Home Assistant problem podczas instalacji

Witam
instaluję HA od nowa na Raspberyy za pomocą Raspberry Pi Imagera wybrałem wersję dla HA z innych i wypaliłem kartę SD zainstalowało się, na ekranie maliny pojawił się napis HOME ASSISTANT wprawdzie z błędem dotyczącycm supervisora "error returned from supervisor: system is not redywith state: setup
zapuściłem dalszą instalacje przez przeglądarkę : homassistant:8123
i niestety po jakimś czasie sie wywala z błędęm :

image

co znowu może być nie tak, przecież tu już niczego się nie ustawia, instaluje sie automatycznie, a znowu problemy ?
może ktoś coś poradzić o co chodzi ?

  1. Jakie to RPi (model/wykonanie)?
  2. Jaki obraz przepisałeś na kartę (link)?
  3. Możesz te logi przekleić w całości jako tekst?
    (coś mi się zdaje że nie ma dostępu do internetu w fazie instalacji = pierwszego uruchomienia)

PS Czemu RPi imager (który grzebie w obrazach, w każdym razie ma taką możliwość, a nikt nie wie co w nim poustawiałeś), a nie np. Balena Ether (albo inne narzędzie, które przepisuje obraz bez ruszania zawartości)?

PPS

Nigdy niczego się nie “zapuszczało” po prostu po włożeniu karty (lub innego nośnika co do którego nie ma wątpliwości, że ten model RPi z niego bootuje poprawnie) trzeba podpiąć kabelek Ethernet z dostępem do internetu oraz (później) włączyć zasilanie (jeśli masz takie problemy to sugeruję też podpiąć monitor i robić zdjęcia konsoli co jakiś czas).

Ten adres (IP:8123) po prostu prowadzi do GUI (w którym przynajmniej teoretycznie nic nie można zrobić póki instalacja się nie zakończy poprawnie).
Pod adresem IP:4357 jest też informacja o stanie Supervisora.

Biorąc pod uwagę wczorajszy wątek

możliwe, że jest problem z dostępem do plików na Githubie, bądź w kanale stabilnym znajduje się jakaś “trefna” niedostatecznie przetestowana wersja.

dobra, bo jak widzę to sądzisz że kompletnie nie mam pojęcia co robię.

To nie jest moja pierwsza instalacja już instalowałem na tej karcie i na tym raspberyy HA i poszło bez problemu, teraz robię to kolejny raz bo coś nakopałem w grafanie i przestały się rysować wykresy więc instaluję od nowa wszsytko,

juz na wstepie widzę że jak się zapuści dalszą instalację na przeglądarce to jest nieco inny wygląd niz poprzednio więc juz sie coś zmieniło
przedtem było info żeby czekac 20 minut i nic sie nie działo, teraz przynajmniej lecą poziome paski węc widaćże coś robi

dlaczego instaluję przez instalera, dlatego że jak dla mnie łatwiej i szybciej, na ten moment nie zależy mi co on tam robi w tle

wiem że jak sie włoży kartę i podepnie zasilanie to instalacja rusza sama i poszła tylko mi wywala tak jak pokazałem na zrzucie z ekrany przeglądarki
więc na raspbery jakby się zainstalowało tylko nie idzie instalacja dalej z przeglądarki

sieć tez jest podłączona, to oczywiste

1 polubienie

Hehe, nie ma ci się oburzać, podałeś tak nikłe informacje, że nie dałoby się pomóc w większości typowych problemów.

Ponadto widzę, że w kluczowych kwestiach nic się nie zmieniło, a jest ostę bo dostępne są chociaż logi w trakcie (czego nie było chyba nigdy przez 10 lat).

a może instalacja leci dalej tylko tego nie widać, pomimo wywalenia błędów ?
bo cos mam bardzo przytkany transfer

poprzednią instalacje robiłem kilka dni temu więc niedawno i tez mi sie supervisor nie zainstalował potem jak wymusił HA aktualizację to najpierw musiałem doinstalowac supervisora

Przez te słynne 20 minut skrypt instalacyjny zawsze instalował HA tylko nie było konkretnych informacji. Przede wszystkim przepisany obraz jest rozszerzany do zajęcia całej karty, a potem pobierane i instalowane takie komponenty jak aktualny Supervisor i aktualne HA core (obrazy systemu są wydawane tylko przy okazjach aktualizacji systemu, a nie co wersję HA).
Instalowałem HAOS na RPi dla znajomego zaledwie miesiąc temu i jeszcze nie było takich gadżetów jak prezentujesz.

Aktualizacja Suervisora była dosłownie wczoraj i cofała wcześniejsze zmiany (bo HA jest właśnie w trakcie dużej zmiany - katalog konfiguracyjny ma się nazywać teraz homeassistant zamiast wcześniejszego config, więc może to kolejna niedoróbka).

Jaki masz router ? :>

no właśnie, to jest w tym najgłupsze że na przeglądarce nie widać przez te 20 minut czy się cokolwiek dzieje, czasem trzeba było to w spokoju zostawić na całą noc i sie zainstalowało, a teraz są jakieś logi ale dalej nie widać czy lecia dalej czy się wywaliło
i tu nie mam pewności czy czekać czy się wysypał

tak jak pisałem mam przytkany mocno transfer i inne strony się długo ładują co by wskazywało że jednak coś instaluje

router TP linka

Podłącz monitor i zrób fotki - tam widać co się dzieje z systemem.

@beniek
Uczepiłeś się tego routera :stuck_out_tongue: ale skoro już tu jesteś to przygotuj screenshoty z każdej zakładki w jego konfiguracji i wrzuć do swojego wątku (i nic na nich nie zamalowuj! no chyba że jakieś hasła są gdziekolwiek widoczne, co jest hmm, no raczej nieprawdopodobne, jeśli będę uważał, że coś wymaga usunięcia to sam to usunę).

PS Moim zdaniem wasze problemy wynikają ze zmiany architektury HA, ale nie mam teraz czasu na zabawę w świeżą instalację… (nie mogę więc obiecać, że przetestuję organoleptycznie co się z tym teraz dzieje).

mam podłączony monitor pod RPI i nic się nie dzieje poza słynnym napisem HOME ASSISTANT
i welkome to the homeassistant
ha>

To za próżno podpiąłeś, ale skoro masz prompt to można w nim wykonać jakieś polecenia (klawiatura też jest wtedy potrzebna).

podpięty miałem cały czas i system sie instalował zakończył się instalować i teraz chciałem puścić dalszą instalacje juz z przeglądarki i taki efekt jak na początku wątku, jak domniemuję to już jest instalacja HA

Jaką dalszą instalację? Cała instalacja odbywa się nienadzorowana.
Co najwyżej można założyć użytkownika (to już nie jest instalacja tylko onboarding !!!) albo przywrócić backup.

jak zwał tak zwał , wiadomo o co chodzi
czyli ta częśc po której zakłada sie użytkownika i hasło

No właśnie terminologia jest kluczowa, bo byśmy się tyle czasu nie użerali po nic…
Swoją drogą zupełnie nie rozumiem czemu instalowałeś od zera zamiast przywrócić ostatni dobry pełny backup…

bo jestem na początku drogi z HA i dopiero go poznaję więc jak nakopałem to wolę zainstalować od nowa niż walczyć z czymś co nie działa i nie wiadomo dlaczego nie działa przynajmniej na tym etapie kiedy jeszcze wszystko mogę skasować bo w programowaniu jestem noga więc sobie nie poradzę

ale jak widzę nawet podczas instalacji niby z gotowej paczki ciągle też są problemy i to za każdym razem inne

Przecież napisałem, że od paru dni jest przebudowa architektury, a nie mam czasu na instalację od zera żeby Was pociągnąć za rękę…

Teraz i tak już za późno na odtwarzanie backupu, ale jeśli jesteś początkujący (każdy z nas był na początku drogi) to powinieneś korzystać z backupów - ułatwisz sobie życie w niewyobrażalny sposób, a ile czasu zaoszczędzisz to twoje.

Być może należy wrzucić na luz na parę dni z instalacją od zera.

Nie chcę obiecywać, ale może sprawdzę co w trawie piszczy (tylko weźcie pod uwagę, że wiszę na LTE więc u mnie takie coś trwa i trwa).

ok spoko
tylko sam rozumiesz że z naszego punktu widzenia (słabo obeznanych) robisz niby prostą rzecz instalację systemu, nie idzie wywala błąd i nie wiesz o co chodzi
i wtedy bez FORUM ani rusz

Edit:

piszesz że są jakieś poważne zmiany w archtektuche HA, ble,ble,ble, ok
ale ja próbuję zainstalować HA najprościej jak się da i to w dodatku wg instrukcji z oficjalnej strony HomeAssistanta, więc coś mi tu nie pasi, przeciez jak sa robione jakieś zmiany to chyba ktos ta sprawdza przed udostępnieniem i powinno działac, a nie działa tylko wywla błędy i n ie wiadomo co robić żeby zadziałało

Chyba ktoś sprawdza :stuck_out_tongue: (tzn. nie chyba, tylko na pewno, ale czasem zmiany są tak radykalne, że nawet dobrze przeprowadzone testy nie wykrywają szczególnych przypadków), ale najprawdopodobniej sprawdzenie zawiodło, czasem tego rodzaju problemy wynikają z problemów zupełnie nie związanych z HA (chyba nie muszę się tłumaczyć za twórców, ale to są fakty - podobne objawy mogą być gdy Wasz dostawca internetu ma problemy z routingiem - ostatnio np. Orange wywracało swoją sieć “do góry nogami”, czy nawet z dostępnością plików na githubie - to się też już zdarzyło parę razy przez ostatnie lata, często użytkownicy mają niepoprawną konfigurację swoich sieci LAN i to też generuje identyczne problemy - chodzi zwykle o nieprawidłowe DNSy i/lub ustawienia firewalla, pewne rzeczy można sprawdzić łatwo - z komputera którego używasz sprawdzić dostępność serwisów - jeśli w logach są jakieś linki).

Po prostu śledzę aktualizacje, więc widzę co się święci - trzeba czytać zawsze i bezwzględnie notatki do wydań, a chociaż je przejrzeć, by mieć świadomość co jest zmieniane, dlatego uważam, że obecne zmiany akurat właśnie wprowadzane w ostatnich dniach (i będą jeszcze wprowadzane przez parę dni) mogą mieć wpływ na problemy podczas instalacji (ale nie mam pewności).

I dlatego prosiłem o logi w postaci tekstu - tylko tam mogę znaleźć coś co potwierdzi lub zaprzeczy moje podejrzenia.

Zasadniczo jeśli masz jakiś poważny problem np. z instalacją HAOS, to wchodzisz na githuba na stronę jego projektu.

Tu akurat link do wydań, bo taki mi znalazło google po wpisaniu frazy “github haos”

klikasz w issues, co po prostu dość ogólnie oznacza problemy

i szukasz jakiegoś issue podobnego do tego na co trafiłeś, jeśli znajdziesz to się tam dopisujesz, wstawiając logi (formatowanie jak dla forum czyli 3x odwrotny apostrof w osobnej linii przed blokiem kodu i za nim), a jeśli nie znalazłeś to formułujesz jakoś sensownie i obowiązkowo po angielsku jaki masz problem i tworzysz nowe issue dzieląc się wszystkim co masz.

Autorzy zmian muszą mieć feedback użytkowników, w przeciwnym razie nie wiedzą, że coś się grubo sypie (szczególnie podczas instalacji, gdy jeszcze nie masz opcji wysyłania anonimowych danych statystyczno-diagnostycznych do twórców).

dzięki za wyjaśnienie to i tak dla mnie za trudne

jakby co to wstawiam logi jakie mi wywaliło podczas instalacji, to są logi z tej częśći instalacji, może komuś uda się coś rozszyfrować z czym i gdzie jest problem i jak go rozwiązać żeby instajację dokończyć:

s6-rc: info: service s6rc-oneshot-runner: starting
s6-rc: info: service s6rc-oneshot-runner successfully started
s6-rc: info: service fix-attrs: starting
s6-rc: info: service fix-attrs successfully started
s6-rc: info: service legacy-cont-init: starting
cont-init: info: running /etc/cont-init.d/udev.sh
[15:17:21] INFO: Using udev information from host
cont-init: info: /etc/cont-init.d/udev.sh exited 0
s6-rc: info: service legacy-cont-init successfully started
s6-rc: info: service legacy-services: starting
services-up: info: copying legacy longrun supervisor (no readiness notification)
services-up: info: copying legacy longrun watchdog (no readiness notification)
[15:17:21] INFO: Starting local supervisor watchdog…
s6-rc: info: service legacy-services successfully started
23-11-15 15:17:30 INFO (MainThread) [main] Initializing Supervisor setup
23-11-15 15:17:30 INFO (MainThread) [supervisor.docker.network] Can’t find Supervisor network, creating a new network
23-11-15 15:17:32 INFO (MainThread) [supervisor.bootstrap] Seting up coresys for machine: raspberrypi4-64
23-11-15 15:17:32 INFO (MainThread) [supervisor.docker.supervisor] Attaching to Supervisor Package aarch64-hassio-supervisor · GitHub with version 2023.10.0
23-11-15 15:17:32 INFO (MainThread) [supervisor.docker.supervisor] Connecting Supervisor to hassio-network
23-11-15 15:17:33 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.evaluate] Starting system evaluation with state initialize
23-11-15 15:17:33 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.evaluate] System evaluation complete
23-11-15 15:17:33 INFO (MainThread) [main] Setting up Supervisor
23-11-15 15:17:33 INFO (MainThread) [supervisor.api] Starting API on 172.30.32.2
23-11-15 15:17:33 INFO (MainThread) [supervisor.hardware.monitor] Started Supervisor hardware monitor
23-11-15 15:17:33 INFO (MainThread) [supervisor.dbus.manager] Connected to system D-Bus.
23-11-15 15:17:33 INFO (MainThread) [supervisor.dbus.agent] Load dbus interface io.hass.os
23-11-15 15:17:33 INFO (MainThread) [supervisor.dbus.hostname] Load dbus interface org.freedesktop.hostname1
23-11-15 15:17:33 INFO (MainThread) [supervisor.dbus.logind] Load dbus interface org.freedesktop.login1
23-11-15 15:17:33 INFO (MainThread) [supervisor.dbus.network] Load dbus interface org.freedesktop.NetworkManager
23-11-15 15:17:33 INFO (MainThread) [supervisor.dbus.rauc] Load dbus interface de.pengutronix.rauc
23-11-15 15:17:33 INFO (MainThread) [supervisor.dbus.resolved] Load dbus interface org.freedesktop.resolve1
23-11-15 15:17:33 INFO (MainThread) [supervisor.dbus.systemd] Load dbus interface org.freedesktop.systemd1
23-11-15 15:17:33 INFO (MainThread) [supervisor.dbus.timedate] Load dbus interface org.freedesktop.timedate1
23-11-15 15:17:34 INFO (MainThread) [supervisor.host.services] Updating service information
23-11-15 15:17:34 INFO (MainThread) [supervisor.host.sound] Updating PulseAudio information
23-11-15 15:17:34 INFO (MainThread) [supervisor.host.network] Updating local network information
23-11-15 15:17:34 INFO (MainThread) [supervisor.host.apparmor] Loading AppArmor Profiles: {‘hassio-supervisor’}
23-11-15 16:17:35 INFO (MainThread) [supervisor.docker.monitor] Started docker events monitor
23-11-15 16:17:35 INFO (MainThread) [supervisor.updater] Fetching update data from https://version.home-assistant.io/stable.json
23-11-15 16:17:35 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] Found Package aarch64-hassio-cli · GitHub versions: [<AwesomeVersion CalVer ‘2023.06.0’>]
23-11-15 16:17:35 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] Attaching to Package aarch64-hassio-cli · GitHub with version 2023.06.0
23-11-15 16:17:35 INFO (MainThread) [supervisor.plugins.cli] Starting CLI plugin
23-11-15 16:17:50 INFO (MainThread) [supervisor.docker.cli] Starting CLI Package aarch64-hassio-cli · GitHub with version 2023.06.0 - 172.30.32.5
23-11-15 16:17:50 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] Found Package aarch64-hassio-dns · GitHub versions: [<AwesomeVersion CalVer ‘2023.06.2’>]
23-11-15 16:17:50 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] Attaching to Package aarch64-hassio-dns · GitHub with version 2023.06.2
23-11-15 16:17:50 INFO (MainThread) [supervisor.plugins.dns] Starting CoreDNS plugin
23-11-15 16:18:01 INFO (MainThread) [supervisor.docker.dns] Starting DNS Package aarch64-hassio-dns · GitHub with version 2023.06.2 - 172.30.32.3
23-11-15 16:18:01 INFO (MainThread) [supervisor.plugins.dns] Updated /etc/resolv.conf
23-11-15 16:18:01 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] Found Package aarch64-hassio-audio · GitHub versions: [<AwesomeVersion CalVer ‘2023.06.0’>]
23-11-15 16:18:01 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] Attaching to Package aarch64-hassio-audio · GitHub with version 2023.06.0
23-11-15 16:18:02 INFO (MainThread) [supervisor.plugins.audio] Starting Audio plugin
23-11-15 16:18:18 INFO (MainThread) [supervisor.docker.audio] Starting Audio Package aarch64-hassio-audio · GitHub with version 2023.06.0 - 172.30.32.4
23-11-15 16:18:18 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] Found Package aarch64-hassio-observer · GitHub versions: [<AwesomeVersion CalVer ‘2023.06.0’>]
23-11-15 16:18:18 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] Attaching to Package aarch64-hassio-observer · GitHub with version 2023.06.0
23-11-15 16:18:18 INFO (MainThread) [supervisor.plugins.observer] Starting observer plugin
23-11-15 16:18:36 INFO (MainThread) [supervisor.docker.observer] Starting Observer Package aarch64-hassio-observer · GitHub with version 2023.06.0 - 172.30.32.6
23-11-15 16:18:39 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] Found Package aarch64-hassio-multicast · GitHub versions: [<AwesomeVersion CalVer ‘2023.06.2’>]
23-11-15 16:18:39 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] Attaching to Package aarch64-hassio-multicast · GitHub with version 2023.06.2
23-11-15 16:18:41 INFO (MainThread) [supervisor.plugins.multicast] Starting Multicast plugin
23-11-15 16:18:50 INFO (MainThread) [supervisor.docker.multicast] Starting Multicast Package aarch64-hassio-multicast · GitHub with version 2023.06.2 - Host
23-11-15 16:18:50 INFO (MainThread) [supervisor.homeassistant.secrets] Loaded 0 Home Assistant secrets
23-11-15 16:18:50 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] No version found for Package raspberrypi4-64-homeassistant · GitHub
23-11-15 16:18:50 INFO (MainThread) [supervisor.homeassistant.core] No Home Assistant Docker image Package raspberrypi4-64-homeassistant · GitHub found.
23-11-15 16:18:50 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] Attaching to Package raspberrypi4-64-homeassistant · GitHub with version landingpage
23-11-15 16:18:50 INFO (MainThread) [supervisor.homeassistant.core] Using preinstalled landingpage
23-11-15 16:18:50 INFO (MainThread) [supervisor.homeassistant.core] Starting HomeAssistant landingpage
23-11-15 16:18:51 INFO (MainThread) [supervisor.homeassistant.module] Update pulse/client.config: /data/tmp/homeassistant_pulse
23-11-15 16:19:07 INFO (MainThread) [supervisor.docker.homeassistant] Starting Home Assistant Package raspberrypi4-64-homeassistant · GitHub with version landingpage
23-11-15 16:19:07 INFO (MainThread) [supervisor.os.manager] Detect Home Assistant Operating System 11.1 / BootSlot A
23-11-15 16:19:07 INFO (MainThread) [supervisor.store.git] Cloning add-on GitHub - home-assistant/addons: ➕ Docker add-ons for Home Assistant repository
23-11-15 16:19:07 INFO (MainThread) [supervisor.store.git] Cloning add-on GitHub - hassio-addons/repository: Home Assistant Community Add-ons repository
23-11-15 16:19:07 INFO (MainThread) [supervisor.store.git] Cloning add-on GitHub - esphome/home-assistant-addon: ESPHome Home Assistant Add-on repository
23-11-15 16:19:28 WARNING (SyncWorker_0) [supervisor.store.data] Can’t read /data/addons/core/configurator/config.yaml: does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][0]. Got ‘all_addon_configs:rw’
does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][2]. Got ‘homeassistant_config:rw’
23-11-15 16:19:28 WARNING (SyncWorker_0) [supervisor.store.data] Can’t read /data/addons/core/samba/config.yaml: does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][1]. Got ‘all_addon_configs:rw’
does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][3]. Got ‘homeassistant_config:rw’
23-11-15 16:19:28 WARNING (SyncWorker_0) [supervisor.store.data] Can’t read /data/addons/core/ssh/config.yaml: does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][1]. Got ‘all_addon_configs:rw’
does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][3]. Got ‘homeassistant_config:rw’
23-11-15 16:19:29 WARNING (SyncWorker_2) [supervisor.store.data] Can’t read /data/addons/git/a0d7b954/node-red/config.yaml: does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][0]. Got ‘addon_config:rw’
does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][1]. Got ‘homeassistant_config:rw’
23-11-15 16:19:29 WARNING (SyncWorker_2) [supervisor.store.data] Can’t read /data/addons/git/a0d7b954/vscode/config.yaml: does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][1]. Got ‘all_addon_configs:rw’
does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][3]. Got ‘homeassistant_config:rw’
23-11-15 16:19:29 WARNING (SyncWorker_2) [supervisor.store.data] Can’t read /data/addons/git/a0d7b954/airsonos/config.yaml: does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][0]. Got ‘addon_config:rw’
does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][1]. Got ‘homeassistant_config:rw’
23-11-15 16:19:29 WARNING (SyncWorker_2) [supervisor.store.data] Can’t read /data/addons/git/a0d7b954/appdaemon/config.yaml: does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][0]. Got ‘addon_config:rw’
does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][1]. Got ‘homeassistant_config:rw’
23-11-15 16:19:29 WARNING (SyncWorker_2) [supervisor.store.data] Can’t read /data/addons/git/a0d7b954/aircast/config.yaml: does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][0]. Got ‘addon_config:rw’
does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][1]. Got ‘homeassistant_config:rw’
23-11-15 16:19:29 WARNING (SyncWorker_2) [supervisor.store.data] Can’t read /data/addons/git/a0d7b954/traccar/config.yaml: does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][0]. Got ‘addon_config:rw’
does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][1]. Got ‘homeassistant_config:rw’
23-11-15 16:19:29 WARNING (SyncWorker_2) [supervisor.store.data] Can’t read /data/addons/git/a0d7b954/ssh/config.yaml: does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][1]. Got ‘all_addon_configs:rw’
does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][3]. Got ‘homeassistant_config:rw’
23-11-15 16:19:29 WARNING (SyncWorker_2) [supervisor.store.data] Can’t read /data/addons/git/a0d7b954/sqlite-web/config.yaml: does not match regular expression ^(config|ssl|addons|backup|share|media)(?::(rw|ro))?$ @ data[‘map’][0]. Got ‘homeassistant_config:rw’
23-11-15 16:19:29 INFO (MainThread) [supervisor.store] Loading add-ons from store: 60 all - 60 new - 0 remove
23-11-15 16:19:29 INFO (MainThread) [supervisor.addons] Found 0 installed add-ons
23-11-15 16:19:29 INFO (MainThread) [supervisor.backups.manager] Found 0 backup files
23-11-15 16:19:29 INFO (MainThread) [supervisor.discovery] Loaded 0 messages
23-11-15 16:19:29 INFO (MainThread) [supervisor.ingress] Loaded 0 ingress sessions
23-11-15 16:19:29 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.check] Starting system checks with state setup
23-11-15 16:19:29 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.check] System checks complete
23-11-15 16:19:29 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.evaluate] Starting system evaluation with state setup
23-11-15 16:19:29 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.evaluate] System evaluation complete
23-11-15 16:19:29 INFO (MainThread) [supervisor.jobs] ‘ResolutionFixup.run_autofix’ blocked from execution, system is not running - setup
23-11-15 16:19:29 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.evaluate] Starting system evaluation with state setup
23-11-15 16:19:29 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.evaluate] System evaluation complete
23-11-15 16:19:29 INFO (MainThread) [main] Running Supervisor
23-11-15 16:19:30 INFO (MainThread) [supervisor.os.manager] Rauc: A - marked slot kernel.0 as good
23-11-15 16:19:30 INFO (MainThread) [supervisor.supervisor] Fetching AppArmor profile https://version.home-assistant.io/apparmor_stable.txt
23-11-15 16:19:30 INFO (MainThread) [supervisor.host.apparmor] Adding/updating AppArmor profile: hassio-supervisor
23-11-15 16:19:31 INFO (MainThread) [supervisor.supervisor] Update Supervisor to version 2023.11.3
23-11-15 16:19:31 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] Downloading docker image Package aarch64-hassio-supervisor · GitHub with tag 2023.11.3.
23-11-15 16:28:55 ERROR (MainThread) [supervisor.docker.interface] Can’t install ghcr.io/home-assistant/aarch64-hassio-supervisor:2023.11.3: 404 Client Error for http+docker://localhost/v1.43/images/ghcr.io/home-assistant/aarch64-hassio-supervisor:2023.11.3/json: Not Found (“No such image: Package aarch64-hassio-supervisor · GitHub”)
23-11-15 16:28:55 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.module] Create new issue update_failed - supervisor / None
23-11-15 16:28:55 ERROR (MainThread) [supervisor.supervisor] Update of Supervisor failed: Can’t install ghcr.io/home-assistant/aarch64-hassio-supervisor:2023.11.3: 404 Client Error for http+docker://localhost/v1.43/images/ghcr.io/home-assistant/aarch64-hassio-supervisor:2023.11.3/json: Not Found (“No such image: Package aarch64-hassio-supervisor · GitHub”)
23-11-15 16:28:55 CRITICAL (MainThread) [supervisor.core] Can’t update Supervisor! This will break some Add-ons or affect future versions of Home Assistant!
23-11-15 16:28:55 INFO (MainThread) [supervisor.addons] Phase ‘initialize’ starting 0 add-ons
23-11-15 16:28:55 INFO (MainThread) [supervisor.addons] Phase ‘system’ starting 0 add-ons
23-11-15 16:28:55 INFO (MainThread) [supervisor.addons] Phase ‘services’ starting 0 add-ons
23-11-15 16:28:55 INFO (MainThread) [supervisor.core] Skiping start of Home Assistant
23-11-15 16:28:55 INFO (MainThread) [supervisor.addons] Phase ‘application’ starting 0 add-ons
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.misc.tasks] All core tasks are scheduled
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.core] Supervisor is up and running
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.homeassistant.core] Home Assistant setup
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] Updating image Package raspberrypi4-64-homeassistant · GitHub to Package raspberrypi4-64-homeassistant · GitHub
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.docker.interface] Downloading docker image Package raspberrypi4-64-homeassistant · GitHub with tag 2023.11.2.
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.host.info] Updating local host information
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.check] Starting system checks with state running
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.checks.base] Run check for pwned/addon
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.checks.base] Run check for multiple_data_disks/system
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.checks.base] Run check for free_space/system
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.checks.base] Run check for dns_server_ipv6_error/dns_server
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.checks.base] Run check for no_current_backup/system
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.module] Create new suggestion create_full_backup - system / None
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.module] Create new issue no_current_backup - system / None
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.checks.base] Run check for dns_server_failed/dns_server
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.checks.base] Run check for docker_config/system
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.checks.base] Run check for ipv4_connection_problem/system
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.checks.base] Run check for security/core
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.checks.base] Run check for trust/supervisor
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.updater] Fetching update data from https://version.home-assistant.io/stable.json
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.host.services] Updating service information
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.host.network] Updating local network information
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.check] System checks complete
23-11-15 16:28:56 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.evaluate] Starting system evaluation with state running
23-11-15 16:28:57 INFO (MainThread) [supervisor.host.sound] Updating PulseAudio information
23-11-15 16:28:57 INFO (MainThread) [supervisor.host.manager] Host information reload completed
23-11-15 16:28:57 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.evaluate] System evaluation complete
23-11-15 16:28:57 INFO (MainThread) [supervisor.jobs] ‘ResolutionFixup.run_autofix’ blocked from execution, system is not healthy - supervisor