Integracja Tauron e-licznik

A masz te ichnie HAN czyli W-MBUS w liczniku czy nie ?

Hah nawet kupiłem pizdryka DVBT :wink: i okazało się, że mój licznik nie ma.

No to pozostaje osobny licznik gadający z HA.

EDIT: 2022-04-25 Wstawiam na szybko :

Widoczność w HA:

Licznik zapamiętuje swój stan po utracie zasilania tj. jak był w stanie wyłączonym to po powrocie napięcia dalej będzie wyłączony.
Przyszedł po 17 dniach od momentu zakupienia.

EDIT. W końcu go zamontowałem.

Licznik wysyła dane co 30 s.

Cześć
Mam pytanie, zainstalowałem sobie integrację Taurona i niby wszystko działa, ale nie mam encji generacji. Są tyko trzy encje pod zużycia, wiecie może dlaczego i jak uruchomić pozostałe 3?

Dziś przypadkiem porównałem odczyt na liczniku Taurona z odczytem poboru energii zmierzonego przez licznik z linku który dałem wyżej.
Odczyty są identyczne.

Witam,
czy da sie skonfigurować integrację do Taurona e-licznik aby odpytywała np. tylko raz dziennie?

W HA dane mam ściągnięte wczoraj i zablokowane:


(integracja odpytała Tauron przy restarcie godzinę temu i dostała stare dane)

W firmowej aplikacji eLicznik już widzę wczorajsze. Logować na stronę www jeszcze się mogę. Jedynie dane w integracji są nieaktualne.

Cześć
Nie powinno już być problemu z odpytywaniem i blokowaniem konta, autor już dawno rozwiązał ten problem, obecnie moja integracja działa bez zarzutu i nawet restarty HA nie powodują zablokowania konta, kiedyś było to problem. Może zapytaj autora w czym jest problem.
Może wyłącz integracje na 2 dni i poczekaj, kiedyś to pomagało. Tauron powinien się rozblokować.


Możliwe aby integracja odświeżała tylko część danych?:thinking:

Czy komuś jeszcze nie działa integracja Tauron po zmianach taurona w eliczniku?

Wlasnie chyba przestal AMIplus dzialac po ostatnich zmianach. Jakis czas temu mialem integracje skonfigurowana. Niestety musialem ja na nowo skonfigurowac - podaje login i haslo oraz punkt poboru … i dostaje blad “Nie można połączyć się z serwerem TAURON eLicznik.”

{"type":"form","flow_id":"5c2f80c0a3b0bca375954b0539182ac2","handler":"tauron_amiplus","step_id":"init","data_schema":[{"type":"string","name":"username","required":true},{"type":"string","name":"password","required":true},{"type":"string","name":"energy_meter_id","required":true},{"type":"boolean","name":"show_generation_sensors","optional":true,"default":false}],"errors":{"energy_meter_id":"server_no_connection"},"description_placeholders":{"error_info":"Failed to login"},"last_step":null}

Edit: widze, ze autor juz pracuje nad poprawkami Integration stopped working · Issue #72 · PiotrMachowski/Home-Assistant-custom-components-Tauron-AMIplus · GitHub (jak ktos chce to mozna dev wersje pobrac AMIplus).

jest aktualizacja w HACS.

dzień dobry.
jestem nowym użytkownikiem home assistant.
dopiero zaczynam budować swoje domowe centrum, przenosząc na HA kilka rzeczy, które miałem postawione na hybrydzie domoticza z raspberry Pi.
idzie powoli, ale do przodu.

trafiłem na tą integrację i nie potrafię sobie poradzić z postawieniem licznika mediów.
mam już dostępne urządzenie eLicznik i widzę odczyty wszystkich sensorów, które mają swoje atrybuty (mam taryfę G12 i jeszcze instalację PV), ale nie potrafię przełożyć tych danych do dashboardu energia.

Czy znajdę gdzieś jakąś instrukcję jak to zrobić? ewentualnie czy znalazłby się ktoś kto opisze mi to w kilku słowach?

z góry dziękuję

Ile czekaliście na pojawienie się danych na stronie Taurona eLicznik. U mnie dziś będą 2 dni i nadal info:

Przepraszamy – wystąpił problem z dostępem do zarejestrowanych danych pomiarowych.

Możliwe przyczyny braku danych:
Twoja prośba o dostęp do punktu poboru wymaga akceptacji i nie została jeszcze potwierdzona przez administratora punktu. Zweryfikuj zakładkę Administracja.

Trwa proces ładowania danych z Twojego licznika. Może to potrwać do 24 godzin.

Dokładamy wszelkich starań, aby przywrócić dostęp do Twoich danych pomiarowych tak szybko, jak to tylko jest możliwe. Jeśli jednak komunikat ten powtarza się przez kilka dni, prosimy skontaktuj się z naszą infolinią lub wyślij wiadomość e-mail na adres: elicznik@tauron-dystrybucja.pl.

Zespół TAURON

U mnie dane pobiera jakby zdublowane ale takie same, dla sensora daily.consumption - dane z dwóch ostatnich dni dane są takie same, dla wcześniejszych dwóch dni tak samo identyczne (a na stronie taurona są zupełnie inne dla każdego dnia).

Mam tak samo. Ktoś ma pomysł jak to naprawić ?

Pal licho tą integrację :face_vomiting: od dawna się boryka z różnymi problemami …może koś wie jak na portalu Taurona sprawdzić obecny stan zmagazynowanej energii. To jest kluczowa informacja i z tego co wiem powinna być jawna.

Jakie macie ustawione źródło danych do panelu energia? jeżeli macie tam sensor.tauron…, spróbujcie zmienić na tauron_importer.

Gdzie to powinienem widzieć ? Tutaj ?

Nie widzę takiego źródła. Widzę tylko te encje, które daje integracja ( u mnie 6):

Tak, tutaj - wybierając źródło dla ‘zużycie energii z sieci’.
Masz aktualna wersję komponentu(po aktualizacji robiłeś reset ha? ) ? W jednej z wersji dodano kilka opcji do config Flow i trzeba przekonfigurowac na nowo komponent (patrz release notes).

Tak, usuwałem nawet i na nowo dodawałem integrację a mimo wszystko odczyty jak wyżej.
Dodam, że posiadam taryfę G13. To może być winowajca ?

EDIT:
Udało się. Wszystko smiga i pokazuje zużycie podzielone na szczyty dobowe.

Autor integracji zasłużył na kawę.

Zostanie jeszcze liczenie kosztów, które ciągle pokazują 0.