i zasilacz -warto wykorzystać jak już wybebeszone :slight_smile:

“…korzystaj” -to mocno na wyrost :rofl::joy:
nie będę Tobie odpisywał pełnym zdaniem -bo jestem ograniczony :laughing:

Cześć. Robiłem ostatnio flash dwóch gniazdek. Jedno się udało i teraz ładnie działa
Ale na drugim mi wyskoczył błąd:

SmartConfig complete.
Resending SmartConfig Packets
.....................................................................
Timed out while waiting for the device to (re)connect
======================================================
Attempting to diagnose the issue...
Your device does not use an ESP82xx.
This means you cannot flash custom ESP firmware even over serial.
======================================================
Do you want to try flashing another device? [y/N] 

I gniazdko przestało działać. Nawet po odłączeniu i podłączeniu dioda sie nie zapala i nie reaguje na przycisk.
Dlaczego się zepsuło? Przecież nie zacząłem wgrywać jeszcze firmware.
Czy można coś z tym jeszcze zrobić?

Jakie to gniazdka i jak je fleszowałeś Tuya-Convert czy kabelkami serial RX TX?

Gniazdka takie jak z pierwszego posta. Flashowałem jak z pierwszego posta, Tuya convert.

Nie masz nic do stracenia - spróbuj factory reset
https://support.tuya.com/en/help/_detail/K9hut3w10nby8

Dioda sie nie zapala. nie mogę tego spróbować zrobić

Przytrzymaj przycisk i trzymając podłącz do zasilania, trzymaj dalej przez jakiś czas (5 czy 10 sekund). Możesz popróbować wyszukiwania w oficjalnej aplikacji (pomimo braku świecenia LED).
Jeśli nie wymyślisz jak zresetować to kubeł (przynajmniej póki co, ale nie widziałem dotąd żadnego podobnego projektu dla sprzętu Tuya bazującego na innych flakach niż Espressif), w akcie desperacji możesz otworzyć obudowę i się przekonać jakie podzespoły użyto - jeśli to ESP to można odratować sprzet “po kabelku”.

Nic nie pomaga. Z logów które wysłałem wynika ze nie jest na esp. Tylko dlaczego coś się zepsuło skoro proces flashowania nie został rozpoczęty?
Ale dobra nieważne. Jakie obecnie gniazdka można kupić na allegro które na pewno da się przerobić na tasmotę?

Zajrzyj tutaj: https://allegro.pl/oferta/gosund-sp1-sp111-sp112-sp211-zmiana-oprogramowania-8668662278
Za 7 zeta wgrają ci Tasmota lub inne.

Gniazdka
https://allegro.pl/oferta/gosund-sp1-c-gniazdko-wifi-3600w-do-apple-homekit-10871602515

1 polubienie

Wszystko jest na forum: Wyniki wyszukiwania dla 'sp111' - ArturHome

Szukałem jakiegoś taniej wtyczki z Tuya, a wyszło jak zawsze :wink: Czyli przy okazji poszukiwań w Mediamarkt wpadłem wczoraj na PP-W162 w cenie 17,99. Kupiłem z myślą, że zawsze się znajdzie zastosowanie na kolejną, nikomu niepotrzebną wtyczkę :wink: (chyba pod żelazko podłączę). Tylko ja do esphome zflashowałem. To jakby się ktoś pytał: tuya-convert, opcja 2 (tasmota.bin, które chyba jest odpowiednikiem tasmota-lite.bin), po zalogowaniu się do wtyczki i ustawieniu wifi, w konsoli reset5, a potem jeszcze z przyzwyczajenia SetOption78 1, a potem już flash esphome. Wtyczka działa. Oczywiście nie podłączałem jej wcześniej do apki smartdgm, bo pewnie tak jak w smartlife flash mógłby się nie udać. Za 17,99 polecam w ciemno.

1 polubienie

Jest dobra cena na te gniazda czy warto je wybrać czy może coś innego?

https://allegro.pl/oferta/inteligentne-gniazdko-smart-dgm-wifi-pp-w162-10174517891

Jeśli nie przeszkadzają Ci jej rozmiary to warto w tej cenie kupić

Ja bym dołożył i kupił GOSUND SP-111 obecnie za 35 PLN. Ma kilka przewag nad PP-W162. Daje się rozkręcić jeśli nie uda się TuyaConvert i jest dużo mniejsze.

Chyba, że lepiej i oszczędniej po zigbee? Duża będzie różnica w stanie spoczynku na pobieraniu W?

Np. coś takiego https://allegro.pl/oferta/gniazdko-wtyczka-zigbee-3680w-16a-tuya-11231305091

Czy lepiej to kwestia indywidualna. Będzie robiło za router zigbee. Jak komuś to niepotrzebne, to wydawanie 30 zł extra mija się z celem. Oszczędniej? Nie bardzo.

Witajcie,

Podłączę się do wątku, zainstalowałem Home Assistant i już żałuję… że dopiero teraz :slight_smile:
Każda marka urządzenia i osobna aplikacja to katorga.

Postanowiłem zunifikować urządzeniami i wgrać tasmotę na gniazdko PP-W162 używając tuya-convert, zrobiłem backup oryginalnego softu i zamiast wgrać tasmotę wybrałem opcję do nothing (zamiast wgranie lub przywrócenie oryginalnego softu) a następnie odłączyłem gniazdo od zasilania (chciałem skopiować inny plik do wgrania).

Po ponownym podłączeniu dioda już nie świeciła, nie reagowało na przycisk (ani wciskanie ani trzymanie), nie udało mi się ponownie uruchomić trybu parowania/flashowania więc rozebrałem obudowę i podłączyłem się z użyciem adaptera FTDI FT232RL.

Niestety próby wgrania tasmoty (z użyciem programu tasmotizer) również się nie powiodły (próbowałem tasmota-lite.bin i tasmota.bin).
Sprawdziłem terminal (aplikacją termite) i po uruchomieniu ciągle wyświetla jakieś chaotyczne znaki.

Próbowałem też wyczyścić pamięć i zaprogramować windowsowym esptool ale dostaję błąd odczytu nagłówka (już przy próbie kasowania).

Da się to odratować? Coś robię źle czy nieodwracalnie ucegliłem urządzenie?

Nie lutowałem wszystkich przewodów (tylko masę i GPIO0), zasilanie 3,3V, RX i TX trzymam zwarte wtykami dupont bo nie chcę go wyjmować całkiem z obudowy (chyba byłoby konieczne odlutowanie uziemienia).

pozdrawiam i liczę na Wasze wskazówki,
Grzegorz