Instalacja Home Assistant na Proxmox w 2021 roku

A zmieniłeś dysk w ustawieniach maszyny?

Tak, zmieniłem.
Nie wiem czy to dobry trop, ale może jest to związane z SCSI Controllerem. Przy VirtIO SCSI zatrzymuje się tak jak pisałem powyżej. Jedynie przy zmianie na VMware PVSCSI przechodzi dalej, ale znów zawiesza się, tym razem jednak na “waiting for root device PARTUUID-…”
Dodam tylko, że korzystam z nowszej wersji Proxmoxa 7.0-10. Może coś zmieniło się w sterownikach do wirtualizacji i ta wersja obrazu ich nie wspiera?

Witam, Panowie mam 8Gb Ramu, przydzieliłem na Vm 6, zainstalowałem HA, wszystko śmiga, ale patrząć z poziomu Proxmoxa VM-ka z HA zużywa ciągle 95% pamięci (prawie 6 Gb). Natomiast w Supervisorze widzę zużycie pamięci na poziomie 1% Supervisor, 6% Core. O co tu chodzi?

Sprawdź ile faktycznie używasz, przyjrzyj się też wykorzystaniu swap

na świeżym HA powinieneś mieć wykorzystane zaledwie kilka % z dostępnego RAMu (zakładając, że chodzi o 6GB) jeśli ostro nie przesadziłeś z dodatkami to prosta instalacja HA mieści się na luzie w 2GB.
Tam gdzie sprawdzasz masz wykorzystanie RAM przez Supervisora oraz przez Core, ale oprócz tego są jeszcze wszystkie kontenery dodatków.

Proxmox prawdopodobnie widzi tylko ile pamięci jest zarezerwowane.

@artur pojawiła się w sieci instrukcja instalacji Proxmoxa na Raspberry 4Pi - czy uważasz że to nadal nie ma sensu - czy warto próbować ? i przetestować ?
Mam obecnie na RPI4 z kartą 32Gb i jestem zmuszony do wymiany albo karty (i wtedy Proxmox+HA na RPI4) albo przesiadki na inną maszynę. W którą stronę iść -poproszę o rekomendacje.

Jeżeli karta SD do RPi to tylko Karta SD Class A2 do RPi.

@Marcin_Złotek nie testowałem tego ale nie sądzę aby to miało jakiś większy sens niż do zabawy

1 polubienie

20 postów zostało podzielonych na nowy temat: Przesiadka z instalacji HA w kontenerze na inny rodzaj instalacji

Witam wszystkich

Artur-doby tutorial ,warto wiedzieć co się robi. Jednak utknąłem przy uruchamianiu VM z takim komunikatem jak na załączonym prtscr - ktoś pomoże ?


Zaznaczę, że na co dzień na tym komputerze używam HA z innej instalacji na innym HD i nie ma problemu.

To jest interfejs EFI i widać ze Ci nie zabotowało stąd masz shella EFI

No właśnie, ale nie mogę znaleźć błędu: obraz ok, rozpakowane, podłączone, kolejność bootowania ustalona … i nic. Co jeszcze może być nie tak ?

Sprawdź jeszcze raz czy aby masz wszystko tak jak ma być.
image
Tak ma wyglądać w PROXMOXIE konfiguracja maszyny mniej więcej ( pomijam różnice na RAM czy CPU oraz wielkość dysku i USB ).

Mam taki problem, np robię cos na routerze i wyłączam Internet, po przywróceniu Internetu wywala mi w proxmox(192.168.1.10) IP HA(192.168.1.15), musze restartować HM w proxmoxie, oczywiście router przydziela IP po mac, ewentualnie jak ustawić w proxmox aby na sztywno dawał IP HA.
Instalacja według poradnika Arura Proxmox w 2021

@fox2plus co założony przez Ciebie temat ma wspólnego z nodred - zanim założysz nowy temat poszukaj czy już taki istniej na forum!!!

Poczytaj tu, a w skrócie pewno Dysk local lvm ma zajęte miejsce powyżej 80%

https://forum.arturhome.pl/t/proxmox-bledy-konfiguracja-dodawanie-usb/161/19

Witam próbuję zainstalować HA na hp T620. Zainstalowałem już proxmoxa na terminalu i stworzyłem VM ale utknąłem na pobieraniu HA. Gdy w konsoli używam polecenia wget i wklejam adres to pojawia się taki komunikat:

… failed: Temporary failure in name resolution.
wget: unable to resolve host address ‘github.com
root@prodmox:~#

Gdzie leży problem - plik można normalnie pobrać pod wklejanym adresem …

Ten błąd oznacza, że ​​nazwa hosta, z którym próbujesz się połączyć, nie może zostać zmieniona na adres IP. (Nazwy hostów są rozwiązywane na adresy IP przez DNS (Domain NameServer)).

To oznacza ze twój Proxmox nie ma dostępu do Internetu, DNS lub coś źle wpisujesz
spróbuj użyć polecanie ping w konsoli proxmox ping 140.82.121.4 jest to adres github.com

Dziekuję za odpowiedź … No właśnie chyba mam problem z DNS. Przy instalacji Proxmoxa zostawiłem domyślny 127.0.0.1… Jak to sprawdzić, jaki powinien być ustawiony?

Kto Dostarcza ci Internet ? W wyszukiwarce wpisz jeżeli to Orange jakie są DNS Orange

Dzień dobry Wam :slight_smile:

Mam następujący problem: chcę zainstalować proxmox na terminalu Wyse, ale wpiąć go do netu kartą WiFi, a nie kablem RJ45 do portu zintegrowanego na płycie gł.
W tym celu, podczas instalacji proxmoxa, już na jednym z pierwszych ekranów wybieram Management Interface odpowiadający wpiętej w USB karcie WiFi.

Pytanie: czy i w jaki sposób mam zainstalować driver do karty USB? W Windows jest prosto, bo tu OS sam dociąga sobie drivery do sprzętu jaki wykryje. A w Linuxie? Jak mam dopuścić tę kartę do swojego LAN’u? Gdzie wpisać nazwę swojej sieci i hasło do niej?

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Jeżeli Debian ( bo to jest właśnie PROXMOX) zawiera drajwery do tej karty w swoim kernelu to nic nie musisz - konfigurujesz tylko interfejs. Tylko z CLI będzie to upierdliwe dosyć ( musiał byś aby było łatwo skonfigurować sobie tzw X-y czyli interfejs GUI) . Pomocny Wujek Google.
Rada - nie stawiaj tego po WIFI , nikt tak tego nie robi. Jeżeli już znajdź jakikolwiek nieużywany router i skonfiguruj go jako bridge a do niego po RJ45 wepnij PROXMOXA.

Nie pisz dwóch takich samym postów.

1 polubienie