Integracja falownika solplanet z Home Assistant

Ta aplikacja powinna pokazac. W sumie to tylko sugestie. Nie mam doczynienia z twoim modelem. Wysłałbym scan jak to wyglada ale nie ma mnie w tym momencie w domu by połączyć sie lokalnie. Spróbuj tą aplikację Zevercloud.apk. Point to point. Dalej powinno byc dwie opcje modbus do zmian parametrów a drugi odczyty online. Tak jest w przypadku aiswei i solplanet.

Byłaby miła niespodzianka choć mam wątpliwości
Zaświeci słońce to sprawdzę.

Tak to wyglada w sieci lokalnej na falowniku solplanet i aiswei.





Dziękuje za opis,
mam jednak kolejny problem, gdyż… jestem zwieżak i nie bardzo wiem co dalej
jak zrobić z tych encji wykresiki?
Dodatkowo przy encjach widzę wykrzykniki i w opisie że ta encja nie ma unikalnego identyfikatora…

  • z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam

Musisz wziąć pod uwagę że falownik się wyłącza. Encje stają się nie dostępne. Wykresy i inne wskaźniki dodajesz w dashboardzie.

1 polubienie

A jeżeli chodzi o wykresiki, to tu jest opis: History Graph Card - Home Assistant
Całość sprowadza się do " To add the History Graph card to your user interface, click the menu (three dots at the top right of the screen) and then Edit Dashboard. Click the Add Card button in the bottom right corner and select from the card picker."

1 polubienie

Bardzo dziękuję! Udało się :slight_smile:

@Mirosław_Kozieł - Chłopie wykonałeś świetną robotę z tą integracją falownika Solplanet!
Bardzo dziękuję - chętnie postawił bym Ci browara :slight_smile:

1 polubienie

Witam, mam podłączony smart meter SDM630 modbus V2. Chcę mieć w swoim zbiorze HA dane o dostawie energii elektrycznej do sieci i użytku domowego. Jakie są do tego atrybuty json?

Witam
Jesli wpisze w przegladarke ten adres:
[http://192.168.188.154:8484/getdevdata.cgi?device=2&sn=ST300060xxxxxxx4]

to wypluwa mi takie cos:

{“dat”:“unknown_cgi”}

Tam gdzie masz nr seryjny musisz zmienić na swój. SN twojego falownika.

Tam mam wpisany moj. Numer spisany z aplikacji

Zmień jeszcze device z 2 na 1 może 0. device=1

Zadnych zmian. Dalej ten sam komunikat

A czy ma jakies znaczenie jaki to jest falownik? Bo to jest Solplanet, tylko ze mniejszy.
Wedlug mnie chyba nie

A tam gdzie masz xxxx w nr seryjnym też musi coś być. U mnie jest ciąg liczb xxx są wpisane po to by zakamuflować. Nie wiem jak podpowiedzieć. Ja mam 10kw niebieski z dwoma lampkami i czerwonym wykrzyknikiem.

No ja mam tam wpisany caly nr seryjny. Tez wyiksowalem kilka cyfr

Użyj starszej APK AISWEI niedostępna w sklepie. Powyżej masz screenshoty.
Następnie APK MATLOG niedostępna w sklepie. I łącząc się z telefonu w trybie lokalnym w aplikacji AISWEI w tym czasie sprawdzaj logi w APK monitorującej powinieneś mieć adres z jakim się łączy. Jutro mogę ci podesłać jak to wygląda i jak wyciągnąłem ten adres. Pozdrawiam.

Jezeli wpisze takie cos:
http://192.168.188.154:8484/getdev.cgi?device=2&sn=ST30006012080004

to dostaje:
{“psn”:“B300020xxxxx”,“typ”:“5”,“nam”:“wifi-stick”,“mod”:“B30000-00”,“muf”:“AiSWEI”,“brd”:“AiSWEI”,“hw”:“M11”,“key”:“GHKXWDDJCQxxxxxx”,“sw”:“19B01-0017R”,“wsw”:"",“pdk”:“a1tqX123itk”,“pds”:“aba1861a911b9cfe753fa3210xxxxxxx”, “tim”:“09:27 27/08/2023”,“cnt”:“0”}

Patrząc na twoje odnośniki są trochę inaczej odnośnie do device u mnie stick jest pod device=0
Spróbuj każdy odnośnik zmieniając device aż do nie wiem 6-7
:8484/getdevdata.cgi?device=0&sn=ST…
:8484/getdevdata.cgi?device=1&sn=ST…
:8484/getdevdata.cgi?device=2&sn=ST…
:8484/getdevdata.cgi?device=3&sn=ST…
:8484/getdevdata.cgi?device=4&sn=ST…
:8484/getdevdata.cgi?device=5&sn=ST…

To odnosi się do wifi sticka
:8484/getdev.cgi?device=2
Próbujmy dalej…

Juz w desperacji dojechalem do 20, i dalej to samo.

A nie trzeba moze w ustawieniach parametrow falownika, poprzez aplikacje, cos zmienic ?
Wlaczyc jakas funkcje?

Edit:

Umnie zaskoczyło po wpisaniu adresu:

http://IP_falownika:8484/invdata.cgi?sn=SNxxxxxxxxxxxxxx

Wielkie dzięki @Mirosław_Kozieł, bez jego pomocy nie dałbym rady.

Hej
Mam falownik ASW TLC8000.
Czy ktoś na tym modelu lub podobnym to próbował ?
Próbowałem na różne sposoby

I nic mi się w przeglądarce nie pojawia.
jedynie jak wpisze ip falowniak to wyświetla sie menu sticka.
Jest możliwość że w tym modelu nie działa to ? Mój sn zaczyna się inaczej jak innych tzn

AW000860